Kurabiye hamuru neden dağılır kurabiye hamuru tarifi istiyorum

• Konbuyu başlatan Bergüzaryildirm
  • Başlangıç tarihi
B

Bergüzaryildirm

Forum Okuru
Kurabiye hamuru neden dağılır kurabiye hamuru tarifi istiyorum

Kurabiye hamuru neden dağılır melek kadınlar kulübü kurabiye hamuru neden dağılır ne yapmalıyım forumda.​

Arkadaşlar bugün bir kurabiye yapayım dedim ama hamuru dağıldı? Pişerken çok kötü oldu hamur. Sizce neden dağılmış olabilir? Kurabiye hamuru neden dağılır ne yapmalıyım sonraki seferde. Güzel bir kurabiye tarifi var mı? Kurabiye hamurunu beceremiyorum nasıl olacak arkadaşlar yaa iki arkadaşım geldi onlara da rezil oldum hazır söyledim.

Merhabalar
İyi bir kurabiye hamuru için bazı püf noktaları önemli. Bunları uyguladığınız zaman sizin de harika kurabiyeleriniz olabilir. Özellikle kurabiye hamurunda tereyağ kullanın tereyağlı kurabiye hamurlari daha lezzetli oluyor. Kurabiyenin puf puf olması için kabartma tozu mutlaka olmalı. Bir miktar sirke kurabiye hamurunun püf noktalarından biridir. Bu şekilde daha çok ağızda dağılan kurabiyeler yapabilirsiniz. Toz şeker yerine pudra şekeri köyün derim. Kurabiye hamuru iyice yogurulup sonrasında mutlaka bekletin dinlendirin hamuru. Tepsi altına yağlı kağıt koyup hamurları şekil verdikten sonra buzdolabında biraz bekletin ki dağılma olmasın. Pastane kurabiyesi tadında mutlaka denemelisiniz dediğim bir tarif. "Simit kurabiye pastahane kurabiyesi tadında" linkte.

Geri