Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar Nelerdir ?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  en iyi lazer cihazı hangisi,lazer epilasyonda en iyi cihaz hangisi,lazer epilasyon nedir,lazer epilasyon tüyleri tamamiyle yok ediyormu,lazer epilasyon hakkında bilgiler

  < Konu Resmi..>

  İstenmeyen kıllardan kurtulmak için son zamanlarda Lazer Teknolojisi tercih edilmektedir.. Bundan dolayı alexandrite lazer , diode lazer, ve Nd-YAG lazer ve IPL lazerleri kullanılmaktadır. Aşağıda Son zamanlarda en çok kullanılan ve tercih edilen Epilasyonda kullanılan Lazerlerle ilgili Bilgi verilmektedir..
  Lazer ve ışık Cihazları nasıl Etki etmektedir ?
  Lazer ve ışınlı cihazlar kıl köküne etki etmektedir. Burada gaye, kıl köküne ısı verip kıl kökünde kalıcı hasar-bozulmaya sebep olup kıl kökünün çalışmasına son vermektir. Bu işlemi yaparken de kıl kökü etrafında bulunan dokuya hiç bir zarar vermemektir. Lazer Teknolojisi derinin altından bulunan kıl köküne dalgalar verilerek bu dalgaların burada yani kıl kökünde ısıya dönüşmesini sağlamaktadır. Burada kıl kökünde bulunan pigmentler bu ısıyı emer . Emilen bu ısı kıl kökünde hasara neden olurken etrafında kı dokuların da zarar gosrmesını engeller.Bu ısı Karşısında tahrip olan kıl kökü görevini yerine getiremez ve o bölgede ki kıllar tamamen yok olur.
  Lazer Epilasyon uygulaması sonucunda Yakılan kılların bazıları hemen dökülerken bazıları birkaç güne yayılabilir.Eger kıl kökü zarar görmüşse o kıl mutlaka bir gün dökülür. Bu Lazer teknolojisi sayesinde kıl köklerine tek tek ısı vermek yerine ortaya verilen ısıyı kıl kökleri kendileri emerek uygulamada kolaylık sağlamaktadır.Bu özelliği sayesinde geniş bölgelerde bile Hızlı sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Yeni teknoloji ile gelen Lazerlere eklenen soğutma sistemi sayesinde uygulama sırasında anestezi gerektirmeden agrısız bir şekilde lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Meme uçları, Dudaklar, ve Bikini bölgeleri gibi hassas bölgelere dahi kolaylıkla lazerli epilasyon yapılabilir. Lazer epilasyon istenmeyen tüylere karşı hızlı, uygulaması kolay ve kesin sonuç veren bir yöntemdir.

  Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar Nelerdir ?

  Lazer Epilasyon
  Lazer Epilasyon
  ● IPL
  ● Alexandrite Lazer
  ● Diode Lazer
  ● Long pulsed ND YAG Lazer
  Vücudun Hangi bölgelerinde Nasıl Bir tedavi izlenir.?

  Vucudumuzun her yerinde Lazerleri kullanıbiliriz. Bayanlar tarafından en çok üst dudaklar, çene, bacaklar,biikini bölgeleler, kol, bacak ve koltukaltı bölgelerinde uygulanmaktadır. Erkekler ise Lazer epilasyonu daha cok sırt, omuz, yanak ve koltuk altına yaptırmaktadır.

  Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir ?

  ● Lazer Epilasyon ile kılllardan kolay hızlı ve acısız bir şekilde kurtulabiliriz..
  ● Lazer epilasyon Vucuttaki Her bölgeye uygulanabilir. Traş olmak, tüy dökücü kremler,Ağda ve benzeri uygulamalar yüzelsel olarak kılları aldıkları için kısa bir süre sonrasında bu bölgelerde tekrar kıllanmalar olmaktadır. Ancak Lazer epilasyon ise kıl kökleri tahrip oldugu için o bölgede yeni bir kıl kökü oluşmadıgı surece kıllanma olmaz.

  Lazer epilasyonun üstünlüğü nedir?

  Epilasyon Öncesi ve Sonrası
  Epilasyon Öncesi ve Sonrası


  İğneli epilasyonlarda kıl köklerine elektrik akımı verilerekkıl kökünün tahrip sağlanır. Bu yüzden Her kıl köküne ayrı ayrı elektrik verilmelidir. Zahmetlidir ve uygulaması uzun zaman almaktadır.

  ● Az sayıda tüylere sahipseniz
  ● kaş altları, burun içleri, kulaklar ve benzeri alanlarda iğneli epilasyon Daha Sağlıklıdır.

  ● Beyaz renkteki kıllar ve çok açık ten rengine sahip ola

  İğneli epilasyon Hangi Durumlarda Tercih edilmelidir ?

  nlarda Lazer ısınlarının emilimi olmadıgı için iğneli epilasyon tercih edilmelidir.

  İğneli epilasyon Sonucu hastanın kıl rengine,kıl kökü yapısına ve ten rengine bağlı değildir, Ancak her hastadan farklı sonuçlar alınabilir. İğneli epilasyonda uygulama zaman aldıgı için yüz bölgesi gibi küçük bir bölge bile 2 yıl gibi bir uzun bir zaman alabilir ve kalıcı kıl kaybı yüzde Elli civarı olur.

  Lazer epilasyonun zararları nelerdir?

  Kısa süreli olarakderide kızarıklık ve kıl köklerinde ödem oluşabilir. Genel olarak bu yan etkiler en fazla 1-2 gün sürmektedir. Bunun dışında uygulamada hata yapılmadığı surece başka bir yan etkisi yoktur.

  Lazer epilasyon kalıcı mıdır?

  [google]
  Lazer epilasyon Genellikle kalıcıdır. Ten renginize ve kıl yapınıza bağlı olarak 4-12 seans sonrasında kıllarda yüzde Doksan azalma olacaktır. Kalan kıllarda gecen zaman içinde zayıflayarak dökülecektir.

  Lazer Epilasyon ile Tüm Tüyler Yok olur mu?

  Lazer epilasyon sonrasında kılların %60 ile %90 ‘ı yok olur kalan tüylerde incelir ve renkleri açılır. kıllar tamamen Yok olması beklenmemektedir.
  Sonuçlar Epilasyon uygulamasından sonra 6 ay içinde değerlendirilmelidir.

  Lazer Epilasyonda Seans Sayısı Neye Bağlıdır ?

  Lazer Epilasyon Sonucu

  ● Kıl rengine ve kullanılan Lazer Türüne
  ● Fiziksel Yapınıza
  ● Hormon durumu
  ● Epilasyon uygulanacak olan Alan
  ● Lazer epilasyonun yapılacagı bölgede ki kıl miktarına
  ● Yaşınıza
  ● Vucudunuzda ki yağ oranına
  ●Kullandıgınız ilaçlar
  Tüm bu maddelere bağlı olarak seansların sayısında farklılık görülebilmektedir.

  Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir ?

  Lazer epilasyona uygun ten rengine sahip ve vucut olgunluğuna erişmiş her insanda kullanılabilir. ( Özel Sebebi bulunan hastalar Hariç )

  Hangi renkteki Tüyler en iyi Sonucu Verir ?

  Lazer epilasyonda Çok açık renkler haricindeki diğer kıllar uygun lazer seçildikten sonra iyi sonuç verecektir .Burada önemli olan kıl kökünde ki pigmentlerdir. Bu yüzden siyah veya kahverengi tüyler tedaviye en iyi yanıt veren guruptur. Beyaz ve gri tüyler tedaviye yanıt vermez.

  Lazer epilasyon Yaparken Ne Yapmamalıyız ?

  Ağda ve türevleri, cımbız ve herhangi bir lazer epilasyon cihazı kullanmayın !
  Lazerler sağlıklı kıl köküne sahip kıllarsa etki ettiği için kıl köküne zarar verebilecek herşeyden uzak durmalısız. Lazer epilasyon öncesi en az 1 ay boyunca epilasyon yapılacak olan bölgeye herhangi bir mudahele etmemelisiniz.
  Bronzlaşmaktan uzak durun.
  Cilt renginizle Kıl renginiz arasında ki fark ne kadar cok olursa o kadar sağlıklı sonuç alırsınız.
  Lazer epilasyon yapılmadan önce kıllar bir traş makinası yardımıyla kısaltılabilir. Uzun tüyler ısıya maruz kaldıklarında acı verebilir.
  Boya yaptırmak sorun yapmaz önemli olan kıl kökünün yapısına mudahele etmemektir.

  Lazer epilasyon Hangi aralıklarla Yapılır?

  Lazer epilasyon 6 ve12 haftada bir yapılmaktadır. Bunun sebebi epilasyon yapılacak olan bölgede yeterli ve lazere tepki veren kıl köklerinin oluşmasını beklemektir. Ancak bu süre 12 haftayı gecirilmemelidir. Aksi takdirde bir önce ki seans etkisi yok olur. Bölgeye tamamen yeni bir tedavi başlangıcı ile epilasyon yapılmalıdır.

  Lazer Epilasyon öncesi Neler Yapılabilir

  Lazer Epilasyon erkeklerde de uygulanabilmektedir
  Lazer Epilasyon erkeklerde de uygulanabilmektedir
  1. Tedaviden önceki haftalarda kıl köküne zarar verebilecek olan ağda veya cımbız gibi yöntemleri kullanmaktan kaçının.
  2. Tedavi öncesi bronzlaşmaktan uzak durun. Normal ten rengine sahip olmaya çalışın
  3. Lazer epilasyon yapılacak olan bölgeye makyaj ve türevi kimyasal malzemeler sürmeyin.
  4. Tedaviye gitmeden önce bir traş makinesi veya jiletle epilasyon yapılacak olan bölgede ki kılları kesin-kısaltın.

  Lazer Epilasyondan Sonra Ne yapmalıyız ?

  1. Lazer sonrası oluşan kızarıklıklar ve ödemler oluşabilir. Bunlar kısa sonra gececektir bu yüzden telaşa kapılmayın. Kızaran ve tahriş olan alana Nemlendirici sürebilirsiniz.
  2. Tedavi sonrası güneşten uzak durun. Güneşe cıkmanız gerekıyorsa da Güneş kremi kullanın. ( Lazer yapılan bölge için )
  3. Tedavi sonrasında çıkan tüyleri bir jiletle veya makine gibi kıl köküne zarar vermeyen cihazlarla alabilirsiniz.
   
Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar Nelerdir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Lazer Epilasyon Cihazlarının farkları ve üstünlükleri nelerdir?

  Lazer Epilasyon Cihazlarının farkları ve üstünlükleri nelerdir?

  ıpl alexandrite farkı Alexandrite lazer: Türk insanı genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle alexandrite lazer epilasyon için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazer derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı sağlarken kalıcı yanık sorununa yol açmaz. Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz....
 2. LIGHTSHEER'ın diğer lazer epilasyon cihazlarından üstünlükleri nelerdir?

  LIGHTSHEER'ın diğer lazer epilasyon cihazlarından üstünlükleri nelerdir?

  lightsheer lazer light sheer epilasyon LIGHTSHEER'ın diğer lazer epilasyon cihazlarından üstünlükleri nelerdir? LightSheer yalnızca epilasyon amacıyla geliştirilmiş bir cihazdır. Dalga boyu 800 nanometre olup ışın, clit altında 4 mm kadar derine inebilmektedir. Bu da etkin bir epilasyon uygulaması için en UYGUN mesafedir.
 3. Lazer epilasyon çeşitleri lazer epilasyon da kullanılan cihazlar

  Lazer epilasyon çeşitleri lazer epilasyon da kullanılan cihazlar

  lazer epilasyon çeşitleri en iyi lazer epilasyon cihazları Tüy sorunu olmayan bayan yoktur heralde.Şimdiye kadar çeşitli yöntemler denemenize rağmen istenmeyen tüylerinizden kurtulamadınız.Güzel ve bakımlı görünmek isteyen bayanlar lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün.Ha onu biliyorum da her kez filanca cihaz iyi diyor,bende hangi cihazın daha etkili olduğunu...
 4. lazer epilasyon cihazları

  lazer epilasyon cihazları

  lazer epilasyon yaptırmaya karar veren bir bayan olarak ne yazıkki lazer cihazları hakkında bilgilere sahip değilim. lazer epilasyon cihazları neler hangisini önerirsiniz sizler hangi lazer aletine giriyorsunuz memnunmusunuz deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim
 5. Diode Lazer Epilasyon Cihazı Hakkında Bilgiler

  Diode Lazer Epilasyon Cihazı Hakkında Bilgiler

  Diode lazer cihazları, lazer epilasyon uygulamalarında en etkilli teknoloji olduğunu ıspatlamaştır, bu cihazlar ince ve kalın kıllarda çok etkili ve kalıcı sonuçlar almaktadır. Yıllar önce diode lazer epilasyon cihazlarının az tercih edilmesindeki en büyük neden bu teknolojilerin ağrılı ve acılı olmasıydı, ancak 2009 yılından itibaren alexandirte lazer cihazları çok daha az tercih edilmeye...

Sayfayı Paylaş