Lavaboyu Pırıl Pırıl Yapmak İçin İpuçları

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Lavaboyu Pırıl Pırıl Yapmak İçin İpuçları
Bu sayfa; Lavaboyu Pırıl Pırıl Yapmak İçin İpuçları hakkında bilgiler vermektedir.Sevgili melekler, günlük el ve yüz temizliğimiz için kullandığımız lavaboların hijyeni son derece önemlidir. Dışardan eve ilk girdiğimizde uğradığımız lavaboların her zaman temiz olması bir hijyen kuralıdır. Bu amaçla lavabo temizliği sık sık yapılmalı ve diğer bir problem olan kireçlenmeye karşı özel ürünler kullanılmalıdır.


lavabo-ea.jpg
Evimiz için önemli olan bu temizliği sağlıklı gerçekleştirmek için önemli noktalar ve yollar bulunmaktadır. Öncelikle doğru bir lavabo temizliği için gereken malzemeler şunlardır; bir çift temizlik eldiveni, temizlik süngeri ve sıvı temizleyici…

Lavabo temizliğine başlamadan önce varsa lavaboya bir süre sıcak su akıtmak kirlerin yumuşaması ve kolay temizlenmesi açısından fayda sağlar. Sıcak su, lavabodaki kirlerin kabarmasını ve daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. Daha sonra deterjanınızı lavaboya sıkın ve temizlik süngeri ile lavabonuzun her yerine dağıtın. Beş dakika kadar deterjanın nüfus etmesini bekledikten sonra ovma işlemine geçebilirsiniz.

Yeterli süre geçtikten sonra bir temizlik süngeri ile lavabonuzu detaylı bir şekilde ovabilirsiniz. Musluk gibi metal aksamları da temizlemeyi unutmamanız gerekir. Ardından bol su ile lavabonuzu durulayın. Durulamanın ardından musluklarınızda su lekesi oluşmaması için kuru bir bez ile musluklarınızı kurulayın. Bu işlemleri yaparken kullanacağınız deterjanınızı seçerken kireç önleyici bir ürün seçerseniz daha kısa zamanda sonuç alırsınız. Bu yapacağınız işlemler sağlıklı ve estetik görünümlü bir lavabo için yapılacak çok basit ve pratik işlemlerdir.
 

Benzer İçerikler

Üst