gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.246
  Beğenilen Mesajlar:
  2.181
  Ödül Puanları:
  113

  Lazer epilasyon kısırlık yada kanser yaparmı?

  Konu, 'Lazer Epilasyon' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Lazer epilasyon uygulaması esnasında bazı yan etkiler oluşabilir. Örneğin, lazer uygulaması yapılan bölgede kaşıntı, kızarıklık, şişme gibi etkiler olabilmektedir. Bunlar kıl köklerinin, enerjiden etkilendiğini gösteren hafif kabartılar ve kızarıklıklar gibi yan etkilerdir. Diğer bir yan etki ise yanma hissidir. Cilt üzerinde, birkaç saat içerisinde geçmek üzere hafif bir güneş yanığına benzeyen bir yanma hissi oluşabilir. Ancak bu durum kısa bir süre içerisinde kaybolacaktır. Bu yan etkiler geçicidir ve genellikle 3-4 gün içerisinde geçmektedir.


  Bunların dışında, kullanılan alete ve cihaz ayarlarına göre hiper-pigmentasyon, deride yanıklar ve enfeksiyon gibi yan etkiler oluşabilir.
  < Konu Resmi..>  Lazer epilasyon hızlı, güvenli ve uzun süreli sonuç sağlayabilen bir uygulama olduğundan oldukça faydalı görülen bir işlemdir. Lazer epilasyon faydaları özetle şunlardır: günlük yaşamda uygulanan tıraş, ağda ve tüy dökücü krem gibi uygulamalar yüzeysel anlamda fayda sağlasa da kıl kökü yerinde durduğundan 4 haftaya kadar tekrar çıkar.Lazer epilasyon işlemi sonrasında böyle bir durum söz konusu değildir. Lazer epilasyon işlemi ile kıl kökü tahrip edilerek ortadan kaldırılır ve tekrar çıkmasının önüne geçilir.


  Lazer epilasyon kimlere uygulanır?


  14 yaşını geçmiş tüm erkek ve bayanlara rahatlıkla uygulanabilen lazer epilasyon uygulaması kalıcı sonuçlar sağlamaktadır. Kronik deri hastalığı, epilepsi gibi rahatsızlıkları bulunan bireylere lazer epilasyon uygulanamaz. Ayrıca, lazer epilasyon işlemi gebelik dönemlerinde uygun görülen bir uygulama değildir. Bunun haricinde lazer epilasyon dileyen herkesin faydalanabileceği bir işlemdir.


  Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmak kısırlık yapar mı?

  Hayır, lazer epilasyon yumurtalıklara zarar vermediği için kesinlikle kısırlığa neden olmaz. Lazer epilasyon 20 yıldır uygulanmakta olan bir sistemdir ve şu ana kadar herhangi bir kalıcı yan etkisi görülmemiştir.


  Lazer epilasyon kanser yapar mı?

  Hayır, lazer epilasyon deri içinden iç organlara nüfus etmediği için kanser yapma olasılığı yoktur.


  Lazer epilasyon yaz aylarında yapılabilir mi?


  Yaz aylarında da rahatlıkla yapılabilecek işlemler arasında bulunan lazer epilasyon işlemi sonrasında hekiminizin önereceği güneşten koruma kremini sürmeniz halinde hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Lazer epilasyon yaptıracakların dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise kişinin teninin olabildiğince açık bir renkte olmasının sağlanmasıdır. Bronzlaşmış bir ten üzerinde lazer epilasyon işlemi sağlıklı sonuçlar vermemektedir.


  Lazer epilasyon kimlere yapılmaz?


  Lazer epilasyon yapılması aşağıdaki durumlarda tıbben uygun görülmez.

  Lazer epilasyon hamilelerde ve hamilelik şüphesi olanlarda uygulanmaz.

  Lazer epilasyon sedef gibi deri hastalığı olanlara ve cilt kanseri olanlara yapılmaz.

  Lazer epilasyon cildinde aktif lezyon olan hastalarda uygulanmaz.

  Lazer epilasyon hormonal bozukluğu olanlara uygulanmaz.

  Lazer epilasyon kalp pili kullanmakta olan hastalarda uygulanmaz.


  Lazer epilasyon sonuçları garantili midir?


  Lazer epilasyon işleminde her tıbbi uygulama da olduğu gibi başarısızlık ihtimali vardır. Ancak, çok az bir oranda karşımıza çıkar. Lazer epilasyon sonrasında %70-%90 oranlarında bir azalma görülüyorsa yapılan lazer epilasyon operasyonunun başarılı geçtiği söylenebilir.


  Lazer epilasyonda sağlıklı sonuçlar için kaç seans gerekir?

  Lazer epilasyon yaptıracak kişilerin fiziki yapısı değişeceğinden bu konuda tahmin yürütmek oldukça güçtür. Lazer epilasyon uygulamayı düşündüğünüz bölgeye göre değişkenlik gösteren bir faktördür. Lazer epilasyon ile kol altı, bacak, genital bölge gibi kısımlar minimum 4 maksimum 8 seans gerektirmektedir. Lazer epilasyon yüz bölgesinde uygulandığı taktirde minimum 6, maksimum 12 seansta istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlıyor.

   
Lazer epilasyon kısırlık yada kanser yaparmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. stres kısırlık yaparmı ?

  stres kısırlık yaparmı ?

  Stres kısırlık yaparmı merak ediyorum.10 senedir çocuğumuz olmuyor ve bu arada başımıza gelmeyen kalmadı :(
 2. NORLEVO KULLANMAK KISIRLIK YAPARMI ?

  NORLEVO KULLANMAK KISIRLIK YAPARMI ?

  norlevoyu sık kullanmak kısırlık yaparmı,norveloyu sık kullanmak hormonları bozarmı,norlevoyu ne sıklıkta kullanmalı,norlevonun yan etkileri,norlevo hakkında bilgiler SORU: Merhaba prezervatifle kurunuyorum lakin birliktelik sırasında ufak tefek kazalar olmakta ve sonuç itibariyle ilk yardım olarak norlevoyu kullanmaktayım.Sorum şu norlevo sürekli kullanmak kısırlık yaparmı ? CEVAP:...
 3. Varikosel kısırlık yaparmı?

  Varikosel kısırlık yaparmı?

  varikosel nedir,varikosel nedenleri,varikosel sebepleri,varikosel belirtileri,varikosel tedavisi,varikosel hakkında bilgiler Erkeklerde kısır tedavisi için başvurulan ve testis damarlarında genişleme ve varisleşme sebebi olarak görülen microcerrahi ameliyat sonucu başarılı sonuçlar alınan bir operasyon tekniğidir. Varikosel testislerde sıcaklık artışı ve toplardamardaki kanın organa...
 4. Siğara kısırlık yaparmı?

  Siğara kısırlık yaparmı?

  siğara hamile kalmaya engelmidir,sigara gebe kalmaya engelmidir,siğara hamile kalmada sorun yaratırmı,sigara gebe kalmada sorun yaratırmı ,siğaranın gebelik üzerinde etkileri hakkında bilgiler Sigaranın sağlıkla ilgili yüzlerce konuda olduğu gibi doğurganlık (fertilite) konusunda da hem kadın hem erkek açısından çok çeşitli ters etkileri vardır. Bunlardan bazıları: - Fertilite yani...
 5. Epilasyon yaptırmak zararlımı?

  Epilasyon yaptırmak zararlımı?

  İstenmeyen tüyler bayanlar kadar erkeklerin de sorunudur.İstenmeyen tüyler için geçmişten günümüze bir çok yöntem gelişmiştir. Jilet,odun külüyle çekmek,eldivenle yolmak,ağdalamak,cımbızlı epilatörle temizlemek,iple almak,iğneli epilasyon ve lazer epilasyon gibi yöntemler.Günümüzde artık en çok tercih edilen yöntemlerden biri lazer epilasyon.Belli seanslarla yapılan bu işlem istenmeyen tüyler...

Sayfayı Paylaş