Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Kudret Narının Faydaları İle İlgili Bilgiler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Kudret Narının Yararları Kudret narı faydası
  Kudret narı macunu  Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan kudret narı bitkisi, kullanımı ve faydaları ile ilgili bilgiler veriyoruz sizlere melekler :)

  < Konu Resmi..>  Kudret narı ile sindirim sistemi hastalıklarına doğal destek sağlanabilir. Mide için şifalı bitkiler : Kudret narı mide bağırsak rahatsızlıklarında ilk akla gelen besinlerdendir. Ülser, gastrit, kolit, kabızlık gibi sorunlara karşı kullanılmaktadır. Kırk gün süreyle kür yapılması önerilmektedir.

  Yaraların iyileşmesi için kudret narı iyi bir doğal alternatiftir. Kadınlarda görülen vajina yaraları için zeytinyağında bekletilmiş kudret narı kullanılabilir.

  Egzama ve sedefe iyi gelmesi kudret narı yararları arasındadır. Bu durumlarda merhem olarak kullanılır.

  Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler : Kudret narı şeker rahatsızlığına karşı da faydalıdır. Geleneksel Çin Tıbbında kudret narından yapılan ekstrenin şeker hastalığına olumlu etkiler yaptığı yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Kudret narının içinde bulunan dört maddenin şekeri düzenlediği bu araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

  Enerji metabolizmasını düzenleyen ve şekerin hücre içine girmesini sağlayan enzim olan AMKP yi kudret narından elde edilen maddenin aktivite ettiği belirtilmiştir. Kudret narı bu enzimin aktivitesini artırarak şekerin hücre içine girmesini sağlamaktadır. Kudret narının diğer sentetik şeker ilaçlarının neden olduğu yan etkileri içermemesi de önemlidir.

  Kudret Narı Nasıl Kullanılır ?

  Taze kudret narı meyvesi olgunlaşınca ezilir ve balla karıştırılıp kullanılabilir. Kudret narı bitkisinin kullanılan kısmı meyveleridir. Çekirdekleri zehirli olabileceğinden çekirdeklerinden temizlenerek kullanılması gerekir.

  Kudret narı meyvesi genel olarak balla veya zeytinyağı ile karıştırılarak hazırlanır.

  Kullanıma hazır şekliyle satılan ballı kudret narı macunu ürünlerini doğal ürün satan yerlerden temin edebilirsiniz.

  Kudret narı meyvesi ve zeytinyağıyla hazırlanmış ürünler de yine doğal ürün marketlerinden alınabilir.

  Sabah ve akşam yemek öncesi bir tatlı kaşığı alınır.

  Kudret narı kapsül olarak da satılmaktadır. Günde 2- 3 kez alınabilir.


   
Kudret Narının Faydaları İle İlgili Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kudret narı faydaları

  Kudret narı faydaları

  kudret nari faydalari kudret narı faydaları narının faydaları ballı narı ender saraç Kudret narı faydaları ve kullanımı ile ilgili bilgileri sizler için sunuyorum Diğer İsimleri: Papara, Acayip elma, Momordica charantina, Balsam apple, Momordica Kudretnarı (Momordica charantia): Turuncu-sarı renkte, şişkin meyveleri olan, 1-2 metre yüksekliğinde, ince gövdeli, tırmanıcı bir bitkidir. 20...
 2. Kudret Narı Yağı İle İlgili Bilgiler

  Kudret Narı Yağı İle İlgili Bilgiler

  Kudret Narı Yağı Faydaları Kudret Narı Yağı ve Faydaları Kudret Narı Yağının Faydaları Nelerdir Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden kudret narının yağıyla ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) FAYDALARI : Mide ülserine karşı kullanılır. Ayrıca haricen yara, yanık, kesik ve egzamada güvenle kullanılabilir.
 3. Kudret Narı Yetiştiriciliğiyle İle İlgili Bilgier

  Kudret Narı Yetiştiriciliğiyle İle İlgili Bilgier

  Kudret Narı Yetiştiriciliği Kudret Narı Yetiştirilmesi Kudret Narı Yetiştirmek Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden her derde deva meyve olarak bilinen kudret narı yetiştiriciliği ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Tropik iklim bölgelerinde, Amazon· havzasında, Doğu Afrika'da, Asya, Karayip Adaları'nda doğal olarak bulunan, Güney Amerika ve Uzakdoğuda ise...
 4. Kudret Narının Fiyatı İle İlgili Bilgiler

  Kudret Narının Fiyatı İle İlgili Bilgiler

  Kudret Narı kaç lira Kudret narının fiyatı Kudret narı kaç TL SAtın almak isteyen meleklerimiz için, binbir derde deva olarak bildiğimiz şifalı bitkilerden kudret narının fiyatı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Kudret narı tarım ve köy işleri bakanlığıından onaylı olmayan yerlerden almayın ! Kudret narının satış fiyatı 13 TL'den başlıyor, 22 TL'ye kadar yükseliyor
 5. Kudret narının faydaları nelerdir?

  Kudret narının faydaları nelerdir?

  Karın bölgesinde yer alan mide , besinlerin sindirime hazırlar.Mide sağlığı için beslenmemize dikkat etmeliyiz.Bir çok insan mide rahatsızlıklarından şikayetçidir.Reflü,mide yanması,hazımsızlık,ülser gibi .Bu yakınmaların tedavisi ilaçla mümkün olsada bazen tam anlamıyla sonuç alınamayabiliyor.Bu noktada alternatif tıp devreye giriyor.Yaradan her hastalığın şifasını doğayla beraber bizlere...

Sayfayı Paylaş