Labİrent

M

Misafir

Forum Okuru
Labİrent
Kadınları anlamaya çabalayan erkekleri, bir kez girildimi, bir daha çıkılması mümkün olmayan bir labirentte çaresizce dolaşanlara benzetiyorum.Zeki olmayan bir erkek, kadın denilen o labirentin koridorlarında kaybolmaya mahkumdur.Aslında zekasını kullanabilen erkeğin labirente girmeyi tercih etmemesi gerekir; ama hem kendisine fazlasıyla güvendiğinden, hemde içini kemiren merak duygusu ağır bastığından ister istemez sonu belli olmayan o maceraya atılacaktır.
Macera diyorum; çünkü o labirentte erkeği bekleyen sayısız süprizler vardır.Ve asıl keyif, o süprizlerle karşılaştığında yaşanır.Dönülen her köşede bambaşka birşey beklemektedir erkeği.Her süpriz, bir sonraki süprizin habercisidir; ama, süprizin ne olacağı konusunda en ufak bir ipucu bile vermemektedir.Çünkü kadın gizemini korumayı sever.Yavaş yavaş çözülmeyi bekler.
Bir kadının keşif seüveni işte bu yüzden heyecan vericidir.Labirentin kolidorlarında dolaşırken adrenelin tavan yapar.Bir kadının aklından geçeni öğrenmek için yapılan her faaliyet, hani kimimizin yapanlara "deli" gözüyle baktığı extreme sporlardan biriyle uğraşmaktan farklı değildir.O sporlarda da zorluk derecesi çok yüksektir; ama, alınacak haz ve duyulacak heyecan daha ağır basar.
Kadın her erkeğin kabirente girmesine izin vermez elbette; ama her izin verdiğine de labirentte koşulsuz dolaşma hakkını sunmaz.İyi süprizler olduğu gibi erkeği kötü süprizlerde beklemektedir.Ne gariptir ki, kötü süprizler erkeği o labirenti keşfetme konusunda daha da kamçılar.Erkek hırslandıkça kadın kapanır.Çünkü keşif süreci bir savaşa döndüğü an kadın savunmaya geçer ki; bu erkek için kendi başlattığı savaşı daha baştan kaybettiği anl***** gelir.Savunmada olan, kapılarını kapayan kadına ulaşmak mümkün değildir.Zaten erkek savaşla birlikte kendi kendini imha etme sürecinide başlatmış olur.
Başta labirente girenin çıkması mümkün değil dedim; bu doğru.Labirentten çıkış 'çözüm' demektir; ama, bir kadının tamamen çözülebilmesi sözkonusu bile olamaz.Kadın yol gösterir; ama gösterdiği yol asla 'çıkış' için değildir.O sadece sizin labirentteki yolculuğunuzu biraz daha kolaylaştırır hepsi bu.O zaman yapılacak şey, labirentte dolaşmanın keyfini çıkarmak ve çıkış kapısını aramak yerine o dünyanın içinde bir yer bulmak.
Ben mi? Labirentte dolaşmayı seviyorum...

alıntıdır...

Geri