1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.443
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Küçük mutluluklar...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bazı küçük objeler vardır ki, evinizde koyduğunuz her yere yakışır; dikkat çekip bulundukları ortamı aydınlatırlar. Basittirler, ama bir anda mutluluk kaynağı oluverirler. Ekose desenli kumaşlardan yapabileceğiniz kolay ve keyifli işler bunlardan biri. Deneyin; evinizi de, kendinizi de mutlu edebilirsiniz.
  Bahar renklerini yastıklarınıza taşıyın
  Yastıklarınızı üç uyumlu renkten oluşan kumaşlarla dikeceğiniz kılıflarla süslemeye ne dersiniz? Baharı karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde odanızın dekorasyonunda yapabileceğiniz en basit fakat göz dolduracak değişiklik, yastıklarınıza yeni yüzler dikmek.

  Bunlar için üç uyumlu rengi seçmeniz ve birinin kareli kumaş olmasına dikkat etmeniz yeterli olacak. Hazırladığınız yastıkları ikişerli üçerli olarak geniş kurdelelerle bağlamanız ise hem hoş bir espri, hem de kolayca dağılıp oraya buraya atılan yastıkları düzenli tutmak açısından iyi bir çözüm önerisi. Kurdeleye bir de çiçek taktınız mı odanızdaki farkı herkes fark edecek.

  Saksı saksı üstünde saklama kutuları
  Bu uygulama için yeterli uzunlukta iki renk kumaş, iki saksı ve tabağı, kurdele, nakışlı kurdele, makas, iğne, iplik ve kumaş yapıştırıcısı gerekiyor. Saksıları ve tabaklarını farklı renklerde kumaşlarla kaplayacak parçaların ölçüsünü alın ve kesin.

  Hazırladığınız parçaları kumaş yapıştırıcısı veya sıcak silikon yardımıyla saksıların üzerine yapıştırın. Silikonu tercih ediyorsanız ince tabaka olmasına dikkat edin. Yapıştırıcıyı tercih ediyorsanız kumaşta iz bırakmayacak olduğuna emin olduktan sonra kullanın. Saksıları üst üste oturtun ve uzunca bir kurdele ile bağlayın ve üstüne kocaman bir fiyonk atın. İşte bitti bile.

  [​IMG]Kavanozlar da süslenmek ister
  Her mutfağın vazgeçilmezi kavanozlara birer elbise dikerek onları da neşelendirebilirsiniz. Dikiş dediysek çok basit bir dikişten bahsediyoruz. Nasıl mış Uzunca bir parça dikdörtgen kumaş parçası, ütü, kurdele ve iğne ipliğinizi hazırladıysanız işin en zor kısmını atlattınız demektir.

  Kumaşı ütü yardımıyla üst üste katlayarak pilileri oluşturun. Pililerin üzerine kurdeleyi koyup iğneleyin ve dikin. Kurdelenin uç kısımlarını uzun bırakın. Kavanozunuzun üzerine bağlayın gitsin. Kirlenince de çıkarıp yıkayabilirsiniz.

  [​IMG]Göz dolduran bir kutu
  Eski bir kutunuz var mış Hemen onu alın ve kumaşla kaplayın. Sonucun ne kadar güzel olabileceğine inanamayacaksınız. Kaplamaya, alt ya da üst yüzeyden başlayın. Kapağın üst yüzeyini patron kağıdına çizin. 1 cm fazlası kadar payla kağıdı keserek bütünden ayırın. Kalıbınızı kumaş üzerine koyup iğneleyin, kesin.

  Yüzeye iz bırakmayan bir tutkal yardımıyla yapıştırın. Kumaşın 1 cm fazlalık bölümlerini yan yüzeye yapıştırırken ara ara makasla keserek yapıştırın. Böylece kenarlarda potluk olmasını önlemiş olursunuz. Aynı işlemi yan, alt ve iç yüzeyler için de yineleyin. Ek bölgelerine kurdele yapıştırın. Üst kapağa ya da yan yüzeye kumaş ve tutkalla yapacağınız minik cepler; hem şık bir görünüm hem de not ve kalemleriniz için fonksiyonel bir ayrıntı sağlayacaktır. Cep kenarlarına ince kurdele yapıştırmanız da şıklık oluşturacaktır.

  Hem pratik, hem şık defterler
  Defterlerinizi kumaşla kaplamayı hiç denediniz mi? Bir parça kumaş ve yapıştırıcı ile yine kumaştan yapılmış bir etiket zevkinizle birleşti mi ortaya bu şık defterler çıkıyor. Etiketleri de kumaştan yapıp yapıştırıcı ile sabitledikten sonra boyutlu boyalarla istediğinizi yazabilirsiniz. Defterin üzerine kurdele, tüy benzeri neşelendiriciler de yapıştırdınız mı çalışmanızı tamamlamış oluyorsunuz.

  Defterin üzerine yapıştırdığınız etiketlerin bir ucunu açık bırakırsanız; kalem ve notlarınızı içine koyabileceğiniz, küçük ve şık bir cebe sahip olabilirsiniz. Her şeye uyar bantlar Kumaşınızdan; etrafına takacağınız objenin çapının beş altı kat fazlası, bir dikdörtgen parça kesin.

  Parçanın üst bölümünden uzunca ve sağlam bir iplikle teyel alır gibi dikin. İpliğe düğüm atmadan iki uçtan çekerek kumaşı büzdürün. İki iplik ucuna da düğüm atın. Dikiş yaptığınız kenara kurdele ya da şerit dikin. Hazırlamış olduğunuz bandı ister saksılarınıza ister kavanozlarınıza, süt ya da su şişelerinize bağlayın. Kirlenince sökün yıkayın.

   
Küçük mutluluklar... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mutluluk..........

  Mutluluk..........

  Duygusal Gereksinmeler Birincil duygusal gereksinim sevilmek ve sevmektir. Yeni doğan bir bebek annesinin sütü kadar onun sıcaklığına da gereksinim duyar. Memeli hayvanlarda dahi bu gereksinim deneylerle saptanmıştır. Sevgi görmeyen bebek ruhsal sorunlar yaşamaya başlar, sağlığını yitirir. İnsanda bunun ötesinde yaptıklarının çevresi tarafından onaylanması ve kendisinin o toplumun bir bireyi...
 2. Mutluluğun küçük sırları

  Mutluluğun küçük sırları

  Sizi gerçekten mutlu eden nedir? Her yıl üzerine eklenen yeni sorumluluklarınız ve mutlaka yapılması gereken işleriniz arttıkça bu soruyu düşünmeye bile fırsat bulamıyor olabilirsiniz. Unutmamanız gereken, küçük şeylerle mutlu olmak sadece ruh sağlığınızı değil, fiziksel sağlığınızı da etkiler. Mutlu olmaya özen gösterirseniz, onu daha kolay elde edersiniz. Günlük Eğlencelerinizin Kıymetini...
 3. ??? *mutluluk* ???

  ??? *mutluluk* ???

  Yorgunum sevgili Yorgunum..... Duygularım.... Ümitlerim.... Dileklerim yorgun.... Her defasında kırılıp Parçalanmaktan yorgun yüreğim.... Aldatılmaktan Kırgın umutlarım.... Yarım kalmaktan aşka Yorgunum..... Geceyi uykusuz Günü karanlık yaşamaktan Yorgunum... Yoruldum sevgili... Her ümidin peşinden Koşmaktan Solan gençliğim.. Yoruldum.. Yalancı bahar yaşamaktan... Gül değil hep diken...
 4. mutluluk...

  mutluluk...

  Ancak en silik rolümüzü bile kavradığımız zaman, mutluluğa kavuşabileceğiz. Exupery Başkalarına mutluluk sağlayabilen mutludur. Diderot Bu ölümlü dünyada mutlak bir mutluluk yoktur. Her mutluluk kendi içinde bir zehir taşır, yahut, dışarıdan gelen bir zehirle zehirlenir. Cheov Bütün mutsuzluklar kardeştir; aynı dili konuşurlar. Balzac Dünyada hiçbir şey mutsuzluk kadar mükemmel...

Sayfayı Paylaş