Etiketler:
 1. »| HeRCai |«

  »| HeRCai |« Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.944
  Beğenilen Mesajlar:
  20
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  [ne önemi varki ?] ツ

  Kulak enfeksiyonu geçirmişse emzik vermeyin...

  Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

  Hollanda’da yapılan bir araştırma emzik kullanan bebeklerde orta kulak enfeksiyonu riskinin arttığını gösterdi. Uzmanlar daha önce enfeksiyon geçirmiş bebeklere emzik verilmemesini tavsiye ediyor Meleklerim.


  ANKARA - 4 yaşın altında 500 Hollandalı çocuğun incelendiği 5 yıllık araştırma bebeklerde kulak enfeksiyonu ile emzik kullanımı arasında bağlantı bulunduğunu ortaya koydu.
  Araştırma sonucunda ebeveynlerin kulak enfeksiyonu geçirmiş bebeklerde emzik kullanmaktan sakınmaları gerektiği belirtildi. Araştırmacılar bu yeni çalışmalarında emzik verilen bebeklerde kulak enfeksiyonlarının yeniden oluşma riskinin iki katına çıktığını tespit ettiklerini kaydetti.
  Family Practice dergisinde yayımlanan araştırmayı yapanlar doktorların ebeveynlere bu risk konusunda tavsiyelerde bulunması gerektiğini de ifade etti.
  Utrecht Tıp Merkezi Üniversitesinden araştırmacılar daha önceki araştırmalarda emzik kullanımı ile kulak enfeksiyonları arasında bağlantı bulunduğunu ancak sonuçların kesin olmadığını da hatırlattı. Yeni araştırmada kulak enfeksiyonun yeniden oluşma riski 4 yaşının altındaki 476 çocuktan emzik kullanan 216’sında tespit edildi. Sonuçların ilk enfeksiyonun bebekte daha sonraki enfeksiyonlara hassasiyetini artırabileceğini gösterdiğini belirten araştırmacılar emzik kullanılmasının bakterilerin burundan orta kulağa daha rahat geçmesine imkan tanıyabileceğini belirtiyor.
  Araştırma ekibinin lideri Doktor Maroeska Rovers “Çocuk doktorlarının daha önce kulak enfeksiyonu geçirmiş bebeklerin ailelerini bu riski önlemek için emzik vermekten caydırabileceklerini söyledi.

  Pratisyen Doktorlar Kraliyet Koleji Rektörü Profesör Steve Field da bunun kulak enfeksiyonu geçmişi olan 4 yaşının altındaki çocuklarda emzik kullanılmasının iyi fikir olmadığını gösteren faydalı bir araştırma olduğunu belirtti


   
Kulak enfeksiyonu geçirmişse emzik vermeyin... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dış Kulak Yolu Enfeksiyonu

  Dış Kulak Yolu Enfeksiyonu

  Dış kulak yolu enfeksiyonunun belirtileri nelerdir? Dış kulak yolu enfeksiyonunun en önemli belirtileri kulak ağrısı, akıntı ve işitme azlığıdır; ancak aynı belirtiler orta kulak enfeksiyonlarında da görülebilir. Eğer havuz ve deniz banyosu sonrası bu bulgular ortaya çıkar ise ilk akla gelen dış kulak yolu enfeksiyonu olmalıdır. Kulak yolu dokunmakla ağrılıdır. Kulak deliği ödem (şişlik)...
 2. Emzik

  Emzik

  Boş söz, tatsız laf, dedikodu, söylenti, sinirlendirici haberdir. Ama emzik bebeğin ağzında ise hayırlı haberdir.Düste emzik görmek, kendini begenmis kimseler-le tanisip onlarin bu haline üzüleceginize, çocugunuzun emzik em-digini görmek, yakinda bir çocugunuzun daha olacagina, bekar iseniz bir genç kizla tanisarak evleneceginize delalet eder.
 3. Kulak enfeksiyonu geçiren bebeklerin emzik kullanması sakıncalı

  Kulak enfeksiyonu geçiren bebeklerin emzik kullanması sakıncalı

  Hollanda'da yapılan bir araştırma, bebeklerde kulak enfeksiyonu ile emzik kullanımı arasında bağlantı bulunduğunu ortaya koydu. 4 yaşın altında yaklaşık 500 çocuk üzerinde yapılan araştırma sonucunda, ebeveynlerin, kulak enfeksiyonu geçirmiş bebeklerde emzik kullanmaktan sakınmaları gerektiği belirtildi. Araştırmacılar, bu yeni çalışmalarında emzik verilen bebeklerde kulak enfeksiyonlarının...
 4. Bebişlerinize emzikler

  Bebişlerinize emzikler

  bebek emzikleri emzikler emzik modelleri diş şeklinde emzik dişli satın al Bebeklerin o emzik emişleri ne kadar tatlıdır.Çok güzel oluyorlar öyle.Masum kimseden habersiz kötülük duygusu olmadan.Mutlu mutlu uyurlar tebessüm ederler.Cici Melek bebişlerinize emzikler bakın...
 5. Boğaz ve Kulak Enfeksiyonu

  Boğaz ve Kulak Enfeksiyonu

  Boğaz ve Kulak Enfeksiyonu nedenleri nelerdir lütfen Boğaz ve Kulak Enfeksiyonu hakkında bilgi verin bana

Sayfayı Paylaş