1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Kurtpençesi Neye İyi Gelir ?

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Kurtpençesi Faydaları Kurtpençesi Otunun Yararları
  Şifalı Bitkiler Kurtpençesi  Sevgili melekler, bu yazımızda şifalı bitkilerden kurtpençesi bitkisi, özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili olarak sizlere bilgiler vereceğiz :)


  [​IMG]

  Kurtpençesinin,kurtayağı, kibritotu ve yer yosunu olarak da bilinir.  Kurtpençesi, içeriğinde radyum bulunan bir şifalı bitkidir ve uzun kolları, sarı çiçek tozu içeren başaklarıyla, diğer yosunsu bitkilerden kolayca ayırt edilebilir.

  Eklemler deforme olmuş olsa da, romatizma ve gut hastalıkları, kronik kabızlık ve basur için kurtpençesi çayı önerilmektedir. Ama, ishalden şikayetçi olanlar kurtpençesinden uzak durmalıdırlar, çünkü bu durumda bağırsak kramplarına yol açabilmektedir.

  Kurtpençesi otu hiçbir zaman kaynatılmamalı, yalnızca kaynar suyla, haşlanmalıdır (demlenmelidir). Bitki, tüm idrar ve cinsel organ hastalıkları, testis (erbezi ) ağrıları ve sertleşmeleri, böbrek kumu ve böbrek sancılarında kullanılır.

  Karaciğer iltihabında, karaciğer katılgandoku urlarında, kötü karakterli olsalar bile, bitki kullanılabilir. İyileşmekte olan hastanın eski gücüne en kısa zamanda kavuşmasına da yardımcı olur.

  Çay hazırlamak: Yarım tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu soğuk suya konulur, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve hemen süzülür! Günde yalnızca 1 bardak, sabah kahvaltısından önce yudumlanarak içilir. Karaciğer sirozu ve karaciğer kanserinde, günde 2 bardak içilebilir.

  En fazla 1 hafta süren bir çay küründen sonra en az 2-3 gün ara verilmelidir.

  Bitki Banyosu: Bir tam banyo için 5-6 avuç dolusu taze bitki veya 200 gr kurutulmuş bitki, gece boyunca soğuk suda bekletilir. Ertesi gün, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve demlenmesi için 5-6 dakika bekledikten sonra süzülür ve banyo suyuna eklenir.

  Bitki Yastığı: Kurutulmuş ya da taze bitki ile doldurulmuş küçük bir yastık ( kramplı ya da hasta bölgenin büyüklüğüne göre), geceleyin kramplı ya da hasta bölgenin üzerine konulur. Bu yastık, etkisini bir yıl boyunca sürdürür.
   
Kurtpençesi Neye İyi Gelir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Burçak Neye İyi Gelir ?

  Burçak Neye İyi Gelir ?

  Burçak nedir Burçak bitkisi Burçağın Faydaları Doğada ki şifalı bitkilerden alternatif tıp tedavilerinde kullanılan burçak bitkisi, özellikler ve kullanımı ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Burçak; Taneleri mercimeğe benzeyen ve hayvan yemi olarak kullanılan, 50 cm boylarında, türüne göre farklı farklı renklerde çiçekler açan bir bitkidir. Müdürmük olarak da bilinir....
 2. Adamotu Neye İyi Gelir ?

  Adamotu Neye İyi Gelir ?

  Adamotunun Faydaları Nelerdir Adamotunun Yararları Adamotu Neye İyi Gelir Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden biri olan adamotu bitkisi ve faydaları ile ilgili sizlerle paylaşabileceğimiz bilgiler şöyle melekler :) -Baş ve diş ağrılarını geçirir; - Suyundan buruna çekilip koklanıldığında uyku getirir. - Bitkinin tohumları yutulduğunda rahim ve kadın hastalıklarını...
 3. Kiraz Neye İyi Gelir ?

  Kiraz Neye İyi Gelir ?

  Kirazın Sağlığa Faydaları Kirazın Faydası Kiraz Neye İyi Gelir Yazın doya doya yediğimiz ve hemen herkesin sevdiği kirazın alternatif tıp tedavilerinde de kullanıldığını duymuşsunuzdur melekler :) Bu yazımızda kirazın faydalarından bahsedeceğiz sizlere :) Kiraz Gülgiller familyasından; anayurdu Asya olan, düz kabuklu bir çeşit ağaç veya ağaçcıktır. Genellikle yapraklanmadan önce çiçek...
 4. pişiğe ne iyi gelir

  pişiğe ne iyi gelir

  selam hanımlar yeni doğmuş bir bebeğim var ve altı sürekli pişyor sizler pişik için neler kullandınız pişikler nasıl geçecek tecrübeli anneler yardımlarınızı bekliyorum
 5. Basura ne iyi gelir?

  Basura ne iyi gelir?

  Rektum bölgesinde bulunan damarların genişlemesi sonucu ortaya çıkan basur genellikle kötü ve hazır gıdalarla beslenme, kahve, çay ve kafein içeren asitli içeceklerin aşırı tüketimi neticesinde oluşmaktadır. Basurun oluşma nedenlerinden biride kalıtımsal özelliklerdir. Damarların genişlemesi sonrası oluşan basur yüzünden oturmak, tuvalete çıkmak hatta yürümek bile şiddetli ağrılara neden...

Sayfayı Paylaş