1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Lamaze yöntemi

  Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  lamaze tekniği lamaze yöntemi lamaz kılma oyunları lamaz oyunları Lamaze yöntemi hakkında sizlere merak ettiğiniz tüm bilgileri aktarıyorum lamaze yöntemi nedir kimlere ve nasıl uygulanır gibi sorularınıza yanıt olarak aşağıdaki sizler için paylaştığım bilgelere göz atabilirsiniz
  Lameze yöntemi ile alakalı merak edilen ve bilinmesi gereken tüm bilgileri uzmanlar açıkladı.
  < Konu Resmi..>

  Lameze Yöntemi
  • Bu yöntemle anne adayı doğum sırasında bebeğin anne karnından dışarı hangi mekanizma ile çıkacağını bildiğinden,hangi kasları niçin kastığını,hangi organların nasıl ve niçin açıldığını,bebeğin doğum kanalında nasıl ilerlediğini bildiğinden doğumun hangi safhasında olduğunu daima fark edecek ve doğum ekibinin verdiği bilgileri rahatlıkla anlayacaktır.

  • Doğumun her safhasında psikolojik olarak hazırlanmış,fizik olarak güçlü bir organizmayla bilinçli bir şekilde cevap verecektir.


  • Lamaze yönteminin esası ünlü Pavlow’un şartlı refleksine dayanır.Bir kişinin beyni belli bir uyarıyı kabul edip analiz etmek ve doğru olan cevabı vermeye göre eğitilebilir.
  • Bu yöntemi Lamazeden önce uygulayan Rus psikologlar Bu yönteme ‘Psikoprofilaksi’adını verdiler.Kabaca beynin ve şuurun korunması demektir.

  • Bu araştırmacıların yaptığı çalışmalarda;bilinçli eğitilmiş gebeler her rahim kasılmasında korku ve kendini sıkmak yerine,gevşeme ve bilinçli nefes almayla cevap vermiş,bu kadınların doğumları son derece kısa sürmüş ve kolay olmuştur.

  • Rus bilim adamları 1950 yılında Paris’te bu deneyimlerini bir kongrede anlatmışlar ve Pariste klinik direktörü olan Dr.Lamaze bu tekniği öğrenmek amacı ile Rusya’ya gitmiştir.

  • Geri döndüğünde Fransa’da ağrısız doğum denilen bir tekniği başlatmıştır.Daha sonra bu teknik tüm dünyaca benimsenmiştir.

  • Her ne kadar bazı kişiler Lamaze yöntemi ile hazırlandıktan sonra doğum sırasında hiç ağrı çekmediklerini söyleyecek kadar ileri gitmişlersede asla herkes ağrı çekmeyecek anlamına gelmez. Kesinlikle ağrılar daha az olacaktır.Ama yinede ağrı kesicilere ihtiyaç duyulabilir.

  • Lamaze yöntemi ile hazırlanmış gebelerde sezaryan ve müdahaleli doğum,hazırlanmamış gebelere oranla çok daha az olacaktır.

  • Ama bu asla dotor müdahalesi olmadan doğum olacak anlamına gelmez.Bazen doktor müdahalesine rağmen sezaryan gerekebilir.

  • Tabiki bizim amacımız;sağlıklı bir bebek doğurtmak ,annede sorunsuz bir doğum gerçekleştirmek,bu olaydan tüm ailenin bilinçlibir şekilde mutluluk duymasını sağlamaktır.

  Lamaze Yönteminin Kazançları

  • Bize göre en büyük kazanç;bir kadının hayatındaki en önemli olayda bilinçli ve aktif rol almasıdır.

  • Çoğu yerde olduğu gibi unutulmuş pasif bekleyen kişi olmaktan kurtulacak ve doğumda eşine yardım ederek aktif rol alacaktır.

  • Lamaze yöntemi ile doğuma hazırlanmış ve doğumda aktif rol alan babaların;

  • Çocuk sevgileri neredeyse annelik duygusu kadar güçlüdür.

  • Doğumdan sonraki mesleki yaşantılarındaki belirgin şekilde arttığı ve kendine olan özgüvenin güçlendiği gözlenmiştir.   
 2. jupiter

  jupiter Forum Okuru

  waowwwwwwwww benim en cok korktugum konu dogum buna kendimi psikolojikmen nasil hazirlayacagim bilmiyorum ama okuyunca bu konuyu biraz rahatladim diyebilirim hatta esimede okutacagimm
  cok sagol mawisim benim allah razi olsunn

   
Lamaze yöntemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. I2PL yöntemi

  I2PL yöntemi

  ı2pl elektrikli cımbız i2pl i2pl epilasyon epilasyon forum Yavaş, bıktırıcı ve ağrılı kıl dökme yöntemlerine son verin! Tıraş, ağda, cımbız, elektrikli tedaviler ve tüy dökücü kremler kesin bir sonuç vermemektedir. Bu tarz tedaviler her 15 ila 20 gün arasında tekrarlanmakta ve bu da neredeyse ömür boyu sürmektedir. Ayrıca bu yöntemlerin birçoğu da ağrılıdır. Artık kalıcı...
 2. Laboratuvar Yöntemi

  Laboratuvar Yöntemi

  laboratuvar yöntemi İlke ve yöntemlerin pratikte uygulanması için kullanılan bir tekniktir.El becerisini geliştirmek,gerekli bilgiyi elde etmek,düşünme gücünü ve gözlem becerisini geliştirmek amacıyla kullanılır. Planlanışı: -İşlenmekte olan üniteye ya da üzerinde çalışılan projeye uygun bir laboratuar çalışma saati belirleyiniz. -Laboratuar çalışması için hedefleri tespit edip öğrencilere...
 3. sosyolojide yöntem

  sosyolojide yöntem

  monografi yöntemi Sosyolojide Kullanılan Yöntemler Yöntem UYARI : Yöntem ve teknik kavramları genellikle yanlış olarak birbirlerinin yerine kullanılmaktadır. Teknik, seçilen yönteme bağlı olarak belirlenen bilgi toplama aracıdır. Bir araştırmanın başından sonuna kadar izlenmesi gereken düşünsel yoldur. Sosyolojide kullanılan yöntemler şunlardır :  Tümdengelim : Tümdengelim, gerek akıl...
 4. Fleep Yöntemi

  Fleep Yöntemi

  fleep yöntemi nedir nasıl uygulanır zararları uygulanışı ile ilgili bilgiler burada melekler Fleep yöntemi hymenoplastyden sonra gelen bir hymen tamiri yöntemidir melekler.Bu konuyla ilgili bilgi almak için Op.Dr.Mustafa Nuri Alihanoğlu'nun makalesini yayınlıyoruz. Fleep yöntemi kızlık zarı onarımında en kalıcı ve güvenilir yöntemdir. Flep yönteminde vajina girişinden kaldırılan iki...
 5. Lamaze Yöntemi İle Doğal Doğum

  Lamaze Yöntemi İle Doğal Doğum

  lamaze yöntemiyle doğum nedir,lamaze yöntemiyle doğum nasıl yapılır,lamaze yöntemiyle doğal doğum nasıl olur,lamaze yöntemiyle doğum yapanlar,lamaze yöntemi hakkında bilgiler Lamaze yöntemi (Lamaze eğitimi, metodu) normal doğumun doğal, sağlıklı , korkusuz ve mutlu bir şekilde gerçekleşmesini amaçlar. İsmini tekniği geliştiren doktor Fernand Lamaze'den almıştır. Fernand Lamaze ilk olarak...

Sayfayı Paylaş