Kürtaj ve Kürtaj Riskleri Nelerdir?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kürtaj ve Kürtaj Riskleri Nelerdir?
kürtaj nedir,kürtaj nasıl yapılır,kürtajın riskleri,kürtajın komplikasyonları,kürtaj sonrası kontrol,kürtaj hakkına bilgilerKürtaj bebeğin belli bir haftada alınması ve hamilelik sürecinin sonlandırılması ile alakalı bir durumdur. Ancak kürtaj günümüzde oldukça sık yaptırılmakta ve bunun zararlarının bilindiği halde insanlar kürtaj yaptırmaktan vazgeçmemektedirler.
Kürtajın zararları arasında bir sonraki hamilelikte düşük problemleri kanama problemleri, bebeğin tutunamaması ve gebeliğin sonlandırılması gibi ayrıca ciddi riskler taşımasından dolayı fazla kanama ile oluşabilecek ölüm riskleri de bulunmaktadır.


Kişilerin aile planlaması hakkında bilgi edinmeleri sağlık bakımından da ayrıca İslam bakımından da kürtaj yaptırmamaları tercih tavsiye edilmektedir. Ancak doğum kontrol yöntemlerini bilmeyen kişiler çareyi kürtaj yaptırmakta bulmaktadırlar.


Kürtajın riskleri özellikle birçok yazılı ve görsel medyada tüm ayrıcalıklarına kadar belirtilmiş olsa da kişiler yine yaptırmakta ve vazgeçmemektedirler.
Hem duygusal hem de vicdani bir durum aslında kürtaj. Kürtaj riskleri göze alınabilecek bir durum olsa da kadınların çoğu doğum kontrol yöntemlerini kullanmadan hamile kalıp ve daha sonrasında kürtaj yaptırarak bebeği aldırmaktadırlar.
Kürtajın kadında rahim ağzı yetersizliğinden kanamalara hamile kalmak istediğinde ise daha zor hamile kalacağına ilişkin bilimsel ve tıbben gerçeklikler bulunmaktadır
 
Son düzenleme:

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
13
Görüntüleme
22K
Ö
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst