gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  kulak estetiği hakkında genel bilgi

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  1- Eve dönüş sonrası istirahatinize, başınız en az iki yastık yüksekliğinde ve düz olarak yatarak devam etmelisiniz(oratalama bir hafta).
  2- Kulaklarınız bandajlı olduğu dönemlerde, kulaklarınıza su değmemeli ve bandajınız ıslanmamalıdır. Alkolsüz ıslak mendille yüz temizliğinizi yaparak, nemlendiricinizi dudaklarınız dahil tüm yüze günde ortalama üç kez kullanınız.Vucudunuzu ılık su ile yıkayabilirsiniz.

  3- Ameliyat sonraki ilk kontrolünüze ertesi gün, ikinci kontrole ise ameliyatan sonraki dördüncü gün geleceksiniz. İlk kontrolde pansumanınız açılarak, yenisi ile değiştirilecektir. İkinci kontrole kadar kulaklarınız kapalı kalacak ve ikinci kontrolünüzde kulaklarınız açılarak kremlenecek ve yaklaşık on gün kullanacağınız saç bandı takılacaktır.

  4- İkinci kontrolünüzden sonra günlük olarak ılık su ve bebek şampuanı ile duş alabilirsiniz. Duş sonrası kulaklarınızın arkasını ve ön yüzünü iyice kurulayıp, reçete edilmiş olan kreminizi hem arkadaki dikiş hattına hemde kulak ön yüzüne bol olarak sürüp saç bandınızı takmalısınız. Kremleme işlemini günde iki kez yapmalısınız.

  5- Saç bandınız kulaklarınızı tam olarak örtmeli,sadece duş alma sırasında bantınızı çıkarıp, duş sonrası uygun kurulama ve kremleme işlemi sonrası hemen takmalısınız. Saç bantı altında kulaklarınız düz olmalı, fazla basınç altında kalmamalı ve gece yatarkende bantlarınız çıkarılmamalı ve kulaklarınızın üzerine yatmamalısınız.

  6- Üçüncü kontrolünüz, ameliyat sonrası yaklaşık 10. günde yapılacaktır. Dördüncü kontrolünüz ameliyatan üç hafta sonra yapılacaktır.

  7- Rutin kontrolleriniz tamamlanana kadar; ağır egzersizler yapmanız, fazla başınızı öne eğdirecek faliyetlerde bulunmanız, deniz-havuza girmeniz, dalış yapmanız, sauna-buhar banyosu, hamam ve solaryuma girmek, güneşlenmek, gözlük kullanmanız yasaktır.

  8- Kulaklarınızdaki ödem (şişlik) ve ekimoz (morluk) ameliyattın üçüncü ya da dördüncü gününden sonra hızla gerilemeleye başlayacaktır. Kulaklarınızdaki ödemin tam olarak geçmesi, sizin fizyolojik yapınız ve ortama bağlı olarak 1,5-2 ayda tamamlanacak ve kulağınız tam şeklini almış olacaktır.

  9- Kulaklarınızdaki saç bantı alındıktan sonrada kulak bakımınız için size reçete edilen losyonunuzu günde iki kez kullanmalısınız.

  10- Kulaklarınız tam olarak iyileşmeden küpe ve gözlük kullanmayınız.

  11- Protein ve sebzeden zengin beslenmek, hafif egzersizler ve yürüyüş yapmak, sigara kullanmamak, güneşten korunmak, ılık suyla yapılan günlük duştan sonra nemlendirici kullanmak, ruhunuzu rahatlatıp mutlu olmaya çalışmak iyileşme sürecinizi kısaltacaktır.


   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cevap: kulak estetiği hakkında genel bilgi

  Kulakta en sık rastlanan deformite kepçe kulak deformitesidir. Bu deformite, kulakların normal anatomik duruşundan öne doğru açılanması şeklinde görülür. Kepçe kulak deformitesinin ameliyat (otoplasti) ile düzeltilmesi için en uygun dönem okula başlamadan önceki dönemdir ancak daha sonra da her yaşta düzeltilebilir.

  Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılır ve deformitenin ağırlığına göre yaklaşık 1-2 saat sürer. Ameliyat, kulak kepçesinin arka yüzünden yapılır, kulak kıkırdakları olması gereken kıvrımlarda şekillendirilir. Kulağın görünen yüzeylerinde dikiş izi hiç olmaz. Ameliyat olduğunuz gün evinize dönebilirsiniz. Kulağa 3 gün süre ile bandaj uygulanr.

  Ameliyattan sonra kulakta şişlik ve morarma olabilir, bu durum 1-2 hafta içinde normale döner. Ameliyattan 3 gün sonra işe dönebilir veya uçak yolculuğu yapabilirsiniz.
   
kulak estetiği hakkında genel bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. semercilik hakkında genel bilgi

  semercilik hakkında genel bilgi

  semercilik nedir semercilik sanatı hakkında bilgi vikipedi El sanatları bir toplumun aynası ve geleceğe tuttuğu ışıktır. Günümüzde her ne kadar el sanatları yok olma durumunda olsa da geçmişte büyük bir misyon üstlenmiş ve geleceğe ve modern topluma teknolojiye geçişi sağlamıştır. El sanatları özelliklerini kaybederken toplumda hala tek tük bazı kişiler meslek olarak yaşatmakla beraber,...
 2. çene estetiği hakkında genel bilgi

  çene estetiği hakkında genel bilgi

  Çenenin Altında ve Üstünde olan şekil bozuklukları: Bu tür bozukluklar çeneleri ayrı ayrı ilgilendiren küçüklük, büyüklük, geri ve ileri olma gibi şekil bozuklukları olabileceği gibi, her iki çenenin deformiteleri de birlikte görülebilir. Mesela üst çene küçük, alt çene büyük olabilir. Deformitenin cinsi ve boyutları konusunda yüz görünümü ile karar vermek yanıltıcı olabilir. Sefalometrik...
 3. burun ucu estetiği hakkında genel bilgiler

  burun ucu estetiği hakkında genel bilgiler

  Bu ameliyatla septuma yani burnu ikiye ayıran ortadaki kıkırdak yapıya dokunmadan, burun sırtını ve yanlarını oluşturan kemik yapıya dokunmadan sadece burun ucunda ki kıkırdaklara yapılan düzeltme işlemidir....
 4. Jianzi Hakkında Genel Bilgiler

  Jianzi Hakkında Genel Bilgiler

  badminton nasıl oynanır badminton resimleri jianzi Kızlar adını ilk defa duyduğum çok ilginç spor dallarından biri daha Jianzi Çinde oldukça çok oynanıyormuş...Topu ise oldukça ilginç... Şimdi jianzi hakkında bilgilere geçiyorum :tik: Jianzi (ya da Mekik) (Çince:毽子); kapalı veya açık alanlarda, tek tek, çift ya da takım hâlindeki erkek ya da kadınlarca oynanır. Oyuncular vücutlarının...

Sayfayı Paylaş