Kurbanmı bağışmı

narçiçeğimm

Daimi Üye
Üye
Kurbanmı bağışmı
melkeler son günlerde bi hayli gündemde olan bu konuyu bende size sormak istedim sizce kurbanmı kesmeli yoksa bağışmı yapmalı ??

valla kesmek istemeyen birine verir ama kendi adına kesilmesini istiyorsa o kişiye vekaletini verir öyle kesilir

mesela ben kendim kesmek istemiyorum sana diyorums en kes benim adıma sana vekalet veriyorumm sen evinde kesiyorsun benim adıma bildiğim böyle var

haa imkanın varr kızına oğluna kurban alabilirsin onlar kendi adına kesebilirr

Dini konularda ne yazık ki pek bir bilgi sahibi değilim ama bildiğim ve inançlarım doğrultusunda; kurban kesmek için önemli olan niyetdir. Niyetin kurban kesmek ise ya kendin kesip dağıttın, ya da ihtiyacı olan birilerine, bir vakıfa bağışladın fark etmez. Niyetinde Allah rızası için kurban kesmek var ise kimin kestiğinin bir önemi yok. Şayet bağış için düşünüyorsan, Van depremzedeleri, bağış yapman için uygun bir alternatif... Allah şimdiden kabul etsin diyorum.

bağışı her zaman yaparsın Kurban bayramı senede bir kere... kurban kesecek kadar maddi durumun varsa kesmelisin die biliyorum... daha detaylı olarak sonra yine yazarım ablacım...

Geri