Kuru ciltler için nemlendirici maskeler burada

M

Misafir

Forum Okuru
Kuru ciltler için nemlendirici maskeler burada
cilt nemlendiren maskeler
nemlendirici cilt maskeleri

Cildi benim cildim gibi kuru, mat olan ve kış günlerinde kuruluktan pul pul olan tüm Melek'lerimizi ve misafirlerimizi bu sayfamıza davet ediyorum. Çünkü bu yazımızda sizler ile nemlendirici cilt maskeleri tarifleri paylaşıyor ve kuru cilt tedavisi için doğal maske önerileri paylaşıyorum kızlar:)

cilt_maskesi-2ed.jpg

Nemlendirici Maskeler

Bir yumurtanın beyazını iyice karıştırdıktan sonra içine yavaş yavaş bir komposto kaşığı bal ve birkaç damla badem yağı ekleyerek karıştırmaya devam edin. Düzgün bir kıvam aldıktan sonra cildinize nemlendirici krem olarak sürebilirsiniz. Not: Bu maske buzdolabında bir hafta saklanabilir. Cildi kuru olanlar badem yağını birkaç damla daha fazla kullanabilirler.

Bir tatlı kaşığı lanolini ve üç çorba kaşığı gül suyunu benmari usulü ayrı ayrı kaselerin içinde ısıttıktan sonra birbirine karıştırın. Daha sonra bir çorba kaşığı susam yağını aynı şekilde ısıtıp sıcak kremin içine katıp soğuyuncaya kadar karıştırın. Not: Ölçüleri eşit miktarda çoğaltarak hazırladığınız bu kremi cam bir kavanozun içinde iki ay kadar muhafaza ederek kullanabilirsiniz.

Geri