Kumaş Boyama nasıl yapılıyor

M

Misafir

Forum Okuru
Kumaş Boyama nasıl yapılıyor
Kumaş Boyama

Malzemeler
Kumaş, fırça, parşömen kağıdı, kalem, kumaş boyası, palet, su kabı.

YapılışıKumaşı düz bir alana yerleştirin. Boyanacak yerin alt kısmına kalın bir kağıt parçası koyun (altına boya geçmemesi için). Kullanacağınız renkten bir miktar alıp paletin üzerine koyun. Boya eğer kıvamında değilse az miktarda su ekleyebilirsiniz. Boyayacağınız alan geniş ise kalın fırça, dar bir alan ise ince fırça ile boyayın.

Boyama esnasında fırça darbelerini hep aynı yönde yapmalısınız yoksa dalgalı bir görüntü oluşabilir. Başka bir renge geçerken mutlaka fırçanızı su ile temizleyin, aksi takdirde kullanacağınız diğer rengin tonunda farklılaşma görülecektir.


Kopyalama yöntemi ise şu aşamalardan oluşur;
Kumaş üzerine hazırlanan desen kağıdı iğnelenir. Kumaş ile desen arasına karbon kağıdı yerleştirilir. Desenin üstünden kalemle çizilerek model kumaşa çizilir. Metalik yaldızla desenin üzerinden kontür çizilir. Kontürün içi kumaş boyası ile renklendirilir.

Neler Yapabiliriz?
Kırlent, oda takımları, gözlük kılıfı, masa örtüsü, perde, mutfak takımı, fular, Bluz, eşarp, abajur, mendil, pano, çanta, kumaştan yapılmış terlik ayakkabı, tahtadan yapılan takılar...
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
M
yağmur_damlası
Cevaplar
0
Görüntüleme
14K
yağmur_damlası
yağmur_damlası
mislinay
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
mislinay
mislinay
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
M
Üst