1. saniye

  saniye Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Mart 2008
  Mesajlar:
  9
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Kuş Tüyü Öğütler

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında saniye tarafından paylaşıldı.

  Testi ve Su
  Unutma,
  çamuru testi yapmak için
  biçimlendiriyorsun;
  ancak istediğin şey çamurun
  kendisi değil içindeki boşluktur.


  Nelerle uğraştığına bir bak, dostum! Elinle, beyninle, dilinle, kaleminle, yüreğinle hep bir şeyler yoğuruyor, eğiyor, büküyor, dokuyor, yazıyor, örüyorsun. Bu hep böyle! Belki bıktın, belki yoruldun. Belki de inceden inceye “Bu böyle gitmez!” çığlıkları atıyorsun. “Mecburen, mecburiyetten” diye mırıldanıyorsun. “Nereden çıktı bunlar?” “Hiç bitmeyecek mi?”. “Ben bunlarla uğraşacak adam mıyım?” Doğrusu, bunca soru her gün benim de yüreğime doluşuyor; beni de umutsuz ediyor, mutsuz ediyor.

  İşte sana büyük sırrı fısıldıyorum: Hayatta biçimlendirdiğimiz şeylerin kendisini aramıyoruz aslında. Uğraşılarımızın ortasında oluşturmaya çalıştığımız bir boşluk, kendimize ait bir oda, kendimize özgü bir alan var. Tıpkı testi yapan ustanın çamurla uğraşırken yaptığı gibi. Aslında ustanın testi yapmak için elini çamura bulama nedeni çamurun ortasında bir boşluk-su doldurulacak ve su içilecek bir boşluk- oluşturmaktır. Ne var ki, testi ustalarının çoğunun testi yaparken su içmeye vakit ayıramaması gibi, sen, ben ve senin ve benim gibi binlercesi testi yapmaktan başını kaldırıp testiden su içmeye fırsat bulamıyor.
  Evet, çoğu zaman, gündelik uğraşıların arasında yüreğimizin susuzluğunu sonsuzcasına giderecek, ruhumuzu sonsuz mutluluklara gönderecek bir “kevser”i doldurup içebileceğimiz boşluğu istiyoruz. Gündelik uğraşılarımızla o boşluğu oluşturacak zamanların ve mekanların kabuğunu örüyoruz, kabını şekillendiriyoruz. Farkında olmadan serin ve tatlı bir testi boşluğu inşa ediyoruz.

  Testi yapmaktan boşluğu görmeye ve kullanmaya vaktimiz olmadığı için, inadına hep çamurla uğraştığımızı düşünüyoruz. Gel, bugün için olsun, testi yapmayı bırak, yaptığın testiler içinde kendine ve sevdiklerine ayırdığın o derin boşluğu farket.. Lütfen iyice bak; göreceksin ki, herkes orada bekliyor seni. Şu boş zamanlarda arayıp durduğun, gecelerin sessizliğinde buluşmaya çalıştığın, günlerin telaşında özlediğin kendin bile or’dasın! Çocukluğunun oyuncak bebeği hâlâ orada, donuk ve masum bir gülüşle ağlıyor. Babanın seni kucaklayıp koklamakla duyacağı bitimsiz haz orada, annenin hiç zorlamadan dudağına yapışan hayırlı evlat duasının fısıltıları orada, kalbinin damarlarını genişletecek ferahlık duygusu orada.. Haydi, gel, sen de su iç!

   
Kuş Tüyü Öğütler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kuş

  Kuş

  Kuş Türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş Azrail Aleyhisselama; nasihat ve öğüde, rızka, Tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden bir şey alıp götürmesi hastanın vefatına, Büyük kuş zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye, Yırtıcı kuş yerdeeki haşerelere, evcilleştirilmiş yabani kuş ve diğer eti yenen kuşlar rızık ve menfaate, Güzel kuş güzel ve sevindirici habere, çirkin...
 2. Kuş tüyü

  Kuş tüyü

  kuş tüyünden gelinlik kuş tüyü gelinlik tüyü modelleri tüylü modelleri gelinlikler : Kuş tüyü Rüyada kus tüyü görmek, baskanlik ve yükselise delalet eder. Bir seye kus tüyü doldurdugunu gören, evlenir. Bazilarina göre; rüyada kus tüyü görmek, zorluga ve yorgunluga ve yorgunlukla elde edilen mala delalet eder. Eti yenilen kusun tüyü helal mala, yenilmeyen kusun tüyü de haram mala isarettir.
 3. Gülşen - Kuş Tüyü

  Gülşen - Kuş Tüyü

  Hayatımdan çıkacaksan geçerli bir nedeni olsun Utanmadan gözlerime bakacak yüzün olsun Gönül almak dediğin bir yarım elmadır Seveni yarım bırakmak her iklimde günahtır Güzel kalbin bana, bana emanet Git kara gülüm git,ben kalırım Gönlümde kuş tüyü bir yer yapar Ona canımdan iyi, iyi bakarım

Sayfayı Paylaş