Kuzu kemik suyu bebeklere ne zaman verilir

M

Melis@@

Forum Okuru
Kuzu kemik suyu bebeklere ne zaman verilir
Merhaba

6 aylık bebeğim var ve ek gıdaya geçtik ek gıda olarak kemik suyu kuzu kemik suyu içerisine kabak havuç rondo da çekip veriyorum 6 ayda bebeğime kemik suyu vermemin bir sakıncası var mı annem ben hepinize verdim bir şey olmaz diyor kemik suyu suyunu vermemde bir sakınca var mı 6 aylıkken bebeğime kemik sulu ek gıdalar verebilir miyim

Merhaba tatlım

Uzman doktorlar ek gıdaya 6 aydan sonra geçilmesini öneriyorlar yani bebeğin 6 aylık sa ek gıdalar verebiliyorsun fakat ek gıda deyince her şeyi vermek doğru mudur bunu da bilmek lazım. Bazı uzmanlara göre kemik suyu et suyu gibi gıdaların 7-8 aydan sonra hatta bazıları ısrarla 8 aydan sonra verilmesini tavsiye ediyorlar. Çünkü bebeğim sindirim sisteminin bağırsak florasının et ve et ürünlerini kemik suyunu sindirmeye 6 ayda hazır olmadığını söylüyorlar. Ben çocuklarıma 6. ayda et suyu kemik suyu hatta eti rondodan geçirip lapa haline getirip et suyuyla birlikte verdim .Bir rahatsızlık bir sıkıntı olmadı.

Ama uzmanlar Israrla 7. 8. ayda verilmesini söylüyorlar. kemik suyu et suyu özellikle ilik çocuklar için çok besleyici çok güçlü vitamin ve mineral kaynağı ben uzmanların görüşünü de kendi yaptığımı da yazdım artık ister bir ay daha bekle ister kayınvaliden annen ve benim dediğimi tut şimdiden vermeye devam et.

Geri