Kuran tevrat ve incili inkar ediyorum !

Herhangi bir kitabı okurken yazarın kitabı ne amaçla yazdığını irdeleriz. Eğlendirmekmi,düşündürmekmi,ilham vermek içinmi yoksa eğitmekmi ? Siz Kuranı Kerimi , Tevratı ve incili okudunuzmu ? Okuduğunuzu sanmıyorum. Şayet okuduysanız hangi sebepler den dolayı inkar ediyorsunuz ? Siz ampirik kanıtmı istiyorsunuz ? Biz sıradan bir kitaptan bahsetmiyoruz. Allahın kelamı olan mucizelerle dolu kitaptan Kuranı kerim den bahsediyoruz. Neden Allaha inanmak için kanıta ihtiyaç duyuyorsunuz ? İnanıyorsanız, hiçbir açıklama gerekli değildir.İnanmıyorsanız hiçbir açıklama yeterli değildir.Ve inanç kanıt gerektirmez !

Kutsal Kitap, geçmişin eylemleri ve talimatları hakkında, her şeyin yapımcısı tarafından var olan şekilde konuşulan önemli ayrıntıları içerir.Kuranı kerim Allahın Peygamberler vasıtasıyla onlarla konuştuğuna inananlara yöneltilen dini bir kitaptır. Evet incil de Allahın kelamıdır fakat hangi incil ? İncilin revize edilmesi gerektiğine inanıyorum Zira incilin bir çok sürümü var.Ayrıca Kuranı kerim incili destekliyor ve bütün müslümanlar incilinde Allahın kelamı olduğuna inanıyor.

Seni Bencelerinle başbaşa da bırakıyoruz. Çünkü Hz. Allah'ın gönderdiği ve Peygamberimizin bizlere öğrettiği dini Mübini İslam'da bence diye bir şey yoktur. Müslümanca ve Kuran'ca vardır. Delilimiz Hz. Kuran ve Peygamberin sünneti seniyyesidir. Biz bizim inandığımız Ve Allah'ın bizden istediği Emirler çerçevesinde bunları söyleriz. Kuran'a Ve Hz. Allah'a açıkça dil uzatan Ne menem olduğu belli olmayan Dinsiz arkadaşa daha fazla cevap vererek Kendimizi din Konusunda fetva makamında falan görürüz maazallah. Onun için fazla söze gerek Yok. Ebu Cehiller bitmez ve bitmeyecek.

Bence herhangi bir dini kitabın Tanrı'nın Sözü olduğuna dair güçlü bir delil yoktur Neden hep kuranı savunuyorsunuz incili tanrınız yazmadı mı ?
inanmadığın kitabın derdi senimi gerdi ? Ya sen ne diyon ya ? Gerçek tanrı, iradesini yaymanın en kötü ve en kolay çarpıtılmış yolunu seçmez.Eğer bizi yarattıysa ve söyleyecek bir şeyler varsa, bunu söylerdi ki hepimiz aynı şekilde anlayacağız. Hangi ırktan veya milletten olursa olsun. Neyi anlatmaya çalışıyon ? İnkar ediyorsan et yok iman etmek istiyorum merak ediyorum diyorsan da açık açık yaz .Acayip acayip kelime oyunları yapma

Görülemiyorsa, ölçülemez, ispat edilemez. Görülebilen ve ölçülebilen birçok şey üzerinde çalışın.

Görülen Bir şeyin isbata ihtiyacı olmadığı gibi Görülmeyen ve varlığı Herkes tarafından kabul edilenin de isbata ihtiyacı yoktur. Çünkü Var olduğu halde görülmeyen akıl Ve mantık bize gösterir ki bunca görülen görülmeyen varlığın bir yaratıcı olduğunu düşünmemize vesile olur. Buna bağlı olarak Senin görülmeyen düşüncenle düşündüğün durum görülmeyen isbat edilemez tezi. Bunca varlığını iyi bildiğimiz görülmeyeni nasıl isbat edeceksin sen önce onu söyle. Mesela aklını.

İspat, belirli bir bilgi türünü arayan bilim adamları tarafından geliştirilen bir kavramdır. Bu bağlamda mevcut dinlerin hayal ettiği gibi ALLAHın kanıtı yoktur. Allahın tasarımını gösteren birçok örnek, muhtemelen sonsuza dek verilebilir. Allahın mutlak varlığı, bir uzman tarafından değil, herkes tarafından anlaşılması zor ezoterik ve son derece zorlayıcıdır.Evrenin evrimini ve hayatın varlığını haklı çıkaran teorilere inanmak yerine, pragmatik düşünmeye davet ediyorum.Küçük bir tohum ekiyoruz ve devasa bir ağaca dönüşüyor. Erkek ve dişi üreme hücresi insanlar hayvanlar türüyor. Bu fenomeni nasıl açıklıyorsunuz ? Biyolojide bunların tüm açıklaması var fakat bu acayip mucizevi olguların arkasında kim var ? İnsan vücudu, olağanüstü mükemmel tasarımı ve işleyişi, şimdiye kadar icat edilen en iyi bir bilgisayardan daha üstündür.Gündüz ve gece döngüleri, mevsimsel sezonlar, karşılık gelen yaşam döngüsü hepsi mükemmel bir planın parçası sizce bunlar bir rastlantıylamı oluştu ?
Herkes görünmez bir şeye inanıyor. Duygular ve düşünceler görünmez. Sayılar ve fiziksel yasalar görünmez. Sınırlar ve anayasal yasalar görünmez. Aşk görünmezdir. Bunların ortak noktası, her zaman bir kararla başlamasıdır. Allahın varlığını ispatlayan bir delil var, Fakat kimse bunu bilmiyor.Ancak benim gibi iman edenler, yalnızca bizleri tatmin eden kendi delillerimize sahibiz. Her bir kişi kendi sınırları ve gereksinimleri olduğunda tatmin olur.( Aslında Allahın var olup olmadığını karar veren İman ve İnançtır )

Allahın varlığını bulmak için önce kim olduğumuzu bulmak gerekiyor mu?Siz anne rahminde tek bir hücre formunu almadan önce nerde olduğunuzu açıklayabilirmisiniz ?

Dimi haklısınız :D:D Aşk gibi, Sevgi gibi görünemeyen şeyler de yalan, ya da acıma olayı vs vs neyse bu hususta konuşmanın anlamı yok. Biz ne kadar anlatırsak anlatalım, mevzu, sizin anlayacağınız kadar olduğu için konuşmaya gerek yok.

Sevgiler.

Ben Tanrı'nın ispatını istiyorum . İspatınız varmı ?

ispat mı istiyorsun çık doğaya bir bak bakalım ağaçlar yeşillikler göller denizler bu derin kainat çiçekler yediğin o güzel meyveler kim sayesinde acaba??? Onu göremiyorsun belki ama varlığının ispatına açıkça delildir bunlar bile bu en basiti idi arkadaşım :tik:

Sevgili Jacop,

Konuşacak birşey yok. Sizi üye olarak malesef kabul edemiyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

Geri