Lavanta kanaviçe örnekleri çeyiz için harikalar

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Lavanta kanaviçe örnekleri çeyiz için harikalar
Lavanta kanaviçe örnekleri lavanta kanaviçe şablon lavanta kanaviçe deseni ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

KANAVİÇE NEDİR NASIL YAPILIR?


Kanaviçe çok eskilere dayanan bir nakış tekniğidir. Çok eskilerde anneannelerimiz babaannelerimizin işlediği çeyiz sandıklarının en özel yerinde muhafaza edilen kanaviçeler artık yeniden gün yüzüne çıkıyor. Yepyeni modelleri ile çeyiz sandıklarını doldurmaya devam ediyor ve en yeni örnekleri ile şahane işlemeleri beğenmemek elde değil. Ben size bugün çok sık gördüğüm lavanta kanaviçe deseni ve modellerini sunacağım. Öncelikle kanaviçe nasıl yapılır kısaca bahsedelim ilgilenenler varsa başlaması için vesile olabilir. Kanaviçe keten bir kumaş üzerine uygun ip ve iğnelerle çapraz şekilde nakış olarak adlandırılabilir. Etamin bir kumaş üzerinde isterseniz yeni başlayanlar için kasnağa geçirilerek daha kolayca işlenebilir. Kanaviçe dediğim gibi eskilerde sandıklarda gizli tutulurken şimdilerde artık googledan bir arayama bakıyor. O kadar çok model şablon örneği var ki aslında şimdi artık bu işi yapmak isteyene hiç zor değil. Nasıl yapıldığı nelere ihtiyacınız olduğu nakışın nasıl işlendiği bile ayrıntıları ile nette var.

lavanta kanavice modeli.jpg


KANAVİÇE YAPMAK KOLAY MI?

Kanaviçe ilginizi çekiyorsa ilk başlayacaklara birkaç önerimiz var. Öncelikle kasnak ve iri delikli kumaş ile çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır. Öncelikle yine kolay şablonlarla işe başlayın ki kanaviçeye alışmak kolay olsun. Netten bulduğunuz kolay ve tek renk şablon ile işe başlayın. Tek renk ilk başlayanlara tavsiyedir. Kanaviçe yapmaya başlarken ipinizi kısa tutun ki birbirine karışıp işinizi zorlaştırmasın. Kanaviçe ilk örneğinizden sonra daha tecrübe kazanacaksınız. Ama yaparken de sabır ve itina göstermelisiniz ki işiniz daha güzel ortaya çıksın.

lavanta cicek kanavice.jpg


LAVANTA KANAVİÇE ÖRNEKLERİ ŞABLONLARI

Lavanta kanaviçe örneklerini gördüm ve çok hoşuma gitti. Çok sık da yapılıyor. Özellikle özel günlerde hazırlanan keselerin üzerine işlenebilir. Lavanta kesesi hazırlayanlara bir fikir olabilir yine havlu kenarları için masa örtüleri ya da duvar tabloları için sizlere fikir sunacaktır. Örnekleri incelerken çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Hemen alttaki örnekte havlu kenarı için lavanta kanaviçe örneği görüyorsunuz. Çok hoş görünüyor öyle değil mi? El emeği göz nuru kanaviçe yaparak hem evinizin bütçesine katkı da sağlayabilirsiniz bence yakınlarınız için çok güzel hediye seçeneği de olabilir. Çeyiz yapanlara da lavanta kanaviçe örnekleri ve şablonları denemek isteyenlere fikir olabilir. Bu yazımızdan kaneviçede önemli noktaları inceleyebilirsiniz. Yazımızın en sonunda yeni başlayanlar için basit kanaviçe yapımı var mutlaka izleyin.

lavanta kanevice havlu.jpg


lavanta sekilli kanavice.jpg


 
Üst