Laptoptan wifiye nasıl bağlanılır?

Uzman SühaN

Administrator
Laptoptan wifiye nasıl bağlanılır?
Windows her serisinde farklı bir sorunla kullanıcılarını başbaşa bırakmaya devam ediyor. Şimdiye kadar yayınlanan her Microsoft Windows sürümünde olduğu gibi Windows 8’de de bu tarz sorunlardan biri olan Wi-Fi kapalı duruma geçme sorunuyla karşılaşıyoruz.

Windows 8’de şu ana kadar hem kendi kullandığım HP marka dizüstü bilgisayarımda, hem de farklı bilgisayarlarda (ASUS, SONY vs.) karşılaştığım Wi-Fi sorunundan ve çözümünden bahsetmek istiyorum. Aslında çözümü gayet basit bir sorun ama eğer çözümü bilmiyorsak gerçekten içinden çıkılmaz bir sorun halini alabiliyor.

w.jpgBazı Windows 8 kullanıcıları bilgisayarını kapatıp tekrar açtıklarında Wi-Fi bölümünün çalışmadığını görebiliyorlar. Şöyle ki; Windows 8’de yer alan ve bütün bağlantıları kapatan Uçak Modu açılıp kapatılmasına rağmen Wi-Fi kısmı sürekli olarak kapalı görünüyor. Bunu çözmek için yapmamız gereken sadece birkaç adımı takip etmek.

Öncelikle masaüstünde yer alan Bilgisayar simgesine sağ tıklayıp açılan menüden Özellikler’e tıklamamız gerekiyor. Buraya tıkladıktan sonra açılan pencerede sol menüde bulunan Aygıt Yöneticisi’ne tıklıyoruz. Açılan Aygıt Yöneticisi penceresinde Ağ bağdaştırıcıları yazan kısma tıklayarak açılan aygıtlar listesinden ismi içerisinde “Wi-Fi Adapter” geçen aygıtı bulup etkinleştirmemiz gerekiyor. Etkinleştirdikten sonra sorunumuz çözülmüş olacak.

Not: Farklı çözümleri farklı yollar olabilir ama ben kendi açımdan en basit olanı yazmak istedim, umarım faydalı olur.
 
Üst