Lavanta yağı ne işe yarar ?

THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Lavanta yağı ne işe yarar ?
lavanta yağı faydaları,lavanta yağının faydaları nelerdir,lavanta yağı ne işe yarar,lavanta yağı neye iyi gelir,lavanta yağı hakkında bilgiler
lavanta-yağı-660x357.jpg

Lavantayı güzel kokusuyla evimizdeki bütün mekanlarda tercih ediyoruz. Gardırobumuzda, mutfağımızda, salonumuzda, banyomuzda kötü kokulardan kurtulmak için kullandığımız lavantayı sağlık alanında da kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

2-3 damla lavanta yağını birleştirdiğiniz avuçlarınıza sürün ve mis gibi konusunu içinize çekin. Bunun zihni sakinleştirici etkisi var. Rahatlamak adına ayaklarınıza, bileklerinize sürebilirsiniz.

Taşıt tutması semptomlarını azaltmak için dilin ucuna, kulakların arkasına ve göbek çevresine bir damla lavanta yağı sürün.

Bir damla lavanta yağını avuçlarınıza sürün ve derince içinize çekin. Nezle belirtilerinin rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Yatmadan önce koklanan lavanta uyku kalitesini artırıcı bir etkiye sahip.

Kesikler üzerine biraz lavanta yağı damlatarak kanamayı durdurabilirsiniz.

Birkaç damla lavanta yağını kabuklu yemiş ya da sebze kökenli bir yağ ile (Hindistan cevizi, susam yağı vs.) karıştırarak egzama ve deri iltihapları üzerine bölgesel olarak uygulayın. Kuru ya da çatlak cilt üzerine de lavanta yağı sürerek bunu engelleyebilirsiniz.

Burun kanamasını durdurmak için peçeteye bir damla lavanta yağı damlatın ve peçeteyi küçük bir buz parçasına sarın. Buzu dudağınızla burnunuz arasındaki bölgeye bastırın ve rahat olduğunuz sürece ya da kanama durana kadar tutun.

Kaşıntıyı azaltmak ve şişkinliği önlemek için bir damla lavanta yağını sinek ısırıklarına ve arının soktuğu bölgeye sürebilirsiniz. Aynı şekilde sineklerin size dadanmasını engellemek için de lavanta yağı kullanabilirsiniz. Özellikle kimyasal sinek kovuculardan uzak tutmak istediğiniz bebek ve çocuklarınıza uygulayabilirsiniz…

Hafif bir yanık üzerine acıyı azaltmak adına 2-3 damla lavanta yağını sürün. Bu işlem kızarıklığı, acıyı ya da şişkinliği yok eder.

Çatlak dudaklar üzerine bir damla lavanta yağı sürerseniz dudaklarınızdaki çatlamayı önleyebilirsiniz. Aynı şekilde saç derinize de birkaç damla lavanta yağı sürerek kepeklerinizi azaltabilirsiniz.
 
Üst