Kulak kaşıntısı

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Kulak kaşıntısı
kulak kaşıntısı için damla
kulak kaşıntısı, nedenleri, sebepleri, tedavisi, neden olur,nasıl geçer

Kulaklarım kaşınıyor kulaklarım... Yahu banyodan çıkar çıkmaz kuruladığım halde özellikle bu bahar aylarında acayip bir kaşıntı damla vs kar da etmiyor. Benim gibi kulak kaşıntısı sorunu ile karşılaşan kişiler varsa nasıl tedavi ettiklerini anlatabilir mi ?
14d9b6c134a123.jpg

Aloo yahu kime diyorum Kulağım kaşınıyor kulağııııım :ang:

NETTEN BULDUĞUM BİLGiLER ŞU ŞEKİLDE

Birisi kulak kaşıntısı ile ilgili benim gibi soru yöneltmiş ve sitede şu bilgiler yer almış.

Kaşıntı, gerçekte, bir tür ağrıdır. O denli şiddet*li olabilir ki, en şiddetli ağrılardaki gibi dayanılması güç olabilir. Alerjiye bağlı deri ya da kulak kaşın*tısı çekmiş olanlar, buna hemen tanıklık edebilirler.

Öyle görünüyor ki, dış kulağınızda ve hemen al*tındaki derinin üzerinde bir mantar enfeksiyonu var*dır. Burası, mantarın üremesi için mükemmel bir yer*dir. Herhangi bir kronik akıntı ya da kulak kiri bi*rikmesi, bu rutubetli, sıcak, karanlık yerde evine yerleşen mantar için çok güzel bir beslenme yeridir. Deri iltihaplanıp tahriş edildiğinde başka bakterilerin de saldırısına uğrar ve oldukça ağrılı bir enfeksiyon doğurur.

Kaşıntının tedavisi, mantara karşı güçlü bir sal*dırıyla olur. Hassas kulak dokusunu daha çok zede*lememek için yıkama aygıtıyla doğrudan görerek ku*lak yıkanmalıdır.

Mantar o denli hızlı ürer ki, doktor onu yıpratmak için sürekli kontrol altında tutmalı ve kulağı yeni kortizon ve antibiyotik ilaçlarıyla tedavi etmelidir.

Geri