1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Laptop Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler Buyrun Öğrenin Melekler

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  laptop kullanırken dikkat edilmesi gerekenler laptop kullanımı dizüstü bilgisayar kullanıcılarına tavsiyeler


  Sevgili melekler, hepimiz evimizde, işyerimizde ya da okulda bilgisayar kullanıyoruz. En çok da kolay taşınır ve küçük olması sebebiyle laptop tercih ediyoruz. Peki laptopu daha verimli kullanmak için neler yapmamız lazım biliyor musunuz ? Laptopun pil ömrü ile ilgili daha önce sizlere bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise laptop kullanırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda sizleri aydınlatmak istiyoruz :)

  [​IMG]

  Laptop'u sert zeminlerde kullanın: Bilgisayarınızda hava akışının engellenmesi, yanmasına neden olabilir. Bu nedenle laptopunuzu masa gibi sert zeminlerde kullanın. Hava akımını engelleyecek zeminlerden kaçının.

  Bilgisayarınızı güvenli yerlerde saklayın: Laptop çantaları, laptopunuzu taşıyabileceğiniz en güvenli yer. Ama yine de ara sıra kendi çantanıza koyuyorsanız büyük bir riskle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilgisayarı kapatmadan çantanıza koymanız bilgisayarınızı yakabilir.

  Bilgisayar başında bir şeyler yiyip içmeyin: Kazara dökülmesi, laptopunuzun bozulmasına yol açar. Bu yüzden yiyecek içecekleri mümkün olduğunca uzak ta tutun.

  Bilgisayarınızı bir yerden bir yere taşırken kapatın: Laptopunuzu kullanırken odanın öbür ucuna ya da diğer odaya gidecekseniz, önce kapatın. Darbelere karşı açık şekilde bir yerden bir yere kaldırmayın

  Laptopunuzu yumuşak zeminler e bırakmayın: Kanepede TV izlerken, bilgisayarınızı yastığın üstüne bırakmak kolayınıza gelebilir. Ama bu hava akışını engelleyeceği için laptopunuza zarar verir.

  Bilgisayarınızı asla yere koymayın: Acil bir işiniz olduğunda iyi bir fikir gibi gelse de aniden odaya giren biri üstüne basabilir ya da çarpabilir.

  Menfez ve deliklerin bakımı: Bilgisayarınızdaki girinti ve çıkıntıların arasına bir şey kaçmadığından emin olun. Özellikle hava deliklerinin içine bir şey girip girmediğini kontrol edin. Toz ve kirler tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

  Nemden koruyun: Unutmayın nem bilgisayarınız için çok tehlikeli. Anakarta olduğu gibi ekrana da zarar verebilir.

  Fan kontrolü: Fan'ın çalışmaması bilgisayarın aşırı ısınmasına ve en sonunda bozulmasına neden olabilir. Bu nedenler düzgün çalıştığından emin değilseniz üretici firmanın sitesini ziyaret edin. Burada test amaçlı programlar bulabilirsiniz.

  Laptopunuzu kilitleyin: Gereksiz gibi gelse de, bu başkalarının sizin ne üzerinde çalıştığınızı görmesini ve ayarlarını değiştirmesini engelleyecektir. Windows tuşu ve L tuşuna basarak bilgisayarınızı kilitleyebilir, daha sonra ise ctrl+alt+Del tuşları ile kilidi çözebilirsiniz.
   
Laptop Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler Buyrun Öğrenin Melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Karınca Yumurtası Yağı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Karınca Yumurtası Yağı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yüzünüz dahil vücudunuzun her bölgesinde kullanabilirsiniz.Yüzlerinizdeki Tüylerden bir şişe karınca yumurtası yağı ile kurtulmanız mümkün. Yağın yan etkisi bulunmuyor.Tamamen doğal olan bu ürün, Tüyler kökünden alındıktan sonra masaj yaparak sürülüyor ve bu işlemi etkili olması için Tüyler yeniden çıkana kadar tekrarlanıyor ,etkisini 1 ile 2 ay içerisinde...
 2. Laptop kullanırken nelere dikkat etmemiz lazım

  Laptop kullanırken nelere dikkat etmemiz lazım

  Yeni laptop aldım ama bazen kendi kendine kapanıyor, nerde hata yapıyorum, laptop kullanırken nelere dikkat etmek lazım bana bilgi verebilir misiniz ...:(
 3. Güneş Kremi Seçerken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Güneş Kremi Seçerken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  güneş kremi seçerken güneş kremi seçerken nelere dikkat etmeliyiz Sevgili melekler, her yaz sezonu öncesi her yerde güneş kremi sürmeden güneşe çıkılmaması gerekliliği yazılır, çizilir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için çok önemli bir nokta olan güneş kremi acaba gerçekten cilde yararlı mı yoksa zararları da var mı ? Araştırdık ve cevabını, güneş kremi seçerken dikkat edilmesi...
 4. Laptop Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Laptop Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Bu konu; Laptop Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, gerek çalışan gerekse teknoloji tutkunu ve sosyal medyayla ilgili, teknolojiyi kullanmayı sevenler için laptoplar vazgeçilmez birer teknolojik üründür. Ancak laptop kullanımı zaman zaman sağlık sorunlarına da sebep olabilmektedir. Bu sorunlardan en az derecede etkilenmek için aşağıda...
 5. Laptop soğutucu alırken dikkat edilmesi gerekenler

  Laptop soğutucu alırken dikkat edilmesi gerekenler

  Dizüstü bilgisayarınızı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız soğutucuya ihtiyacınız olacaktır. Soğutucular bilgisayarınızın alttan hava akımı oluşturarak işlemcisinin soğumasını sağlar. Bu sayede dizüstü bilgisayarlarınız günler boyunca ısınmadan kullanabilirsiniz. Alacağınız soğutucuların özelliklerine göre doğrusunu seçtiğiniz sürece işinizi fazlası ile görecektir. Soğutucu için fanı...

Sayfayı Paylaş