Kumrallara ve Esmerlere Makyaj ve Cilt Bakımı Hakkında Bilgiler

T

TİTAN

Forum Okuru
Kumrallara ve Esmerlere Makyaj ve Cilt Bakımı Hakkında Bilgiler
kumrallar için makyaj
esmerler için makyaj
Sevgili melekler, cilt renginiz kumral ya da esmerse bunu göz önünde bulundurarak bakım ve makyaj yapmanız gerekir. Kumralların ve esmerlerin saç ve ten renkleri de çok çeşitlilik gösterir. Mesela soluk ten rengi olan esmerlerin ciltleri kurumaya yatkındır ona göre bakım yapmaları lazımdır. Bu yazımızda esmerler için makyaj ve kumrallar için makyaj ve bakım konularında sizlere bazı tüyolar vermek istiyoruz :)
Bu tip ciltler için yağ esaslı bir nemlendirici kullanılmalı ve doğal olarak üretilen sebum (yağ) miktarının artması sağlanmalıdır. Fazlaca yağlı ciltlere sahip onalar daha kuvvetli temizleyici kremlere gereksinim duyarlar, gözeneklerin açılması, siyah noktaların oluşmaması için bu tür temizleyiciler uygundur ve sivilce oluşumunu da engeller.

Soluk tenli kumrallar, düzenli bir biçimde cilt temizliği yapmalıdır. Genellikle hafif ve su esaslı nemlendiriciler kullanarak, cildin nem dengesi korunmalıdır. Bu tür esmerler, genellikle cansız ve kuru görünümlü saçlara sahiptir; bu vücutlarında, hücre bazındaki su oranının düşüklüğü ile ilgili bir durumdur.

Saçları sağlıklı tutmak için bol bol su ve meyve suyu içilmelidir ve her banyodan sonra saçlar kremlenmeli, sert şampuanlardan kaçınılmalı ve olduğunca az fırçalanmalıdır. Makyaj malzemelerinin seçiminde ise, cilt rengi iyice tanınmalı ve ona uygun renkler seçilmelidir.Kumral ve esmerler, açık renklilere göre daha çok makyaj yapabilirler. Açık tenli esmerler açık mor, kahverengi, şeftali tonları, pembe ve yeşil gibi yumuşak renkleri tercih edebilirler. Kumral ve esmerlerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta, yüz ve boyun arasındaki renk farklılığıdır. Bu fark fondöten ya da pudra sürülerek giderilebilir. Kalın ve siyah kirpikler, bütün esmerlerin belirgin özelliklerindendir.

Zengin ve canlı renkler, özellikle altın rengi, kumral ve esmerlerde iyi görüntü verir. Saydam pudralar yerine, hafif renklendirilmiş pudralarla yüzü renklendirmek cilde canlılık verir.
 
Üst