Kuru Saçlara Bakım Önerileri Burda Melekler

  • Konbuyu başlatan PaSikA
  • Başlangıç tarihi
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kuru Saçlara Bakım Önerileri Burda Melekler
saç bakımı kuru saçlar bakım önerileri tüyoları kuru saçlar için neler yapmalı hakkında detaylı bilgiler Meleklermekanı.com'da
Kimimiz yağlı saçlarımızdan kimimiz ise aşırı kuru saçlarımızdan şikayet ederiz...Daha önceki yazılarımızda yağlı saçlar için hangi şampuanı kullanmalı, hangi bitki kürleri uygulanmalı hakkında bilgileri daha önceki yazılarımızda paylaşmıştık...Şimdi ki yazımız ise kuru saçlara sahip olan melekler için...Kuru saçlar için bakım önerileri bu yazımızda melekler...


kuru-sac-1591.jpgKuru saçlara özel bakım ve yıkama yöntemlerini dikkatle uygulayarak ve 2 haftada bir kez yapacağınız nemlendirici saç bakım maskesiyle hayalinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz


Kuru saçlar için üretilmiş yoğun nemlendirme özelliği bulunan şampuanı tercih edin.


Saçlarınızın doğal yağını korumak için 2 günde bir yıkamaya dikkat edin.


Aşırı sıcak su saçlarda nem kaybına, kuruyup kırılmasına neden olur. Kuru saçlara sahipseniz mutlaka ılık suyla yıkayın.


Kuru saçların olmazsa olmazı besleyici ve onarıcı bakım kremleridir. Saç kremini; saç uçlarına sürüp 5 dakika bekletip durulayın.


Saç kurutma makinenizi orta seviye ısıda kullanın. Öncelikli olarak saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakmaya çalışın.


2 ayda 1 kez saç uçlarınızdaki kırıkları aldırın.
Saçlarınızı canlandırmak, nemlendirmek için 2 haftada bir kez bakım maskesini uygulayabilirsiniz.
1 çay bardağı sıcak su, 1 tatlı kaşığı süzme bal, 1 tatlı kaşığı badem yağı, yarım tatlı kaşığı keten tohumu yağı ve 1 çay kaşığı çam terebentin esansını iyice karıştırın. Ilınması için bekletin.
Karışımı; saç uçlarına ve köklerine masaj yaparak yedirin. Streç film sarıp 1 saat bekletin. Sürenin sonunda şampuanlayıp durulayın.
 
Üst