Kuran'ı öğrenip unuttum.

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Kuran'ı öğrenip unuttum.
kolay kuran öğrenmek istiyorum en kolay kuran öğrenme yolu
Şuan kaç kez denediysemde başarılı olamıyorum..

Bize Kuran'ı en kolay şekilde öğrenmek için tavsiyeleriniz varmı?

başlık KURANI öğrenip unuttum olduğu için ilk önce bunu cevaplamak istedim:birşeyi öğrendikten sonra unutmanın hiç bilmemekten daha günah olduğunu söyleyen sahih sağlam alimlerimiz vardır:
çünkü HASİ ŞERİFTE; ALLAH bilmeyene 1 bilene 7 defa azap edecektir..bildiği halde yapmadığı için..

KURANI KERİMİ en kolay öğrenmenin yolu bir bilenin önüne oturmaktır..yani cd lerle tv lerle olucak iş değildir..KURANI KERİMİ kolay öğrenene nazaran zor öğrenenin mükafatı daha büyüktür..zorlansanda bırakmadan devam etmelisin zor olmayan hiçbirşey yoktur.yemek yerken bile çiğnemeden yutamıyoruz değil mi?

Son düzenleme:
bende küçükken gittiğim kur an kursunda öğrenmiştim daha doğrusu tam kur ana çıkmıştım kurs bitmişti daha sonrada okul yüzüünden iş lerden gidemedim tekrar ve sonuç olarak unuttum şimdi ise yeniden başlamak için zamanım yok

canım vaktim yok demişsin günde yarım saatini ayırabilirsin diye düşünüyorum....
kaliteli birini bulursan günlük yarım saatle çok iyi bi okuyucu olabilirsin...

bende unuttuğumu düşünüyodum amma bir oturdum başına sadece yavaslatmışım gerçektende unutmuyoruz arkadaşlar öle sanıoruz aslında elimize aldığımız zaman çözebilioruz ve makberin dediği gibi kaliteli bir yardımda şart .............

Evet internetten öğrenmek için çaba gösterdim ama olmuyor. Sanırım annemden öğrenmek en akıllıca olanı...

Teşekür ederim. Çok sağol canım.

Kuran'ı Türkçe okudum. Bunu kendi dilinde okumanın daha yararlı olduğunu biliyorum. Çünkü Kuranda bir ayette şöyle bir söz var " Onu sizin dilinizde yani Arapça indirdik ki okuyup anlayasınız diye" der. Bundan yola çıkarak ben de kendi dilmde okumanın daha yararlı olduğunu çünkü anlamadan arapça okuyarak Kuran'ın ne demek istediğini anlayamayacağımız için ki, bu kitap bize anlayabilmemiz için geldiğine göre amacına hizmet etmeli diye düşünüyorum. Bana göre de doğrusu böyle.

canım benim söylediğin gibi mevla teala hz. kuranı arapça olarak indirmiştir..senin söylediğin manasını anlayarak okuma mealini ve tefsirini okumaktır..meal ve tefsir okumak ayrı bişeydir kuranı kerimi okumak ayrı bişeydir..
zeyd bin sabitten rivayet edilen kuvvetli bi hadisi şerif vardır:CENABI ALLAH KURANI KERİMİN İNDİRLDİĞİ GİBİ OKUNMASINI SEVER...

umarım bu hadisi şerif yeterince yardımcı olmuştur..

Geri