Kuşburnu deyip gecmeyin

CaRiZmA

CaRiZmA

Vip Melek
Üye
Kuşburnu deyip gecmeyin
Kuşburnu: C vitamini başta olmak üzere bol miktarda vitamin ve mineralhttp://http//mucizeiksirler.blogspot.com/search/label/Mineraller içeren çok besleyici bir besindir.
Kuşburnunun Faydaları: Vücudun direncini artırır. Vücuda ve gözlere güç verir. Cinsel isteği çoğaltır. Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler.

Bağırsakları yumuşatıp sindirimi kolaylaştıran Kuşburnu iyi bir idrar söktürücü olarak kabizlik için yararlıdır. Ishali keser. Vücuttaki atık maddelerin vücuttan atılmasına yardımcıdır.

Bagirsak kurtlarini düşürür. Kansere karşı koruyucu bir meyvedir. Romatizmahttp://mucizeiksirler.blogspot.com/2008/11/romatizma-agrilarina-karsi-kereviz-kuru.html şikâyetlerini ve ağrılarını hafifleticidir. Kandaki insülin miktarını ayarlamaya yardımcı olduğu için Seker hastalarina çok iyi gelir. Selülit oluşumunu önler. Basur rahatsızlığı olanlara da faydalıdır.
Kuşburnu Nasıl Kullanılır? Daha çok Kuşburnu çayı yapılarak kullanılmaktadır. Kuşburnundan ayrıca reçel, meyve suyu, bebek maması ve yağ da elde edilir.

Kuşburnunun kurutulan yaprakları kaynatılarak, soğuduktan sonra suyu süzülüp kirismis ciltlere konulursa yararı görülür.

Kuşburnu çekirdeğinden elde edilen kuşburnu yağı Kuşburnu yağı cilt hücrelerini yenileyici, cildi koruyucu, kırışıklıları giderici ve yaşlanmayı geciktirici özellikleri ile kozmetik alanın sıklıkla kullanılmaktadır.


alinti
 

Benzer İçerikler

*jellibon*
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
*jellibon*
*jellibon*
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
12K
T
fırtına
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
fırtına
fırtına
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
10K
M
Üst