1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Kuş Kafesi Nasıl Temizlenir?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  kuş kafesi temizliği nasıl yapılır, kuş kafesinin temizliği nasıl yapılmalı, kafes temizliği Birçok kişinin evinde bulunan kuşların içinde bulunduğu kafesin temizliği hakkın da bilgi edinmek isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için gereken bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.
  < Konu Resmi..>

  Öncelikle yapacağınız temizliği günlük ve haftalık olmak üzere iki şekilde yapın.

  Günlük temizlik:

  Tercihen sabah saatlerini tercih edin. İlk iş olarak yemlikler, suluklar, yemişlik ve eğer kirlenmişse tünekler temizlenmelidir. Bunu yaparken hepsini kafesin sürgülü kapağıyla birlikte çıkarın ve temizliği yapacağınız yere götürün. Tüm yapacaklarınızı eldiven kullanarak yapmanız kendi hijyeniniz için önemli.
  Kapları temizleyin, yemlik ve suluğu gereken özeni göstererek tazeleyin.

  Kafesin tabanına eğer taban kumu seriyorsanız, buradaki dışkı ve yem artıklarını toplayın. Muhabbet kuşlarının dışkıları kurudur ve yemlerini çok dağıtmadan yerler. Bu nedenle eğer muhabbet kuşu besliyorsanız yukarıdaki işlem sizin için daha kolay olacaktır. Taban kumu serilmiyorsa, kafes tabanını koruyan, temizlikte kolaylık sağlayan kalın paket kağıtlarından uygun ölçüde keserek kullanırsanız, temizlemek de son derece rahat olur.
  Tüm bu tazeleme ve temizleme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra her şeyi yerine koyabilirsiniz.
  Kafesin bulunduğu odayı, kuşu hava akımlarının ortasında bırakmadan ve rahatsızlanmasına neden olacak bir etkiye izin vermeden havalandırın. Odanın havalandırılması çok önemlidir. Çünkü kuşların en büyük gereksinimlerinden biri de her canlı gibi temiz havadır.

  Haftalık temizlik:

  Kafeslerin günlük temizlik ve bakımlarından başka, haftada veya iki haftada bir daha büyük ve ayrıntılı bir temizlik yapın.
  Bu büyük temizlikte kafesin her yerini ince ince temizleyin.
  Hiçbir yerde yem artığı ve pislik bırakmayın.
  Kafesi sodalı sıcak sularla silin.
  Tünekleri iyice temizleyin. Tünek başlarına pamukla konulan pire tozlarını yenileyin.

  Kuş Kafesi Temizlerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar:

  Kafesin içini ve dışını temizlerken, çamaşır makinası, kurutucusu, ya da fabrika makinalarını tercih etmeyin. Kuşlar hassas yaratıklar oldukları için, parfüme ve bazı ürünlere karşı tepki verebilirler.
  Kuşların yemlerinin temizliği de çok önemlidir. Yemi sakladığınız kabın, dezenfekte olmasına, oda sıcaklığının yemlerin kalitesini etkilememesine çalışın. Kavanoz kullanmak çok daha sağlıklıdır. Hem camın sıhhiliğini, hem de yemi görebilmenizi sağlar.
  Kuşunuzun çevre temizliği için kullanacağınız alet edavatın kalitesini de önemseyin. Aksi takdirde tüy bırakan küçük bir fırça bile kuşunuzun sağlığını riske sokabilir.


   
 2. serhan özdal

  serhan özdal Forum Okuru

  Merhaba ; kafes pisliğinden ve temizlemesinden bıktınız ise lüften bu örnek kafes leri modelleri inceleyiniz.. yıkanabilir altı çekmeceli pratik ve ideal kafesler dir..

  EDIT BY BEYZA REKLAM LİNKİ BIRAKMAYIN


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Haziran 2015
Kuş Kafesi Nasıl Temizlenir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kuş Kafeslerini Nasıl Seçeriz?

  Kuş Kafeslerini Nasıl Seçeriz?

  güvercin kafesleri güvercin kafesi nasıl yapılır kafesleri nasıl yapılır kafesi olmalı kuş Evde çoğu zaman kapalı tutulmak istenen kuşlar için mümkün olan en geniş kafesleri kullanmak tavsiye edilir. Kafesin kuş tarafından bükülemeyecek veya sökülemeyecek sağlamlıkta, toksik olmayan materyalden ve kolay temizlenebilir, korunaklı olması gerekir. Materyal bakımından métal; temizlenmesi,...
 2. Muhabbet kuşları kafes dışına çıkarılmalı mı?

  Muhabbet kuşları kafes dışına çıkarılmalı mı?

  Muhabbet kuşları kafes dışına çıkarılmalı mı? boncuk kızımı arada kafesin dışına çıkartıyorum sizce iyi mi yapıyorum:S Muhabbet kuşları kafes dışına çıkarılmalı mı?
 3. Kuşlar serbest kalsıN, Kafesler şıklık katsın

  Kuşlar serbest kalsıN, Kafesler şıklık katsın

  Kuş kafesinden sofra dekoru Sofra dekorasyon örnekleri Kuş kafeslerini çiçek ve mumlarla dontarak, onları şık ve dekoratif bir görünüme kavuşturmak aklınıza gelmiş miyidi meleklerim. Ortaya çıkan dekoratif ürünleri hem sofranızda hemde ev dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Güzel bi sofra dekoru ya da salon dekorasyonunda şıklık katan bir obje olabilirler. Kuş kafesinden dekotarif ürünler...
 4. Papağanın Kafesi Nasıl Olmalıdır?

  Papağanın Kafesi Nasıl Olmalıdır?

  papağanın kafesinin özellikleri, papağan kafesi nasıl olmalı, papaganın kafesi tavsiyeleri Uzun ömürlü ve zeki kuşlar olduklarından dolayı papağan severler beslemek için farklı papağan ırklarından birini seçiyorlar. Bizde jako cins "Paşa" isimli bir papağana sahibiz ve ailemizin bir ferdi olarak kabul ediyor onu çok seviyoruz:) Papağanlara elinizden geldiğince yakın davranıp...
 5. Muhabbet Kuşlarının Bitleri Nasıl Temizlenir?

  Muhabbet Kuşlarının Bitleri Nasıl Temizlenir?

  muhabbet kuşu biti, muhabbet kuşu bitleri nasıl temizlenir, kuş biti nasıl temizlenir, muhabbet kuşu bitlerine çözüm Muhabbet kuşların da oluşan bitlerin temizliği hakkın da bilgi edinmek isteyenler için işinize yarayacak bilgileri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Kuş türlerinin de diğer evcil hayvanlar gibi bir çok hastalığa yakalanma olasılığı vardır. Bunların en başında bit, pire...

Sayfayı Paylaş