Küçük Oda Stratejileri ile daha büyük gösteribilir

M

Misafir

Forum Okuru
Küçük Oda Stratejileri ile daha büyük gösteribilir
Belki de sizler minimal bir ev almak istediğiniz büyük evleri sevmiyorsunuz ve küçük odaları daha büyük göstermek istiyorsunuzdur. Ama para ile alakası olabilir yani tamamen parasal nedenlerden küçük ev almışsınızdır ya da seviyorsunuzdur. Sebep ne nolur ise olsun yapacağınız bir kaç değişiklik ile evlerinizi olduğundan daha büyük göstermeniz mümkün meleklermekanı misafirleri. Şimdi sizlere onları anlatmak istiyorum.Renk Seçimi Odaların Büyük Gösterilmesinde Son Derece Önemlidir

İlk önce küçük olan odanız için seçeceğiniz renk önemlidir. Renk hem odanın görünüşünü değiştirir hem de siz de farklı duygular uyandırır. Mavi ve yeşil tonları odayı olduğundan çok daha geniş gösterir. Kırmızı ve sarı tonları ise aksine yaşadığınız alanı daha küçük gösterir.

küçük ev nasıl dekore edilir.jpg

Mobilya Seçerken çok fazla yer kaplamayanları tercih ediniz.

Küçük bir odada çok yer kaplayan mobilyalardan kaçınmalısınız.koltuk ya da iskemle seçerken ise arka tarafları büyük olmayan, kol koyulacak tarafları açık olanları tercih etmelisiniz. Çok ağır olmayan masalar da tercih edilmelidir.

Etraftaki eşyaların birden fazla işlevli olmasına dikkat edin

Eşya seçerken ya da evinizi şekillendirirken seçtiklerinizin ihtiyaç olduğunda birden fazla işe yaraması gerekir. Örneğin oda kapısının arkasına pano takarak birden fazla işe yaramasını sağlayabilirsiniz. Koltuğunuz aynı zamanda yatak olma özelliğine de sahip olmalıdır. Böylece ihtiyaç duyulan zamanlarda size yardımcı olacaktır.

Düzen Olmazsa evlerinizi nasıl büyük gösterebilir siniz ki?


Küçük yerler için düzenli olmak en önemli ayrıntıdır. Her şeyin yeri belli olmalı fazlalıklar olmamalıdır. Örneğin televizyonun, VCR’ın, kitapların yeri düzgün olmalıdır.

Onun haricinde evlerinizde ve odalarınızda mutlak suretle aşağıya doğru sarkan elektrik aksamlarını kullanmayın bu evinizi daha da küçük gösterecektir. Mutlak suretle evlerinizin boyaların da da açık renkli boya seçmelisiniz.

FİL DİŞİ ya da
MARSHALL DAMLA SAKIZI RENGİNİ tercih edebilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst