1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Kudret Narının Hazırlanışı

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Kudret Narı Nasıl Hazırlanır Kudret Narı Nasıl Hazırlanıyor
  Kudret Narının Hazırlanması  Alternatif tıp tedavisinde kullanılan şifalı bitkilerden binbir derde deva kudret narının hazırlanması ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :)

  [​IMG]

  Şifalı bitkilerden Kudret Narı, çok kişilerin uyguladıklarında şaşırtıcı sonuçlar aldıkları doğal bir ilaçtır. “Alternatif Tıp”a son yıllarda ilginin büyümesinin sebebi, pek çok bitki türlerinden eski usullerle hazırlanan ilaçların büyük faydasının görülmesinden başka bir şey olabilir mi?

  İlacı şu şekilde hazırlanır: Kudret narı saf zeytin yağı ile beraber bir şişeye konur, ağzı sıkıca kapatılır. Güneşte bir aydan daha fazla bir süre bekletilir. 40 gün veya en az 40 gün diyenler de var. Böylece ilaç hazır hale gelmiş olur.
  Kudret Narı’nın başlıca kullanıldığı hastalıklar: Gastrit, ülser, mide yanması gibi durumlarda zeytinyağı ile hazırlanmış kudretnarı terkibi sabahları aç karnına bir kaşık yenir.

  Yaraların üstüne sürülerek de kullanılır. Diyabet yani şeker hastalarının kapanmayan yaralarını hızla iyileştirdiği söyleniyor. Bazı iltihaplı yaraları da kısa sürede kurutur. Biz buna ailece şahit olduk.

  Dolama iltihabında kullanılması: Dolama, parmaklarda, tırnak çevresinde oluşan bir iltihaplanmadır. Annemin başparmağında çıkan dolama geçmek bilmedi. Doktora gitmek zorunda kaldı. Doktor ameliyat gibi bir operasyonun kesin gerekli olduğunu söylemişti. Daha sonra bir hanım evinde hazır bulunan kudretnarı ilacından anneme verdi. Annem parmağına bu ilacı bezle sardı. birkaç gün içinde iltihap tamamen kurudu.


  Bunun gibi tedavisi mümkün olmayan açık yaralarda nasıl tatbik edilir:
  Annem, aylarca iyileşmeyen ve doktorların dahi iyileştiremediği parmağındaki “dolama” yarasını bu muhteşem ilaç ile bir haftada şöyle iyileştirdiğini anlatıyor:
  Zeytinyağı ile hazırlanmış hazır ilaçtan bir parça alıp yara üzerine koymuş. Sonra yarayı bir bez ile sarmış. Günde bir defa değiştirmek, yenilemek gerekiyormuş. Bir hafta içinte yüzde yüz kesin olarak yara iyileşmiş.

  İkinci örnek bir komşumuz. O da dolama sorunundan aylarca çekmişti. Birkaç kez doktorlar parmağını yarıp tedaviye çalıştılar ama hiçbir tedavi sonuç vermedi. Annemin tavsiyesi üzerine kudret narını kullandı. O da kısa sürede kurtuldu. Doktorların aylarca iyileştiremediği parmağı kudret narı bir hafta içinde sağlığına kavuşturdu.
  Kudret narı ayrıca hemoroid yani basur hastalıklarında da kullanılır.

  Yetiştirilmesi: Aynı hıyar, kabak, kavun gibi bir bitkidir. İlkbaharda çekirdeklerini bahçeye veya saksıya dikersiniz. Tırmanacağı yer yoksa yanına bir metre kadar bir sırık veya dal parçası koyun.

  Nereden alabilirsiniz:Eğer istanbul’da iseniz, kullanıma hazır kavanozlar içinde Eminönü Mısır Çarşısı’ndan alabilirsiniz. Bazı şifalı ot satıcılarında da bulunabilir. Tazesinden alıp ilacı kendiniz yapmak isterseniz yaz aylarında Eminönü Çiçek Pazarı’nda mevcuttur.
   
Kudret Narının Hazırlanışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. şeker hastalığına kudret narı

  şeker hastalığına kudret narı

  kudret narı çeşitleri hamilelikte kudret narı şeker hastalığı hamilelikte kullanılırmı Şeker hastalığının insanlığı tehdit eden bir hastalık olarak hızla yayıldığını belirten Nefroloji ve Hipertansiyon Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk, kudret narında şekeri düzenleyen dört farklı madde tespit edildiğini söyledi. Nefroloji ve Hipertansiyon Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk, şeker hastası sayısının...
 2. Kudret Narı ve Bal

  Kudret Narı ve Bal

  Kudret Narı Ballı, Kudret Narı Balı Faydaları, Kudret Narı ve Bal Şimdiye kadar kudret narı ile ilgili olarak pek çok konu açtık melekler :) Bu makalemizde de aynı şifalı bitkinin bal ile karışımının faydalarından bahsedeceğiz sizlere :) Kudret Narı Bal Karışımı Bal, kudret narı (Momordica Charontina) Polen, meyan kökü (Glyrhiza Uralensis), günlük (Ligıidambar Orientalis) Kullanım...
 3. Kudret Narı ve Gastrit

  Kudret Narı ve Gastrit

  Kudret Narı Gastrite faydaları Kudret Narının Gastrite faydaları nelerdir Gastrit problemiyle uğraşan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için , kudret narının gastrite olan faydalarından bahsetmek istiyoruz sizlere melekler :) Kudret Narı Gastrit Kudret narı (mormordica) ile sindirim sistemi hastalıklarına doğal destek sağlanabilir. Kudret narı mide bağırsak rahatsızlıklarında ilk...
 4. Kudret Narı ve Cilt

  Kudret Narı ve Cilt

  Kudret Narının Cilde Faydaları, Kudret Narı Cilt, Kudret Narı Cilde İyi Gelirmi Şifalı bitkilerden kudret narının hemen her türlü rahatsızlığa iyi geldiğini duyan meleklerimiz , cilt için faydalı olup olmadığını da merak edebilirler. Hemen bilgilendirelim sizleri :tik: Kudret narı Yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içererek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Egzama ve diğer...
 5. Kudret Narı Meyvesinin Yararları

  Kudret Narı Meyvesinin Yararları

  New York Üniversitesinde yapılan bir araştırmada kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildiği bildirilmektedir. Aynı zamanda kudret narının, antibiyotik etkisinin olduğu, lutein ve lycopene içeriği tümör büyümesini engelleyici özellikte olduğu da bildirilmektedir. Mide ülserini tedavi eder. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk...

Sayfayı Paylaş