Kürtajdan sonra hamile kalanlar...

merhaba arkadaslar bende 3 eylülde bebegimin kalp atimi durdugu icin kürtaj oldum. ilk adetim 1 ekimde oldu 10 aylik evliyim cok istiyorum cocuk :(( bu ay 7 gün gecikti cok umutlandim cünkü hic düzensiz degildi adetlerim test aldim yaptim negatif cikti bugün de hasta oldum zaten yikildim psikolojim allak bullak kimi kürtajdan sonra cok zor hamile kalirsin diyo cok doluyum buraya yazmak istedim :(((

merhaba ben 3ay önce kürtaj oldm malasef bebeğmin kalbi durmştu oyüzden gebeliğm sonlandırldı. 14 aylık evliğm bebeğmin olmasını cok istiyorm suanda korunmuyorm acaba ne zamn hamile olcm bide aynı şeyleri yaşamktan cok korkuyrm lütfen banada dua edin inşlh sağlıklı bi seklde hamile kalabilrm

Ben kendim kalmadım ama hemen kalmayı tavsiye etmiyorum otomatik makinanın programı yarıda kalırsa ne olur kapatmadan yeni bir başlangıc yapamassın yani yeni bir başlangıc yapman için buna hazır olması gerek vucudunun

sevgili arkadaşlar bende hamiledim 2012 20 aralıkta 8 hafta 4 günlüktü ama bebek oluşmadı kesesi ve baloncukuda vardı ama oluşmadıgından donalı içimi boşatılar yani mallesef o kelimegi kullançam kürtaş oldum 15gün sonra dr gel kontolleye dedi 2gün sonra gidecem bakalım ne diycek allah hiçkimseyi bu acıyı göstermesin cok zor nefes bile alınmıyor allah yardımçımız olsun psikolojim bile cok bozuldu kendime hala gelemedim 6yaşında bir kızım var 2.cok cok canlı gönlünden istiyorum ilkinde yaşalamadıklarımı2.de yaşıcaktım allah yardımcımız olsun

Arkadaşlar 35 yaşındayım ve ilk kez hamile kaldım , 8 haftalık hamileydim bebeğimin kalp atışları alınamadağı için p.tesi günü kürtaj oldum doktorum önce kürtaj kanaması olacağını daha sonraki 2 adet döneminden sonra tekrar bebek için denemeye başlamamızı söyledi ki bence de doğru kürtajdan sonra hem fizyolojik hem de psikolojik olarak büyük çöküntü yaşanıyor , annenin biraz kendini toplaması için zaman lazım.evet çevremdeki hemen hemen herkes düşüğün kıçı içinde olur hemen hamile kalırsın dedi . Bakalım allahtan hayırlısını diliyorum allahım kimseyi bebeği ile sınamasın...

merhaba arkadaslar benim 2011de 6 aylik bebegimin su yetmesliginden dortup yasatmaya calistilar ama yavrum 2 gun yasadi kuvyozde ve benim dogumum sezeryanla oldu ve ic kanamasi gecirmism ameliyat sirasinda ve simdi hamile kalmak istiyorum yakalsik 3 aydir adetimi gecikli gunlerle goruyorum ama bu ay adetim cok az geldi ve gouslerimde agri var doktora gitmeye psiholojik olarak hazir degilim sizce ne yapmaliyim ??

kürtaj sonrası hamilelik kürtajdan sonra hamilelik kürtajdan sonra hamile kalanlar kürtaj sonrası gebe kalınırmı
Ya ne zor bi durum oldunu sölememe gerek yok sanırım her anne adayı bebeğini kaybetmekten korkar ve kaybedince çok üzülür hiç kaçınılmaz.Bende çok üzüldüm,şok yaşadım bittim bi an ama ALLAH'A sığınınca herşey geçti gönlmde.Yine umutluyum inşallah Rabbim yine vericek diye düşünüyorum ama işte size de tam burda ihtiyacım var.İlk gebeliğinde kürtaj olmuş ya da düşük yapmış meleklerim tavsiyelerinizi bekliorum vereceğinz morallere de ihtiyacm var bu anlmda.Herkesin farklı görüşü var kürtajla aynı ay hamile kalanlar var onlar korunma diyo,ne bilim 3 ay bekle diyolar.Eşim dr o hastalara 3 ay diyomş ama ben birebir yaşayanlardan tecrübelilerden fikir edinmek istiyorum.Şimdiden teşekür ederim.RABBİM kimseleri evlatlarıyla imtihan etmesin,kimsenin yuvasını çocuksuz bırakmasın diyorum

canım bende 30 mayısta kürtaj oldum ama korunmamıza rağmen şuan bi haftalık hamileyim..Allah sana da nasip etsin inşş

benimde bebeğimin kalbi durdu kürtaj oldum yasağım henüz bitti , nolur dua edinde tekrar hamile kalayım, ilk bebeğimdi, hamilelerden dua istiyorum ;)
neye dikkat etmek lazım acaba? bir de iltihaptan çocuk ölürmü ?

Ben de 1 yıl önce trafik kazası geçirmiştim aracım takla atmış arabanın parçası karnıma saplanmıştı kürtaj oldum ve şuan 9 haftalık hamileyim allah herkese bu güzel mutluluğu yaşatsın allah herkese bir evlat nasip etsin...

Geri