kül suyu ile istenmeyen kıllarınızdan kurtulun

herbalx

Yeni Üye
Üye
kül suyu ile istenmeyen kıllarınızdan kurtulun
kıllarınızdan kurtulun
"kül suyu" ile istenemeyen kıullarınızdan kurtulabilirsiniz.
Hiçbiryerde bulamayacağınız bu bilgileri meleklermekani takipçilerine ithaf ediyorum.

kül suyunu hazırlama:
*ekmek fırını,lahmacun vs yapan bi yerden belli miktar kül alın(meşe ağacı külü olursa daha makbuldür)
*hazırlamada kullanılacak su saf su (distile su) kullanılmalı.eczanelerde satılır.
*suya yavaş yavaş külü ekleyin.
24 saat bu küllü suyu ağzı kapalı bir kapta bekletin.
dinlendirme işlemi bitince suyu süzün.
kullanılacak kısım kül suyu olmalı,dipte çöken tortu değil.
kül suyunun istenilen kıvama geldiğini anlayabilmek içinde kül suyunun içerisine kuş tüyü atın,tüyler erimeye başlarsa su kullanıma hazırdır.
günde 3 kez herhangi bir yöntemle kökten alınmış kıl olan bölgenize sürünüz.
hafif yanma tahriş gibi durumlar gözlenebilirsede geçicidir.
yüz göğüs gibi hassas bölgelere sürmekte zorlanmamak için makyaj pamuklarına kül suyunu döküp uygulama yapın.
&&&
kullandıktan sonra tecrübelerinizi yazarsanız herkes faydalanmış olur.
bu yöntem denenmiştir,olumlu sonuç alındığı için paylaşmak istedim.
herhangi ciddi bir yan etki gözlemlenmemiştir.
**etkisi şu şekildedir,kül suyunun alkali özelliği kıl köklerini tahrip ediyor.

kül suyunun tahriş etme özelliği vardır. üzüm kuruturken kül suyuna batırılır elleri tahriş etmesin diye salkım sapından tutup içine sarkıtılır cilde değdirilmez.

Yıllar önce ben denemiştim ve cildimde lekeler oluşmuştu. Ben şuan Bioder' in bant ağdası ve serum forte ürününü kullanıyorum eczanelerde satılıyor. Güzel ve kaliteli buluyorum. Ayrıca çok memnunum.

İyi de,kül suyunun saça iyi geldiği söylenir.Burada çelişki var.Saça iyi gelen madde nasıl olur da kılı veya türü yok eder? Doğrusunu bilen varsa cevaplasın lütfen..

külü sade hali ile bile sürerseniz hiçbir ilaç şu bu yağının yapamadigini yaptığını görürsünüz. cilde de kötü bir etkisi yoktur sade odun külü ciltteki yaraları iyileştirir dediğim gibi kömür vs. kesinlikle karışmayacak sade odun külü olacak. içiniz rahat bir şekilde deneyebilirsiniz ben çok memnun kaldım artık yok tek tük çıkıyor. daha önce o kadar yağa ilaca boşuna para verdim ayrıca canımı yaktım. Allah herşeyin dermanını vermiş hemde öyle kolaymis ki.

ya sen ne sacmaliyon kil dokermiş. Arkadaşim benim koyumde kadin var yaklaşik seksen doksan yaşinda ve omru boyunca sacina sabun vurmamiş şampuan kuklanmamiş omru boyunca saclarini kul suyuylan yikadi ssclariysa topuklarinda ve baya bi gur halde. genc kizlar bile onun saclarina ozenir halde... sende kalkmiw kul suyu kil doker diyon. Babam dahil eskilerimiz sabunmu buluyodular o kul suyuylan saclarini yikayip buyduler hep. Arti anam beyazlari hep kul suyuylan kaynatirdi onceden. ve kar gibi olurdular.!!! ;)

Geri