Lazer epilasyonda Uygulamaya başlarken kılların durumu nasıl olmalıdır?

Lazer epilasyonda Uygulamaya başlarken kılların durumu nasıl olmalıdır?
lazer epilasyon yanık epilasyon yanığı lazer yanıkları yanıkları
Lazer epilasyona başlarken kılların ne durumda olduğu işlemin başarısı açısından çok önemlidir. Lazer epilasyona başlarken kılların durumu lazer epilasyon uygulamasından en etkin sonucu almak için cilt seviyesine kadar kısaltılmalıdır. Lazer epilasyon cihazları ile verilen ışın siyah renge odaklanan dalga boyuna sahiptir. Lazer epilasyon uygulamasından önce cilt yüzeyindeki kıllar tıraş makinası veya jiletle uygulamaya hazır boyuta getirilmek için kısaltılmalıdır. Kılların kısaltılmasının iki nedeni vardır; birinci neden cildi korumak maksadıyladır.
Cilt üzerinde uzun kıl bulunduğu zaman, lazer cihazından gönderilen ışın burada emilmeye başlar ve henüz köke kadar iletilemeden ısıya dönüşür. Kıl daha cilt üzerindeki seviyede ısı etkisi ile tahrip olmaya başlar, beraberinde cilt yüzeyinde de yanık oluşum riskini artırır.
Tüylerin kısaltılmasının ikinci sebebi ise etkinlik açısındandır. Çünkü kıllar kısaltılmadan verilen ışının emilimi daha cilt yüzeyindeki kıllar tarafından yapılmaya başlar. Işın kıl kökünün bulunduğu daha derin seviyeye uyguladığımızın ve istediğimizin altında bir enerji ve hızla devam eder. Bu da beklediğimiz etki ve cevabın daha az ortaya çıkmasına neden olur.
Özetle; lazer epilasyon öncesi tüm kılların uzamış durumuyla lazer epilasyon merkezine baş vurulması çok daha sağlıklıdır. Ağda ve kılı kökünden ayırarak epilasyon amaçlı uygulamalar yakın zamanda yapılmamış olmalıdır.
 
fırtına

fırtına

Yeni Üye
Üye
Cevap: Lazer epilasyonda Uygulamaya başlarken kılların durumu nasıl olmalıdır?

paylaşımın için sağol canım :) Kıl daha cilt üzerindeki seviyede ısı etkisi ile tahrip olmaya başlar, beraberinde cilt yüzeyinde de yanık oluşum riskini artırır.
bu tür durumlardan korunmak içinse epilasyon sonrası bölgeye bepanthene kullanmak gereklidir :D:D
 
Üst