Las Vegas Hakkında Bilgi ve Las Vegas Resimleri

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Las Vegas Hakkında Bilgi ve Las Vegas Resimleri
las vegas resimleri las vegas hakkında bilgi hangi ülkede fotoğrafları
Las Vegas, ABD'nin NevadaEyaletinde bulunan Mojave Çölü üzerinde kurulu, Kumar ve eğlence yerleriyle ünlü bir kent.
Las Vegas şehri eskiden denetimden yoksun bir mafya şehri olmuştur ancak günümüzde 1,5 milyona yaklasan nüfusuyla muhteşem ve bir o kadar da legal bir şehir halini almıştır. Las Vegas günümüzde dünyanın en pahalı oteli Wynn Hotel'e ev sahipliği yapmaktadır, Wynn Hotel'ın yanısıra değeri milyar doları aşmış birbirinden güzel onlarca hotel içindeki inanılmaz şovlar ve aktivitelerle turistler için her zaman gözde mekan olmuştur. Ayrıca Las Vegas 100 yıl önce bile ünlüydü. Ama ışıklı gazinolarla değil vahşi batı kovboylarıyla. Yaz ayları oldukça sıcak geçmekle birlikte, sıcaklığın yer yer 45 dereceyi geçtiği gözlenmekte ancak nem oranının düşük olması hissedilen ısının fazla etkili olmamasını sağlamaktadır. Bu nedenle Las Vegas'ı en iyi ziyaret etme zamanı eylül ayı ile mayıs ayı arasındaki aylardır.
Özellikle gösterişli kumarhaneleri ile dillere destan olmuş bir şehirdir. Işıkları ve fıskıyeleri hayalleri süsler.
2007 NBA All Star maçına ev sahipliği yapmıştır.
Her yıl Ocak ayında Consumer Electronics Association tarafından düzenlenen tüketici elektroniği fuarına (Consumer Electronics Show) (CES) ev sahipliği yapar.

Las Vegas otel ve kumarhaneleri genellikle dünyanın ünlü mimari eserlerinden esinlenerek tasarlanmıştır.
İtalyan tarzı dekore edilmiş Bellagio Oteli'nin hemen önündeki büyük havuz şovu ünlüdür. Otelin çok sayıdaki restoranlarında dünyanın en ünlü aşçıları görev yapmakta, sanat müzesinde Monet'in orijinal eserleri ziyaretçilere açık olarak sergilenmektedir. Bellagio'nun bir başka özelliği ise içindeki çiçek bahçesidir, bu görkemli bahçedeki çiçekler her ay yenilenmekte ve sezonuna göre değiştirilmektedir.
Bu otel yakın zamanlarda çekilen Ocean's Eleven ve Ocean's Twelve adlı macera filmlerine de mekan olmuştur. Bu filmlerde otelin gösterişli kumarhanesinin nasıl soyulduğu anlatılmaktadır.
Mimari olarak Atakule'ye benzeyen ve Atakule'den yaklaşık 2 kat daha yuksek olan Stratosphere Otel & Casino'sunun üstünde 4 eglence makinasi yer alır.
Newyork Newyork, New York'un ünlü binalarına benzer olarak inşa edilmiştir ve üzerindeki roller coaster'i meşhurdur.
Küçük bir Çöl kasabası olan Las Vegas'ın nüfusu, 2.000'lerden 550.000'lere gelmiştir. Nüfus'un %69.86 sı beyaz, geri kalanı ise zenci ve sarı ırktandır. Ekonomisi büyük bir hızla gelişen şehrin nüfusu da aynı oranda artmaktadır
 
N

Nice: tj

Forum Okuru
Las vegas a gitmek icin can atiyorum sizce vise ve vs gibi hallolmasi gereken islemleri en kisa ve ya hizli yoldan nasil halledebilirim
 
Üst