1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kusma hastalığı

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kusma hastalığı, bulimia nevroza, nedir, sonuçları, tedavisi hakkında tüm bilgiler burada arkadaşlar

  Son dönemlerde, tv de sıkça duyduğumuz zayıflama yöntemi olarak tercih edilen ve ne yazık ki ölümlere neden olan kusma hastalığı yani Bulimia nevroza hastalığı hakkında detaylı bilgiler aktarıyoruz bu makalemizde sizlere Melek'ler.

  < Konu Resmi..>

  Uzmanlar, yeme dürtüsüne engel olamayıp çok fazla yemek yiyen ve sonrasında aldığı kilolardan kurtulmak için yediklerini kusanların bulimia nevroza hastası olduğunu ve bu hastalığın hayati tehlikelere kadar varabileceğini belirtiyor…
  Rejim yaparak zayıflamak için önce sağlığı düşünmek gerekiyor. Bunun için sağlıklı beslenerek, gerekli vitamin ve mineralleri almak en doğru yaklaşım.

  Dönem dönem gelen aşırı yemek yeme, kilo alma ve bir yandan da kilo almayı durdurma çabaları ile devam eden bir bozukluktur. Bu hastalar sürekli aşırı yiyen, ileri derecede şişman olan ve şişman kalan insanlarda farklıdır.

  Hasta aşırı yeme nöbeti başlayınca bütün çabalarına, korkularına, üzüntüsüne rağmen yeme tutkusunu durduramaz. Kilo almayı önlemek için hasta yediklerini kusar, iştah kesici, idrar söktürücü ilaçlar kullanır. Bu kişiler çoğu zaman fazla kilolu da olmayabilir. Ancak yine de kilo aldığından sürekli şikâyet eder. Beden ağırlığı, güzellik, çirkinlik konularıyla aşırı derecede meşgul olabilir.

  Aşırı yeme tutkusu

  Bu kişiler yaşamın önemli bir bölümünü yemek ve yememek arasında bocalayarak geçirir. Yeme tutkusu öyle ağır basar ki, bir yandan gizlice yer, gider çıkarır, yine yerler.

  Kimi hastalar için yenilen yiyeceğin önemi yoktur, önemli olan tıkınmak türünden tarif edilebilen bir yeme davranışıdır. Kimi hastalarda yemek yeme tutkusu o denli aşırı olabilir ki bulundukları yerde yiyecek, içecek bulamayacaklarından korkabilirler.

  Anoreksia Nevroza’nın bulimik türünde de zaman zaman aşırı yeme ve kilo alma nöbetleri olabilir. Fakat temel rahatsızlık yemeği kısma ve kesme doğrultusundadır. Bulimia Nervozada da kusmalar, zayıflamak için çeşitli ilaçlar kullanılabilir. Fakat temel patoloji daha çok yemeyi durdurmama şeklindedir.

  Kadınlarda daha çok

  Bulimia Nervoza bütün toplumlarda yüzde 1 oranında görülür. Genç kızlarda ve kadınlarda erkeklere oranla 10 kat sık görülür.

  Bulimikler yeme sorunları nedeniyle utanç duyarlar ve kendilerini suçlarlar. Hastaların duygu durumunda çökkünlük, kişiler arası ilişkilerdeki çatışmalar, beden ağırlığı ve yiyecekle ilgili duygular bir yeme atağının ortaya çıkmasını kolaylaştırır.

  Yeme atağı kişinin duygu durumundaki üzüntülü hali geçici olarak azaltabilir, fakat ardından kişide kendini aşağılayacak derecede bir özeleştiri ve çökkün bir duygu durum ortaya çıkar.

  [h=1][/h]


   
Kusma hastalığı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çocuklarda araç tutması,kusma..

  Çocuklarda araç tutması,kusma..

  bebeklerde araba tutması çocuklarda araç tutması yol araba çocuklarda Pek çok çocuk, market ve hayvanat bahçesine yapılan ortalama bir araba yolculuğu sırasında hiçbir semptomu olmayanlar bile, uzun araba, uçak, tekne ve tren gezilerinde mide bulanışından yakınır, özellikle de yedikleri mide bulantısına katkıda bulunabilecek şeylerse (ÖRNEĞİN) öğlen yemeğinde patates kızartması ve dondurma)....
 2. bulantı ve kusma

  bulantı ve kusma

  çocuklarda bulantı çocuklarda mide bulantısı bebeklerde bulantı kusma nasıl geçer gece kusmaları Şikayet İçiniz bulanıyor, çıkaracakmış gibi oluyorsunuz ve kusuyorsunuz. Kusmak, karın etrafındaki kasların ani ve kuvvetli kasılması sonucu midenin boşalmasıdır. Mide bulantısı ise kusacakmış gibi olmaktır. Nedenleri Gastroenterit : Birkaç mide bulantısı ve kusma nöbeti geçirdiniz, aynı...
 3. Bebeklerde Kusmaya Sebep Olan Hastalıklar

  Bebeklerde Kusmaya Sebep Olan Hastalıklar

  bebek kusması bebek kusması nedenleri Bebekler ve çocuklar zaman zaman kusabilirler melekler . Önemli olan kusmanın şiddeti, şekli ve sıklığıdır. Küçük bebekler, yemeklerden sonra yedikleri mamanın az bir kısmını geri çıkartabilirler. Bu durum normaldir. Daha büyük çocuklarda da ateşli hastalıklar sırasında birkaç kez kusma görülür. Ancak kusma bazı önemli hastalıkların habercisi de...
 4. Kusmaya ne iyi gelir?

  Kusmaya ne iyi gelir?

  Kusma kısaca sindirilemeyen gıdaların ve sıvıların mide sıvılarıyla birlikte ağız yoluyla istem dışı olarak dışarı atılmasıdır. Bu yazıda kusmaya ne iyi gelir sorusunun bitkisel ve doğal cevaplarını bulabilirsiniz. Sürekli kusma bir virüsün ya da başka bir rahatsızlığın örneğin ishalin sonucunda olabilmektedir. Sindirim sisteminde bulunabilen parazitler, bakteriler mide bulantısına, kusmaya...
 5. Çocuklarda kusma dikkate alınmalı !

  Çocuklarda kusma dikkate alınmalı !

  Kusma, yutulan toksik maddeleri atarak faydalı olabilir. Bununla birlikte, kusmaya genellikle bir bozukluk neden olur. Genellikle rahatsızlık nispeten zararsızdır, ancak bazen kusma, karında veya bağırsaktaki tıkanıklığın veya kafatasında artan bir basıncın (intrakranyal hipertansiyon) ciddi bir sorunun işaretidir. Kusma, bebekler ve küçük çocuklarda sık görülür. Viral ve bakteriyel...

Sayfayı Paylaş