1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kurutulmuş biber dolmasının yapılışı lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım hep netten arıyorum kurutulmuş biber dolması tarifini, hep standart herkes birbirinden kopyalamış yemiş. Ben şimdi ev hanımlarından özellikle bu olayı nasıl yaptıklarını anlatmalarını rica ediyorum. İnternetteki bilgilere itimat etmiyorum. İstiyorum ki bunu gerçekten de yapan bir kişi bana anlatsın.

kurutulmuş biber dolmasının yapılışı lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Biber turşusunun yapılısı

Biber turşusunun yapılısı

biber turşusunun yapılışı biberiye turşusu yapılışı acı biber turşusu tarifi acı yapımı tarifi bıber Turşusu Malzemeler Biber, tuz, sarımsak Yemeğin Tarifi Turşu için ince, uzun şekilli. acı veya tatlı biberler kullanılır. Turşu olduktan sonra istenilen sarı rengi elde edebilmek için, taze halde iken rengi koyu yeşil olmayan. en iyisi yeşil-sarı renkte olan biberleri seçin. Ezik ve...
  2. Dolma

Dolma

Yaprak sarması ve her çeşit dolma sürekli rızka, hayatı katlanılır kılan meşru yol ve yöntemlere, monotonluktan kurtulmaya ve rızka delalete eder.Hazır, hemen gelecek kısmettir.
  3. Biber

Biber

Zahmetle birlikte elde edilecek mala ve dünyalığa delalet eder.Rüyada biber yemek, yapacağı bir işten dolayı pişman olacağına işarettir. Dedikoduya ilginiz başınıza büyük sorun açacak. Etrafınızdaki insanlara dikkat edin ve olur olmaz herkese güvenmeyin. Biber satmak hasta iseniz, iyileşeceksiniz, biber almak geçim sıkıntısı yaşayacağınıza işarettir. Rüyada biber yemek, yapacağı bir iş...
  4. Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır....Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi..

Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır....Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi..

Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır İşte meleklerim yaz geldi patlıcanlar biberler kurutulmaya başlandı tabi kuru dolma yemekleri genelde kışın yapılıyor...Bende şimdiden sizinle paylaşmak istedim kışında pişirirsiniz...:) Burdada kuru patlıcan dolması var antep usulü ... Kuru patlıcan ve biberden yapılan bu pratik yemek tarifi, tüm dolma yemekleri sevenlerin...
  5. Etli karışık dolma tarifi

Etli karışık dolma tarifi

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden dir dolma.Yapılışı biraz zahmetli olsada lezzetine değer bir emek.Dolma hem zeytin yağlı hemde etli yapılabiliyor.Her iki lezzetede bayılıyorum.İç malzemeleri her yörede aynı kullanılsada ,farklı baharatlarla değişik aromalar tatmak mümkün.Etli dolmayada ,zeytin yağlı dolmayada baharat çok yakışıyor.Ben bugün size güneydoğu mutfağına ait etli dolma...

Sayfayı Paylaş