Kuran ilkel bir kitaptır.

D

Danyal

Forum Okuru
Kuran ilkel bir kitaptır.
Elle tutulur yani yoktur.Bu kadar insan nasıl inanıyor anlamıyorum ?

Kuranı kerimi okumayıp sağdan soldan duyduklarınızla salladığınız ve karalama yaptığınız apaçık ortada.Kuranı kerim mucizenin ta kendisidir.Olmuşu olacağı apaçık gözler önüne sermektedir.Kuranı kerim hakikatları ihtiva etmekte; ilmin ve tecrübenin yüzyıllarca uğraşarak ortaya koyduğu birçok ilmi gerçekleri 14 asır evvel haber vermektedir.Güneşin kendi etrafında dönerek, ayrıca kendine bağlı birçok gezegeniyle birlikte sabit bir noktaya doğru yol aldığı; ehramların açılıp Firavnın mumyalarının ortaya çıkarılması gibi ilmi ve arkeolojik keşifler, son asrın keşifleridir. Halbuki Kur'an bu ve bunun gibi birçok gerçeği, asırlar öncesinden haber vermiştir.Kuranı kerim hakkında yazılıcak çok şey var size kaptan kusto neden ve nasıl müslüman oldu yukardaki açıklamamıza örnek olarak vereyim.Müslümanlığı tercih edenlerin arasında denizaltı araştırmaları ile bütün dünyanın yakından tanıdığı Kaptan Kusto, İslâm dinini seçmekle hayatının en doğru kararını verdiğini söyledi. İslâm dinini tercih etmesine sebep olan hâdiseyi şöyle anlattı:

“1962 senesinde Alman ilim adamları, Aden Körfezi ile Kızıldeniz’in birleştiği Mendeb Boğazı’nda, Kızıldeniz’in suyu ile Hind Okyanusu’nun suyunun birbirine karışmadığını bildirmişlerdi. Biz de, Atlas Okyanusu ile Akdeniz’in sularının birbirine karışıp karışmadığını araştırmaya başladık. Önce Akdeniz’in kendine has sıcaklığı, tuzluluğu ve yoğunluğu ile içinde yaşadığı canlıları tesbit ettik. Aynı araştırmayı Atlas Okyanusu’nda da tekrarladık. İki deniz suyu binlerce seneden beri Cebelitarık Boğazı’nda birleşiyordu. Bu durumda, iki suyun karışması ile tuzluluk ve yoğunluk gibi hususların birbirlerine eşit, hiç olmazsa yakın olması gerekirdi. Hâlbuki, her iki denizin en yakın kısımlarında bile deniz suyu kendi özelliğini koruyordu. Yani, iki denizin birleşme noktasında bir su perdesi iki deniz suyunun birbirine karışmasına engel oluyordu. Bu hâli anlattığım Profesör Maurice Bucaille, bunda şaşılacak bir şey olmadığını, İslâmın kutsal kitabı Kur’ân-ı kerîmin bunu açık bir şekilde yazdığını söyledi. Hakikaten bu hâl Kur’ân-ı kerîmde dosdoğru açıklanıyordu. Bunu öğrenince Kur’ân-ı kerîmin; Allahü teâlânın kelâmı olduğuna inandım. Hak din olan İslâmiyeti seçtim. İslâm dini, mânevî gücü ile bana kaybetdiğim oğlumun acısına dayanma sabrını verdi...”

Geri