1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Kulak Masajı Nedir? Nasıl Yapılır?

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu sayfa; Kulak Masajı Nedir? Nasıl Yapılır? konusu hakkında bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama bedene güç veren tüm enerji kanallarını açan bir masajdan bahsetmek istiyoruz sizlere bu sayfamızda; kulak masajı.. “Kulak; bedeninizin ısısını, sağlığını ve işleyişini kontrol eder. Duymak kulaklarınızın yaptığı en son şeydir aslında” diyen Doğal Terapiler / Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Haluk Otman, kulak masajı hakkında sizi hayli şaşırtacak bilgiler vermiş. Buyrun birlikte öğrenelim...


  [​IMG]


  Kulak masajı (Reflexolojisi), kulaktaki akupunktur noktaları üzerinden belli bir sistem ve bilgi ile uygulanan baskı, yoğurma, çekme manüplasyonlarının tümüne verilen addır.
  Diğer, tüm el, ayak reflexolojilerine ve masaj uygulamalarına karşı daha üstün olmasının sebepleri; kolay öğrenilebilen ve uygulanabilen, yağ gerektirmeyen, en pratik, en hijyen ve her yerde ve durumda uygulanabilir olmasıdır.

  Kökeni Uzakdoğu olarak bilinse de kulak masajı binlerce yıl boyunca tüm dünyada ciddi bir tıp uygulaması olarak kullanılmıştır. 1969 yılında Fransız doktor Paul Nogier tarafından tıp litarütürüne sokulan kulak masajı halen dünyada pek çok sağlık sistemi içinde kendine büyüyen bir yer bulmaktadır.


  Ağrılar için birebir!
  Kulak masajı bedensel, zihinsel ve ruhsal durumların hepsinde derin etkiler gösterirken en çok tercih edilen etki alanı ağrı tedavileri ve sistem problemleridir.

  Bedendeki tüm ağrıları dindirme özelliği olan kulak masajının asıl şaşırtıcı etkisi bu etkiyi 30 saniye ile 5 dakika arasında gösterebiliyor olmasıdır. Kısaca özetlemek gerekirse bedensel ağrıların %95’ini tek bir dokunuş ile geçirmek, dindirmek ve rehabilite etmek mümkündür.
  Bedenimize ait her kas, kemik, eklem, organ ve sisteme ait yönetici noktalara sahip olan kulağımıza uygulanacak doğru bir masaj hayret verici bir terapik ve iyileştirici etki göstermektedir.


  Kulak masajının başlıca etkileri
  Baş, boyun, omuz, kol, sırt, bel, kalça, bacak, siyatik ,diz, ayak ağrıları. Regl ağrıları, kabızlık, ishal, uykusuzluk, yorgunluk, stres, konsantrasyon güçlükleri, performans düşüklükleri….
  Tüm bu problemler, 5 dakikalık bir kulak masajının ardından ortadan kalkmakta ve düzenli uygulama ile ister akut ister kronik bir seyre sahip olsunlar terapi edilebilmektedir.


  Uygulama şekli
  Türkiye’de hiç bilinmeyen bu uygulamanın öğrenilmesi 2 saatlik kolay bir eğitim ile mümkün olabilmekte ve etkisini her daim kişiye kanıtlamaktadır. Kendimize her gün 3-5 dakika süren genel bir kulak masajı yapmanın faydaları inanılmaz boyutlardadır.

  Bunu sağlamak için tek yapmanız gereken her iki kulağınızı da aynı anda işaret ve baş parmaklarınız arasında yoğurmak olacaktır. Kulak memesinden başlayarak (baş ağrıları) tüm kulak boyunca küçük, yuvarlak hareketler ile baskılı bir şekilde masajı devam ettirmek ve kulağın içine, dışına, arka tarafına dokunacak tam bir masaj ile yorgunluklarınızdan, ağrılarınızdan ve stresinizden kurtulabilirsiniz.

  Kulak masajını doğru uyguladığınıza dair en doğru veri, masajın ardından bedeninizde büyük bir sıcaklık artışı hissetmenizdir. Ardından derin bir rahatlama kendini gösterecektir.
  Baş ağrılarında şişen ve sertleşen kulak memesine yapılacak masaj ağrıyı dindirirken tansiyon yükselmesinde kulak üzerine yapılacak buz kompresi de tansiyonun düşmesine yardımcı olacaktır.

  Öğrenmesi ve uygulaması hem çok kolay hem çok zevkli olan kulak masajı yaşam boyu ellerinizde taşıyabileceğiniz benzersiz bir şifa ve terapi metodudur.
   
Kulak Masajı Nedir? Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebek Masajı Nasıl Yapılır ?

  Bebek Masajı Nasıl Yapılır ?

  bebek masajı nasıl yapılır bebek masajı resimli anlatım bebek masaj yağları hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar Kimi zaman bebeklerimizin çoğu gaz problemi yaşarlar. ozaman bazı teknikler işe yaramayabilir. bunun için bir de bebek masajını denemelisiniz melekler. bebek Masajı bebeği hem rahatlatır hemde Bebek masajı gaz problemini gidermiş olur. Peki bebek Masajı nasıl yapılır ?...
 2. Bebek Masajı Nasıl Yapılır?

  Bebek Masajı Nasıl Yapılır?

  bebek masajı nedir,bebek masajı nasıl yapılmalı,bebeğe masaj nasıl yapılır,bebeğe masaj yapmanın faydaları,bebekler için masaj hakkında bilgiler Masaja bebeğinizin vücudunda herhangi bir yerinden başlayabilir daha sonra uygun tekniklerle ve aranızdaki iletişime göre kendi yönteminizi geliştirebilirsiniz. Öncelikle bebeği rahat bir konumda karşınıza almalısınız. Daha küçük bebekleri...
 3. Kulak zarı delinmesi ameliyatı nasıl yapılır?

  Kulak zarı delinmesi ameliyatı nasıl yapılır?

  kulak zarı delinmesi nedir,kulak zarı yırtılması nedir,kulak zarı enfeksiyonları,kulak zarı tedavisi hakkında bilgiler Delik kulak zarı, dış kulak yolu ile orta kulağı birbirinden ayıran bu ince zarın delik veya yırtık olmasıdır. Orta kulak, burun gerisindeki genize "östaki borusu" aracılığı ile bağlantılıdır. Bu boru orta kulak basıncı ile hava basıncını eşitler. Delik kulak...
 4. Kulak tüpü ameliyatı sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

  Kulak tüpü ameliyatı sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

  Orta kulak, kulak zarının arkasında yer alır. İçinde işitmeyi sağlayan örs, üzengi ve çekiç kemikçikleri bulunur.Orta kulak, kulak zarının arkasında yer alır. İçinde işitmeyi sağlayan örs, üzengi ve çekiç kemikçikleri bulunur. Dış ortamdan gelen ses zarı titreştirir ve bu kemikçikler aracılığıyla işitme sinirine ve beyne ulaştırılır. Orta kulak östaki borusu aracılığıyla burun arka kısmıyla...
 5. Doğurganlık masajı nedir nasıl yapılır ?

  Doğurganlık masajı nedir nasıl yapılır ?

  Doğurganlık Masajı üreme sağlığının, adet döngüsünün ve doğurganlığınızın desteklenmesine yardımcı olan bir dizi masaj tekniğidir . Bu doğal doğurganlık tedavisi , bebek sahibi olma olasılığını artırmak için yüzlerce yıldır kullanılmaktadır.Bu masaj gebe kalma şansınızı artıracak bir terapidir ve tek başına bir tedavi olarak önerilir veya diğer doğurganlık tedavi formlarıyla birlikte...

Sayfayı Paylaş