Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Kurallara Uyulmaması Durumunda Uygulanacak Yaptırımlar

  Konu, 'Yönerge ve Kurallar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  voleybol kuralları madde halinde okul kuralları maddeler halinde okulda uyulmayan kurallar voleybolun madde voleybol oyun maddeler KURALLARA UYULMAMASI TAKDİRDE UYGULANACAK YAPTIRIMLAR

  (Ayrıntılı Bilgi için Bakınız: Melekler Mekanı YÖNERGESİ)

  (Bkz. Bölüm 1)

  Madde 1. Sahte hesaplar ve manasız kullanıcı ismi seçenler sistemden silinecektir.


  (Bkz. Bölüm 2)
  Madde 2. Bir üyenin, başka bir üyenin profil sayfasına bir sitenin adının tamamını ya da bir bölümünü yazması ve / veya direkt link verilmek suretiyle reklamını yapması durumunda mesajlar silinir, üye uyarılır, tekrarı halinde süresiz ban’lanır.

  Madde 3. Profil sayfalarında insanları rencide edebilecek, kendi istekleri dışında özel hayatlarını ifşa edici, incitici, kırıcı sözler sarf edilmesi ve/veya siyasi anlamlar taşıyan cümlelerin kullanılması durumunda mesajlar silinir, üye uyarılır, tekrarı halinde süresiz ban’lanır.

  Madde 4. Üye resimlerinin ticari, siyasi reklam amacı taşıyan, genel ahlaka aykırı, insanları tedirgin eden şekilde özellik taşıması halinde resim silinir, üye uyarılır, tekrarı halinde üye siteden uzaklaştırılır.

  Madde 5. Telif hakkı içeren resim ve imza kullanılması durumunda üye imzası silinir ve üye uyarılır. Tekrarlanması durumunda üye siteden uzaklaştırılır.

  Madde 6. Özel mesaj yolu kullanılarak başka üyeleri rahatsız edici, siyasi / ticari amaçlı içeriği olan, genel ahlaka ve site kurallarına aykırı, başka sitelerin reklamını yapan, bağlantı adresini (link’ini) veren içeriği olan özel mesajlar yazılması ve/veya dağıtılması durumunda üye uyarılmaksızın siteden uzaklaştırılır.

  (Bkz. Bölüm 3)

  Madde 7. Gerekli aramayı yapmadan konu açarak konu tekrarı yapan üyeler uyarılırlar. Devamlı konu tekrarı yapan üyeler siteden 1 (bir) gün uzaklaştırılır, devamında süresiz ban’lanırlar.

  Madde 8. Telif hakkı içeren, yazarının/şairinin izni olmadan kullanılması yasaklanmış her türlü içeriği izinsiz yayınlayan, çeşitli sanatçıların tescilli şarkılarının Mp3 dosyaları, sanatçıların müzik klip / videolarını, farklı formattaki şarkı/eser dosyalarının paylaşımı ve dağıtımını yapan üyeler uyarılmaksızın siteden uzaklaştırılır.

  Madde 9. Kendi yazmadığı halde başkasına ait olan telif haklı yazı, şiir, deneme, makale gibi yazıları sahiplenerek kendi yazmış gibi görünen üyelerin üyelikleri uyarılmaksızın silinir.

  Madde 10. Sitemizde açılan konulara verilen yanıtlara, konu sahibinin tek tek “teşekkür ederim”, “beğenmenize sevindim”, “yorum için teşekkürler” gibi gereksiz yazılarla flood ( mesajı öne çıkartmak, konu/mesaj sayısını çoğaltmaya yönelik işlem olarak algılanan hareketler) yapma durumunda üye uyarılır, hareketin devamı halinde üye siteden uzaklaştırılır.

  Madde 11. Fazla derecede bozulmuş, tamamen telegrafik (cnm, nbr), okunamayan, Türkçe kurallarına tamamen aykırı, anlaşılmayan cümlelerin mevcut olduğu konu ve mesajlar yazan üyeler uyarılır, bu tarzda yazı yazmaya devam edilmesi halinde bir süreliğine uzaklaştırılır.

  Madde 12. Forum içerisinde hiçbir bölümde hiçbir şekilde ödev konuları, zararlı olabilecek dosya ve bilgi, full program, mp3, film, program crack ve serial içerikli paylaşımlarda bulunulması durumunda konular ve/veya mesajlar silinir, üye ivedilikle ban’lanır.

  Madde 13. Türk Toplumuna mâl olmuş, sanat camiasının içinde yer alan, yönetmen, aktris, haber spikerleri, manken ve diğer kişilerin çekilmiş gizli görüntülerini vermek Türk Ceza Kanununun yeni düzenlenen 192. maddesi gereği dağıtan ve yayınlayan kişiler ve kurumlar hakkında cezai işlem uygulanacağından, bu tür görüntülerin veya resimlerin site içinde verilmesi durumunda uyarılmaksızın üye süresiz olarak sistemden uzaklaştırılır.

  (Bkz. Bölüm 4)

  Madde 14. İzinsiz yayınlanamaz ibareli olan telif haklı resimlerin site paylaşımında kullanılması durumunda resimler silinir ve üye uyarılır.

  Madde 15. Resim bölümlerinde yöneticilerin belirlediği kurallar dışında hareket eden üyeler uyarılırlar, bölüm kuralları dışında işlem yapmaya devam eden üyeler uzaklaştırılırlar.

  (Bkz. Bölüm 5)

  Problem yaşanması durumunda hal tarzı yöneticilerin inisiyatifindedir.

  (Bkz. Bölüm 6)

  Madde 16. Sohbet alanında konuşulurken üyelere istemedikleri konularda sorular sorulması, uyarılara rağmen bunda ısrar edilmesi, üyeleri rahatsız edecek ifadeler kullanılması durumunda üye uyarılır ve olumsuz hareketlerin devamında siteden uzaklaştırılır.

  Madde 17. Sohbet alanında başka sitelerin reklamının yapılması ve link’inin verilmesi durumunda üye uyarılır, tekrarı halinde süresiz uzaklaştırılır.

  Madde 18. Siyasi içerikli konuların tartışılması, bir görüşün diğerini incitecek şekilde ele alınması, siyasi kişilerin reklamının yapılması; siyasi taraftarlık, gereksiz holiganlık, propaganda yapma tarzında görüşler bildirme ve/veya yaymaya çalışma, bunun için üyeleri teşvik etme ve kışkırtma davranışlarında bulunulması durumunda üye uyarılmaksızın siteden ban’lanacaktır.

  Madde 19. Sitenin neresinde olursa olsun çok kaba argo, küfür ve hakaret içeren konuşmalarda bulunulması durumunda üye uyarılmaksızın sistemden uzaklaştırılacaktır.

  Madde 20. Sohbet alanında bir aksaklık veya problem olduğunda mevcut yöneticilerin vereceği direktiflere uyulmaması durumunda üye uyarılır, aynı hal tarzının devam etmesi halinde siteden uzaklaştırılır.

  Madde 21. Uygun olmayan ve hitap edilen üye tarafından istenmediği açıkça belli edilen ifadelerin hitabet esnasına kullanılması durumunda üye uyarılır, tekrarında siteden süreli uzaklaştırılır.

  (Bkz. Bölüm 7)

  Yöneticilerle ilgili bir sorun olduğunda adminlere başvurulması gerekmektedir.

  (Bkz. Bölüm 8)

  Madde 22. Sitedeki yönetici veya üyeler hakkında küçük düşürücü, iftira niteliği taşıyan ifadelerin kullanılması, cevap verme hakkı bulunmayan 3. Şahıslar için suçlamalarda bulunulması durumunda üye süresiz uzaklaştırılır.

  (Bkz. Bölüm 9)

  Kurallara uyulmaması durumunda uygulanacak yaptırımlar adminler tarafından ilgili bölümde açıklanmıştır: Bknz: Tarot Bölümü Kurallarına Uyulmaması Halinde Uygulanacak Yaptırımlar

  Saygılarımızla

  M.M. Yönetimi


   
  ahueda bunu beğendi.
Kurallara Uyulmaması Durumunda Uygulanacak Yaptırımlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Öğrencilerin Olumsuz Davranışları ve Uygulanacak Yaptırımlar

  Öğrencilerin Olumsuz Davranışları ve Uygulanacak Yaptırımlar

  İlköğretim Kurumları Yönetmeliği Madde 108 — İlköğretim Okulu 6, 7 ve 8 inci sınıf öğrencilerine; gelişim özellikleri dışındaki olumsuz davranışlarının özelliğine göre uyarma, kınama ve okul değiştirme yaptırımlarından biri uygulanır. Bu yaptırımların uygulanmasındaki amaç caydırıcı olması, toplum düzeninin korunması, öğrencinin yaptığı davranışlarının farkına vararak bu davranışlarının...
 2. Voleybolda Fair-Play ve Yaptırımlar

  Voleybolda Fair-Play ve Yaptırımlar

  voleybolla ilgili sözler voleybol ile ilgili güzel sözler voleybol ile voleybolda fair play sözleri DAVRANIŞ KOŞULLARI SPORTMENCE DAVRANIŞ Oyuna katılanlar resmi oyun kurallarını bilmek ve onlara uymak zorundadırlar. Oyuna katılanlar, sportmenliğe yakışır bir şekilde, hakemlerin kararlarını tartışmaksızın kabul etmek zorundadırlar....
 3. Kanunda Uygulanacak Hükmün Bulunması :

  Kanunda Uygulanacak Hükmün Bulunması :

  kanunun zıt anlamlısı sağlığın zıt anlamlısı yasanın Kanunda düz veya zıt anlam itibariyle olayı kapsayan bir hükmün bulunduğu ve bu hükmün yer, zaman ve nitelik itibariyle uygulanabilir olduğu saptandığında kanunda uygulanacak bir hüküm var demektir. -Kanun Hükmünün düz ve zıt anlam itibariyle kapsamı: Düz anlam bir hükmün doğrudan doğruya ifade ettiği anlamdır.Zıt...
 4. hamilelik öncesinde uygulanacak yaklaşımlar

  hamilelik öncesinde uygulanacak yaklaşımlar

  Hamilelik her kadın için çok özel bir dönemdir ve bu dönemde hemen her anne adayı hem kendisi hem de bebeğinin sağlığını düşünerek son derece özenli davranması gerektiğini bilir. Günümüzde artık sadece hamilelik oluştuktan sonra değil hamilelik öncesinde de uygulanacak bazı yaklaşımların önemi ortaya konmuştur. Hamilelik sırasında bebeğin gelişiminde en önemli ve hayati aşamalar hamileliğin...
 5. Uygulanacak Testler

  Uygulanacak Testler

  A- The Wechsler İntelligence Scale ( WISC-R ) 1- Sözel 2- Performans 3- Full Scale ( Averaj ) Subtest ( Alt testler ) 1- Digit span ( sayı dizisi ) 2- Digit symbol ( yargılama ) 3- Codıng ( şifre ) B- ITPA-The illinois Test Of Psycholingulstıc Ability ( Okuma-Dil gelişim derecesini tespit eden bir test) C- TAT-Thematic Appenception Test ( Projektif bir...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş