Kunut duası yerine hangi dua okunur

• Konbuyu başlatan Sedanurzxzxzxzx
  • Başlangıç tarihi
Kunut duası yerine hangi dua okunur
Kunut duası yerine hangi dua okunur ne okumalıyım

Merhaba

Yaklaşık 1 yıldır namaz kılmaya başladım. birçok sureyi ezberledin birçok duayı da ezberledim. ama Kunut duaları biraz uzun halen ezberleye bilmiş değilim. yatsı namazından sonra kılınan 3 rekat Vitir namazında tekbir getirdikten sonra Kunut duaları okunuyor . Bunun yerine kunut dualarının yerine başka bir dua okuyabilir miyim ezberleyince ye kadar yani bu konuda bilginiz var mı yazarsanız memnun olurum.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Öncelikle sizi tebrik ediyorum azminizi de sureleri ezberleme şevkimizi de tebrik ediyorum. dediğiniz gibi Kunut duaları biraz uzun dualar ezberlenmesi zor dualar . yatsı namazı son iki rekat sünneti kıldıktan sonra en son 3 rekat Vitir namazı kılıyoruz vitir namazının 3. rekatında tekbir getirdikten sonra Kunut dualarını okuyoruz . Kunut dualarını okumayı bilmeyenler ya da daha doğrusu ezbere okumayı bilmeyenler Bunun yerine Rabbena-atina dualarını ezberleyince ya kadar okuyabilirler.

Bilindiği gibi Vitir namazı Vacip bir namazdır fark etmek olmaz Kunut dualarını ezberleyince yakalar Rabbena Atina duasını okur ve 3 defa Allahümme mağfirli denir.