Laptop Pil Ömrü Uzatma İle İlgili Bilmedikleriniz

T

TİTAN

Forum Okuru
Laptop Pil Ömrü Uzatma İle İlgili Bilmedikleriniz
laptop pil ömrü nasıl uzatılır
laptop pil ömrü uzatmaSevgili melekler, pek çoğumuz internet kullanırken masaüstü bilgisayardan ziyade ergonomik oluşu sebebiyle laptop kullanıyoruz. Laptop kullanıcılarının en büyük şikayeti ise laptop pil ömrü ve kısalığı. Bu yazımızda siz meleklerimize laptop pil ömrü nasıl uzatılır çeşitli bilgiler vereceğiz :)laptop_pil_omru-3d.jpg1. .Li-ion pil döngüsü:Li-ion piller,300 ile 500 tam şarj veya 2000 kısmi şarj ömrüne sahipler.Uzun depolama sürelerinin ardından iki veya üç kez doldurup boşaltma işleminin kapasitede artış sağladığı yönünde raporlar mevcut.Genel olarak,Li-ion pilinizi tam olarak boşaltmamalısınız.

2. Laptopunuzu sürekli şebekeye bağlı tutuyorsanız,pil döngünüzü (şarj-boşaltma) boş yere harcıyor olabilirsiz.İşte bu gibi durumlar için önerilen çözüm:Laptop'unuzu pilsiz olarak sadece elektrik şebekesinden çalıştırabilirsiniz.Ancak bu çözüm,herkes tarafından kabul görmüyor.Tam tersini,yani bilgisayarı elektriğe de bağlı olsa,pille çalıştırmanın daha iyi olduğunu iddia edenler de az değil.

3. Her ne kadar ucuz olsalar da,yeni pil seçiminiz asla üçüncü parti üreticilerin pilleri olmamalı.Bu pillerin en büyük sorunları,çabuk ölmeleri ve bazı uç durumlarda,yangın veya patlama tehlikesi yaratması...

Eski pilinizi çöpe atmamaya,onu uygun şekilde elden çıkarmaya da özen göstermeyi unutmayın.(teknoportal)
 
Üst