küçük prens

M

Misafir

Forum Okuru
küçük prens
eger insan bir çiçegi seviyorsa ve milyonlarca yıldızın üzerinde bu çiçekten bir tane varsa yıldızlara uzaktan bakmak bile bu insanı mutlu etmeye yeter çünkü insan kendi kendine işte benim çiçegim oralarda bir yerlerde diyebilir...............eger büyüklere güzel bir ev gördüm pencerelerinden srdunyalar sarkıyordu damında ise kumrular var derseniz sizi bir türlü anlayamazlar.Ne zamanki onlara yüz milyarlık bir ev gördüm derseniz işte o zaman ooooo süpermiş ya derler.ve sende kendi kendini yargılarsın diye karsılık verdi kral...En zoru da budur insanın kendini yargılaması baskasını yargılamasından daha zordur iyi yargılanayı basarırsan gercek bilge oldugunu kanıtlamıs olursun.
...iNSANLARIN ARASINDADA YALNIZ KALIR İNSAN.
güzelsiniz ama boşsunuz diye ekledi çocuk kimse sizin için canın vermez.mesela buradan gecen herhangi bir yolcu benim gülümün size benzedigini sansa bile sandıgıyla kalır çünkü o benim gülümdür çünkü üstünü fanusla örttügüm odur, rüzgardan korudugum odur,yakınmasına böbürlenmesine hatta susmasına kulak verdigim odur..Çünkü benim gülümdür o...daha sonra küçük prens krala- sizin oaradaki insanlar bahcelerinde bin bir cesit gül yetistiriyorlar.Ama yinede aradıklarını bulamıyorlar çünkü aradıkları tek bir gülde yada bir damla suda bulunabilir ama kördür gözler İNSAN ANCAK YÜREGİYLE BAKTIGI ZAMAN GÖRÜR GERCEKLERİ VE İNSAN TEK BİR ÇİÇEGİ SEVERSE,,MİLYONLARCA VE MİLYONLARCA YILDIZDA YALNIZ TEK BİR ÇİÇEGİ AÇARSA,İŞTE O YILDIZLARA BAKARAK MUTLU OLUR VE KENDİ KENDİNE ŞÖYLE DER YA ÇİÇEGİM KAYARSA......peki sizin için bu da mı hiç önemli degil...

Geri