1. kördügüm

  kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.664
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0

  kur'an şifa ve rahmettir

  Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

  Kur'andan indirdiklerimiz bir şifa ve rahmettir mü'minler için.Zalimlerinse hüsranını artırmaktan başka birşey değildir."(17/82)
  Biitimsiz bir şifa kaynağıdır Kur'an.Güneşe benzer , dağ ve taş , kurt ve kuş , kuru ve yaş demez , cömetçe sunar aydınlığını.

  Baharların kaynağıdır o , göklerin eliyle insanlığın başına oturtulmuş bir saadet tacıdır.

  O insanı arar , insan onu.O insanlığı arar insanlık onu.Tıpkı suyun toprağı , toprağın tohumu , ırmağın denizi , bebeğin anneyi , Yakub'un Yusuf'u , Mecnun'un Leyla'yı aradığı gibi.

  O bireyler için bir şifa ve rahmettir.Şifadır insandaki dünyanın ve dünyadaki insanın ardı arkası gelmez maddi-manevi hastalıklarına.Devadır özüne , nurdur gözüne ve gönlüne.Ve rahmettir çöllerden beter hale getirilen kalbine ve kafasına.

  O her alandan emsalsiz ve tektir.Hiçbir kitap onun kadar yaygın , uzun ömürlü olma şansını elde edememiştir.Hiçbir kitap onun gördüğü ilgiye mazhar olamamıştır ve olamayacaktır da.Hiçbir kitap hakikat ölçüsü olmada ve muhafaza edilmişlikle onun ayak topuğuna ulaşamamış ve ulaşamayacaktır da.

  Hiçbir kitap kendisine inananları onun coşturduğu , arkasından koşturduğu , tatmin ve mutlu ettiği kadar coşturup koşturamamış , tatmin ve mutlu edememiştir.

  Onun uğruna kurban olunduğu kadar hiçbir kitabın uğruna kurban olunmamıştır.Uğruna ölünen tüm kitaplar gün gelmiş kendisine inanacak , koyduğu ilkeler uğrunda savaşacak ve can verecek bir kişi dahi bulamayıp müzelere intikal etmiştir.Lakin onun savunduğu ölümsüz ve sabit değerler uğruna dün olduğu gibi bugünde insanlar kanlarını seve seve vermek için yarış halindedirler , dünya durdukça da vermeyi sürdüreceklerdir.

  O 15 asır önce nasıl bir bengisu gibi ölü toplumları diriltiyor , ayağa kaldırıyor , savunduğu ilkeler uğruna tüm dünyaya karşı meydan okuyacak bir özgüven aşılıyorsa , indiğinden 15 asır sonra da aynı tazelik , aynı sıcaklıkla toplumları savunduğu ilkeler uğrunda ayağa kaldırıyor , dünyaya meydan okutuyorsa ; kimsenin kuşkusu olmasın ki ömmrü varsa eğer dünyanın , bundan kaç binbeşyüz yıl sonrada söz konusu canlılığından hiçbir şey kaybetmeden toplumları etkilemeye devam edecektir.

  Allahım ! Senden Kuran'ı kalbimin baharı,sıkıntı ve gamlarımın atılma vesilesi kılmanı dilerim. İbn-i Mesut (r.a)

   
kur'an şifa ve rahmettir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ata´mızı Rahmet Ve Şükranla Aniyoruz...

  Ata´mızı Rahmet Ve Şükranla Aniyoruz...

  Büyük önder Atatürk'ü resimler ve şiirler ile şükranla anıyoruz. Bugün hüzünlü bir gün 69 yıl oldu bugün unutamadık atam seni kaybettiğimiz acı gün bugün 7 düvel dize getiremedi seni 10 kasım da kendi isteğinle teslim oldun sen ki baş kumandandın dünyalar kadar savaş kazandın cumhuriyeti kurdun istiklale erdin gelecek nesile bir ülke kurdun 10 kasım da kendi isteğinle teslim oldun...
 2. bal ve tarçınla gelen şifa

  bal ve tarçınla gelen şifa

  BAL VE TARCINLA GELEN SIFA Bal ve Tarçın karışımı birçok hastalığa iyi gelmektedir. Eski Yunan tıbbında olduğu kadar Ayurvedik tıpta da Bal, asırlarca hayati ilaç olarak kullanılmıştır. Bugünün bilim adamları birçok hastalıkların tedavisinde Balı çok etkili bir ilaç olarak kabul etmişlerdir. Bal her türlü hastalıkta herhangi bir yan etkiye sebep olmaksızın kullanılabilmektedir....
 3. Bal ve Tarçınla Gelen Şifa

  Bal ve Tarçınla Gelen Şifa

  bal,bal ve tarçın.tarçın ve bal karışımın özellikleri,balın yararları,tarçının yararları,bal ve tarçınla gelen şifa,. Bal ve Tarçın karışımı birçok hastalığa iyi gelmektedir. Eski Yunan tıbbında olduğu kadar Ayurvedik tıpta da Bal, asırlarca hayati ilaç olarak kullanılmıştır. Bugünün bilim adamları birçok hastalıkların tedavisinde Balı çok etkili bir ilaç olarak kabul etmişlerdir. Bal...
 4. Şifa duaları ve şifa ayetleri

  Şifa duaları ve şifa ayetleri

  şifa duaları şifa ayetleri Öncelikle, RAB kimaseyi sağlığıyla sınamasın diyor ve her derdin dermanını versin, şifa bekleyen tüm kullarınıa şifa versin diyor ve ihtiyacı olan tüm arkadaşalrımız için, şifa ayetleri ve şida dualarını paylaşıyoruz Melek'ler. Şifa Ayetleri 1- “Ve yeşfî sudûra kavmi’m-mü’minîne ve yüzhib ğayza kulûbihim.” (Allah mü’minler topluluğunun gönüllerini...
 5. 10 Kasım Atamızı Saygı ve Rahmetle Anıyoruz....

  10 Kasım Atamızı Saygı ve Rahmetle Anıyoruz....

  Bu konu 10 Kasım Atamızı anıyoruz hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bundan tam 74 yıl önce, şu anda üzerinde yaşadığımız bu vatan toprağında rahat rahat nefes almamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrıldı. Gururla, sevgiyle, saygıyla hatırladığımız Ata 'mızı ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz...BU MİLLET SİZE MİNNETTAR... GİDİYOR Orhan Seyfi Orhon...

Sayfayı Paylaş