Kusmak mı istiyor sunuz? Kusmak için yapmanız gerekenler burada!

M

Misafir

Forum Okuru
Kusmak mı istiyor sunuz? Kusmak için yapmanız gerekenler burada!
KUSMAK İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİYOR KUSMAK İSTİYORUM KUSAMIYORUM DİYENLER

kusmak için yapılması gerekenler ne yapmalıyım diyenler kusmak için bilgiler burada arkadaşlar. Bazı zamanlar vardır ki yediklerinizden ötürü kusmak istersiniz, gıda zehirlenmesi gibi durumlarda ya da mide üşütmesi hastalıklarında kusmak istifra etmek hissi sarar. Kusarsak rahatlıyacağımızı düşünürüz ve kimi zamanda kustuğumuzda (istifra) ettiğimizde rahatlarızda. Özellikle migren ağrılarına iyi gelen kusmalar, migren ataklarının şiddetini azaltabilir bazende yok edebilir Melek'lerim. Az önce bir misafirimiz, Kusmak için ne yapabilirim diye sormuştu. Bizde araştırdık ve ara ara hepimizin kusmak istemesinide düşünerek, kusmak için yapılması gereken tüm bilgileri burada paylaşıma sunuyoruz Melek'ler.

gebelikde-bulanti-ve-kusmak1-5822.jpg

Midenin içindekilerini, elde olmayarak ağız yolu ile dışarı atmaya kusmak, kusulan şeye de kusmuk denir. Kusmanın bir çok nedeni vardır. Örneğin, zehirli, bozulmuş yiyecekler, içki, gastrit ve ülser gibi mide hastalıkları, bazı besinlere karşı hassasiyet, bazı ilaçlar, kanser, mide kanaması, mide fıtığı, sinirlenme, migren, araç tutması, zehirlenme, kansızlık, sarılık, tiroid hastalıkları, hamilelik ve çocuklarda kabakulak, bademcik veya bağırsak hastalıkları sırasında kusma görülür. Tedavinin ilk şartı, kusmanın nedenini belirlemektir. Tedavi nedene göre yapılır. Hasta kustuktan sonra, sırt üstü yatırılır. Birşey yedirilmez. Bir bardak buzlu su, yudum yudum içirilir

Kusmak İçin

1. Dile parmak sokularak kusma sağlanabiliyor.

2. Limon suyu, su ve tuz ile yaptığınız karışımla kusabilirsiniz.

3.kusmaya çalışırken iğrenç şeyler düşünmekde işe yarayabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok kolay kusmak için.İlk karışık yemek ye mesela türlü sonra mısır ye sonra dondurma hemen değil ama yaptığın o gün kusacaksın ben denedim kustum.:beybi:

Tuzlu su içtim ellimlede denedim ama olmadı lütfen biri bana yardım edermi kusmam lazım :(

Bende kusamıyorum .Parmakla ,limonlu suyla bir türlü kusamadım.kesin kusmam için napmam gerek.

benim gece yarısı çok pis midem bulanıyodu ama kusamıyodum sonra internetten bakiyim dedim ve bu siteye girdim limon suyu ve tuz karışımını denedim cok işe yaradı sağolun tsk

Geri