1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  kumsaldaki ağaç atlar

  Konu, 'Karışık İlginç ve Garip Resimler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  alcı hayvan heykelleri Kumsala vuran ağaç parçalarıdan yapılan atlar

  Her an hareket edecekmiş gibi duran bu at heykellerinin ana malzemesini kumsala vuran ağaç parçaları oluşturuyor. Heykeltraş Heather Jansch, yaklaşık otuz yıldır kumsaldan topladığı ağaç parçalarıyla birbirinden güzel at heykelleri yapıyor.

  [​IMG]

  Heather
  Jansch heykelleri yapmak için öncelikle çelikten bir iskelet oluşturuyor, daha sonra da uygun tahta parçalarını telle bu iskelete monte ediyor. En sonunda da heykel, korunması ve pürüzsüz görünmesi için fiberglasla kaplanıyor. Bittiğinde heykellerden bazılarının ağırığı 750 kg. olabiliyor.


  < Konu Resmi..>

  Jansc h insanların yaptıklarını görünce etkilemelerinden çok mutlu olduğunu ve bunu bilmenin kendisine şevk verdiğini söylüyor.

  < Konu Resmi..>


  Bazıl arının ağırlığı 750 kg olabilen heykellerin her birinin yapımı yaklaşık 6 ay sürüyor ve bu heykeller, ortalama 100 bin dolara alıcı buluyor.

  < Konu Resmi..>


  Eğer siz de bahçenizde böyle bir heykel olsun istiyorsanız, paranın yanı sıra sabrınızın da olması gerekiyor. Çünkü önümüzdeki üç yıldaki tüm heykeller için sipariş verildi.

  < Konu Resmi..>


  30 yıldır yaptığı yüze yakın at heykelinin yanında Jansch bir de geyik heykeli yapmış.

  < Konu Resmi..>   
 2. ece_ece

  ece_ece Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  1 Ocak 2009
  Mesajlar:
  600
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aydın
  Cevap: kumsaldaki ağaç atlar
  çok estetik:attention:
   
 3. elmalı kurabiye

  elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2008
  Mesajlar:
  4.756
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: kumsaldaki ağaç atlar
  daha oncede görmüştüm müthiş yaaa emegine saglık
   
 4. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Cevap: kumsaldaki ağaç atlar

  Çok güzelmiş gerçekten emek işi
   
kumsaldaki ağaç atlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ağaç

  ağaç

  Ağacın tabiri, o ağacın cinsine, mahiyetine, faydalı ya da faydasız olma gibi özelliklerine göre yapılır Her mevsim yeşil kalan, yaprakları dökülmeyen ağaçları görmek dinde sebat etmeye, zenginliğe, uzun ömre ve rızkın devamına delalet eder. Yaprağını ddöken ağaçları görmek -ağacın cinsine göre- sevinç ya da üzüntüye; fakirlik ya da zenginliğe delalet eder. Tanınmayan ağaç endişe ve şiddetle...
 2. at

  at

  Makam ve rütbe, yolculuk ve düşmana galip gelmeye delalet eder. Kuyruğu, yelesi ve ayakları kızıl olan at dindarlıktır. At, güzel evdir. Beyaz at düşmana galip gelmeye, Siyah at saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa, Bekarın kısrağa binmesi asil ve zenggin bir kadınla evlenmesine, Beyazı siyahına galip olan at ile kızıl kısrak, neşeli, dindar kadına delalet eder. Birçok ata sahip olan...
 3. Kumsalda sanat

  Kumsalda sanat

  Ben kendi adıma söylüyorum kumsalda kule yapamazken :utan: insanlar nasıl sanatsal eserler çıkarıyor ya süper bişey umarım begenirsiniz :))

Sayfayı Paylaş