Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir ?
lazer epilasyon lazer epilasyon çeşitleri lazer epilasyon çeşitleri nelerdir lazer epilasyon çeşitleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgiler burada melekler. İstenmeyen tüylerinizden sonsuza kadar kurtulmaya giymeye bayıldığınız çeşit çeşit mini etek modelleri ile rahatça gezmeye karar verdiniz ve lazer epilasyon bu noktada şart oldu diyorsanız melekler, size bu yazımızda lazer epilasyon çeşitleri hakkında kısaca bilgiler vermek istiyoruz. Hangi lazer epilasyon yöntemini seçerseniz seçin lazer epilasyon öncesi bazı hazırlıklar yapmanız gerektiğini unutmayın ve bu konuda epilasyon uzmanından yardım alın. Makalemize geçiyor ve sizler için araştırdığımız lazer epilasyon çeşitleri nelerdir sunuyoruz..

Diode Lazer Epilasyon
Bu lazer tipi dünyada epilasyon amaçlı en çok kullanılan lazer tiplerindendir. Koyu ve açık tüm cilt tiplerinde başarılı epilasyon sağlar. Esas olarak kalın ve koyu kıllarda etkilidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon
Bu lazer tipi teknik özelliklerinden dolayı sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir. Pratik ve etkili bir epilasyon lazeridir. Doğru vaka seçimi yapılırsa problem yaşanmaz. Tüylerin işlem sonrası yüzeyden hemen uzaklaşması önemli kolaylık sağlar.

Nd:yag Lazer Epilasyon
Daha derine inerler ve bu nedenle oldukça ağrılıdır. Genellikle çok koyu tenlilerde tercih edilirler.Fakat ağrısının fazla olmasına rağmen tüm cilt tiplerinde kullanan kliniklerde vardır.

Fotoepilasyon (IPL)
eğildir. Yoğunlaştırılmış ışık kaynaklarıdır. Epilasyon amaçlı kullanımı söz konusudur. Fakat son yıllarda lazerler bu sistemlerin yerini almıştır.

İğneli Epilasyon
İğneli epilasyon uzun zamandır kullanılan lazerler gibi kalıcı epilasyon sağlayan başka bir yöntemdir. Uygulama ağrılı ve yavaştır. Fakat bazı durumlarda özellikle lazerlerin kullanılamadığı durumlarda kullanılması zorunluluktur.
 
Üst