1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Kurdele nakışıyla evinize renk katın Salon takımı havlu modelleri yaprak yapılışı

  Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Kurdele nakışıyla evinize renk katın Boşzamanlarınızı en verimli şekilde değerlendirmenizi sağlayacak kurdeleişlemeyi, evinizin dört bir yanında kullanabilirsiniz. Karmaşık gibidurmasına rağmen, rahat uygulanan bu teknikle görülmeye değertasarımlara da imza atabilirsiniz.
  [​IMG]

  Son yıllarda çok popüler olan kurdele işleme tekniğini, evinizin herköşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Havludan terliğe, telefondefterinden masa örtüsüne kadar pek çok eşyanızı renk renk kurdelelerlesüsleyip, evinize farklı bir tarz katabilirsiniz. Hattakurdelelerinizle yaptığınız çalışmaları uygun kumaş ve aksesuvarlabirleştirerek gözalıcı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Zorgörünmesine rağmen şablonlar doğru takip edildiğinde nakışlarrahatlıkla uygulanabiliyor.

  İşlem basamakları

  1. Fransız düğümü tekniği: Çiçeğinizin tohumlarını yapmak için 4 mmgenişliğinde koyu lila kurdeleden 50 cm kesin. İğneye takıp, kurdeledüğümü atarak kurdeleyi kumaşın altından üstüne geçirin. İğneyi kumaşadik bir şekilde getirip kurdeleyi iğnenin üzerinden bir kez dolayıp,iğneyi kurdeleyi çıktığınız kumaşın başlangıç noktasında geri batırıpyavaşça çekin. Böylece Fransız düğümü yapmış olacaksınız.
  [​IMG]
  .Sap işi tekniği: Yeşil 4 mm kurdeleyi kumaşın üzerine çıkartıp, saatyönünde bükün. Diğer taraftan da nakış iğnesine taktığınız muline ilegözükmeyecek şekilde tutturun.
  [​IMG]
  3. Çapraz iğne tekniği: 4 mm açık lila kurdeleyi 30 cm kesin. Kurdeleyiiğneye takın ve kurdele düğümü atın. Kurdeleyi kumaşın altından üstünegeçirin ve yarım cm karşısından kumaşa geçirip, yavaşça çekin. Aynıhareketi karşıdan karşıya geçirip kurdeleyi şekilde görüldüğü gibiçaprazlayın.
  [​IMG]
  4. Lazy Dasiy tekniği: 4 mm genişliğindeki lila kurdeleyi 30 cmuzunlukta kesip iğneye takın. Düğüm atıp kumaşın üzerine çıkın.Çıktığınız aynı noktanın yanına batıp 1 cm ilerisinden kurdeleyiortalayın, kurdelenin ilerisinden batıp yaprağı tamamlayın


  .Düz iğne tekniği: 4 mm genişliğindeki koyu lila kurdeleyi 30 cmuzunluğunda kesip iğneye takın. Düğüm atıp kumaşın üstüne çıkın. Yarımcm kadar ilerisine batıp yaprağı tamamlayın.

  6. Japon iğnesi tekniği: Kurdeleyi alttan üste geçirip 1 cm ileriyeuzatıp kurdelenin ortasından batarak alttan çekin. 4 mm genişliğindeyeşil kurdele kullanın.

  7. Pedli düz iğne tekniği: 4 mm genişliğinde koyu lila kurdeleyi düziğne tekniği şemasında gördüğünüz şekilde yapın. İkinci defa üzerindengeçerek işlemi tekrarlayın.

  8. Dekoratif örümcek gül tekniği: İki kat muline iğneye geçirip beşadet çubuk atın. Bu çubukların ortasına bir tane kolonial düğüm atın.Daha sonra 4 mm sarı kurdeleyi iğneye geçirin ve kumaşın altındankolonial düğümün hemen yanından üste çıkın. Çubukların birini alttabırakıp, diğerini üste alın saat yönünde dönüp çubukların sonuna kadarhareketi devam ettirin. Böylece dekoratif örümcek gülünüz ortaya çıkmışolacak.

  9. Kolonial düğüm tekniği: İğneyi kurdelenin altından arkaya doğrudolayın ve kurdelenin üzerini kaplayarak iğnenin uç kısmının altındanbaşlayarak 8 şeklini oluşturun. Böylece kolonial düğüm işleminitamamlamış olacaksınız.


  10.Dekoratif Lazy Dasiy tekniği: Lazy Daisy tekniğinde yaptıklarınızıaynen tekrar edin, yaprağın tam ortasına da düz iğne tekniği çalışın.

  * Malzemeler: Dekoratif kutu, desen transfer edilmiş kumaş, deseneuygun renkte ve genişlikte ipek kurdeleler, kurdele genişliğine uygun 2adet şönil iğne, muline iki boy koton iplik, ucu küt keskin makas

   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.114
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  Konuda düzenlemeler yapılmış ve güncellenmiştir.
   
Kurdele nakışıyla evinize renk katın Salon takımı havlu modelleri yaprak yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kurdele nakışıyla evinize renk katın

  Kurdele nakışıyla evinize renk katın

  Boş zamanlarınızı en verimli şekilde değerlendirmenizi sağlayacak kurdele işlemeyi, evinizin dört bir yanında kullanabilirsiniz. Karmaşık gibi durmasına rağmen, rahat uygulanan bu teknikle görülmeye değer tasarımlara da imza atabilirsiniz. Son yıllarda çok popüler olan kurdele işleme tekniğini, evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Havludan terliğe, telefon defterinden masa...
 2. kurdele nakışı havlu kenarı modeli

  kurdele nakışı havlu kenarı modeli

  kurdele nakışı havlu modelleri kurdele havlu kenarları kenarı kurdaleli kenarları kurdaleli kenarı örnekleri
 3. kurdela nakışından havlular

  kurdela nakışından havlular

  kurdele nakışından havlular kurdele nakışından mutfak takımı
 4. Kurdele Nakışı Modelleri,kurdele nakışı yapılışı,kurdele nakışı hakkında bilgiler

  Kurdele Nakışı Modelleri,kurdele nakışı yapılışı,kurdele nakışı hakkında bilgiler

  Kurdela nakışı yapılışı kurdele nakışı modelleri kurdele yapılışı kurdale nakışları Çocuklarınız ya da misafirleriniz için kullanacağınız el yüz havluların kenarlarında yapılan güzel bir işleme ile emin olun dikkati çekeceksiniz. Hatta yüzünü yıkamayı sevmeyen bir çocuğunuz bile bu işlemeler sayesinde yüzünü yıkarayarak ya da ellerini yıkayarak hemen bu kurdela nakışlı havlulara yönelecektir...
 5. Kurdela nakışı salon takımı resimleri

  Kurdela nakışı salon takımı resimleri

  kurdela nakışı salon takımı kurdele nakışı oda takımı modelleri Kurdela nakışı, kurdela nakışlı salon takımları, salon takımı resimleri hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Salonlarınız için kurdela nakışlı takımlara göz atmak ister misiniz melekler ?

Sayfayı Paylaş