Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Lazer ile epilasyon uygulaması nasıl yapılıyor? lazer hakkında merak ettiğiniz herşey

  Konu, 'Lazer Epilasyon' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  epilasyondan sonra jilet lazerden sonra jilet yapılırmı lazerden lazer epilasyondan ağda yapılırmı Lazer ışınlarından, lazer epilasyon yapmak için yararlanırken temel prensip; kıl ve kıl kökünde bulunan ve kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimi, bu sayede ısı oluşumu, açığa çıkan ısı ile de içerisinde kıl mevcut olan kıl köklerinde epilasyon amaçlı tahribat meydana getirilmesidir.

  Epilasyon için üretilmiş lazer cihazlarında kullanılan ışının dalga boyu, siyah renk tarafından görülüp emilen dalga boylarındadır. Kıllarda bulunan melanin, üzerine düşen lazer ışınını absorbe eder (emer). Absorbe olan (emilen) ışın, ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder.

  Lazer epilasyon için kullanılan lazer ışınının cildin derinliklerinde bulunan kıl köküne kılın klavuzluğunda ulaşarak ısı enerjisine dönüşen lazer ışını ile kıl köküne hasar vermesi gerekir.

  Bunun sağlanabilmesi için de kökün içerisinde muhakkak kıl olmalıdır. Epilasyon için uygulamaya gelmeden önce bölgede çıkması beklenen maksimum kılın çıkmış olması gerekir. Uygulama öncesi 1 aylık sürede, kılı cımbız, ağda gibi kılı kökünden çekip çıkararak kıl kökünü boş bırakacak işlemlerin yapılmamış olması gerekmektedir.


  Lazer ile epilasyon uygulanmasından önce ağda gibi kıl kökünden kılı ayıracak işlemler yapılırsa kıl kökten alınmış olur. Böylece lazer ışığı kılı göremez. Kıl olmayınca ışığın köke ulaşma şansı yoktur. Dolayısiyle lazer epilasyon seansı büyük oranda etkisiz olur. Bu nedenle epilasyon öncesi ağda ve epilasyon amaçlı makinalar ile kılı kökünden çıkararak kıl kökünün boş kalmasına neden olan uygulamalar yapılmamalıdır.
  Uygulama öncesi doktorunuz tarafından kıl ve cilt tipi tesbit edilir. Gerek kıl, gerekse cilt tipi uygulanacak etkin lazer ışınının dozunun ayarlanmasında önemli olduğu için epilasyon uygulamasının sonuçlarını etkileyecektir.

  Lazer uygulamasından hemen önce, etkin epilasyon için uygulama bölgesindeki tüm kıllar jilet veya traş makinası ( kılı çekip çıkarmadan sadece yüzeyel kesme işlemi ) ile kıl cilt seviyesinde kısaltılır.
  Aynı zamanda Lazer ışının cilt üzerinde bulunan kıllar tarafından emilip, enerji kaybına neden olmaması ve beraberinde, bu ışının cilt seviyesinde ısıya dönüşmeye başlamasıyla, cilt üzerinde hasar oluşmaması için kılların uzun bırakılmayarak, cilt seviyesine kadar kısaltılması önemlidir.

  Eğer cilt kuru ise lazer epilasyon uygulamasından en az 15 gün önce yoğun bir nemlendirme proğramı cilt tahrişlerinin azaltılması açısından uygundur. lazer ile epilasyon uygulamalarında oluşacak hassasiyeti azaltmak için, bölgeye lokal anestezik krem gerek görülürse doktorunuz kontrolünde sürülebilir. Yine lazer ile epilasyon uygulamasında hassasiyeti azaltmak için ve cilt tahrişlerinin oluşmaması için uygulama yapılan bölge buz aküsü ile soğutulur.

  Epilasyon uygulaması sırasında benlerin üzerine atış yapmaktan sakınmalı, benler üzerleri kapatılarak korunmalıdır. Lazer uygulaması sonrası bölgeye 24 saat boyunca hiç bir kozmetik uygulamanın yapılmamalı ve işlem sonrasında sıcak su ile temas ettirilmemesi uygun olur
  Nemlendirici uygulamasında bir sakınca yoktur. lazer uygulaması yapılan bölgeler, her seans sonrası en az 1 hafta güneşten korunmalı ve yüksek faktörlü bir güneş koruyucu sürülmelidir.

  Eğer lazer ile epilasyon uygulaması esnasında ve sonrasında doktorunuz tarafından gerekli görürse bölgeye epitelizasyonu (cilt oluşumunu-yenilenmesini) kolaylaştırıcı bir krem de sürülmesi cildin yenilenme sürecini hızlandıracaktır.
  Epilasyon uygulaması yapılacak kişiye, bir sonraki seansa gelene kadar, çıkan kılları kökünden alacak bir işlem yapmaması-yaptırmaması, ancak ihtiyaç hissederse, kılları sadece jilet veya makasla cilt seviyesinde kısaltabileceği anlatılmalıdır.


   
Lazer ile epilasyon uygulaması nasıl yapılıyor? lazer hakkında merak ettiğiniz herşey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. lazer epilasyon hakkında merak edilenler

  lazer epilasyon hakkında merak edilenler

  Laser epilasyon kimlere uygulanabilir? 12 yaşından itibaren koyu renkli tüyleri olan herkese uygulanabilir. Eğer tüyler açık renkli yani pigmenti az, koyu renkli pigmenti hiç yok ise laser ışığını görmeyeceği için tedaviden etkilenmez. Laser epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir? Gözleri direkt ışıktan özel gözlüklerle koruma şartı ile tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir. Her...
 2. Lazer ile epilasyon uygulaması nasıl yapılıyor?

  Lazer ile epilasyon uygulaması nasıl yapılıyor?

  Lazer ışınlarından, lazer epilasyon yapmak için yararlanırken temel prensip; kıl ve kıl kökünde bulunan ve kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimi, bu sayede ısı oluşumu, açığa çıkan ısı ile de içerisinde kıl mevcut olan kıl köklerinde epilasyon amaçlı tahribat meydana getirilmesidir. Epilasyon için üretilmiş lazer cihazlarında kullanılan ışının dalga boyu, siyah...
 3. Lazer ile epilasyon uygulaması öncesi test atışı gerekirmi?

  Lazer ile epilasyon uygulaması öncesi test atışı gerekirmi?

  Her lazer epilasyon uygulamasında test atışı zorunluluğu yoktur. İlk muayeneyi yapan hekim tarafından uygun durumlarda gerekli görüldüğünde lazer epilasyon öncesi bölgeye test atışı yapıp, test dozu ve kişisel bilgiler dosyaya kaydedilir. Bu sayede daha sonraki seansların uygulama planı ve takibi sağlanabilmektedir.
 4. Lazer epilasyon hakkında bilgiler

  Lazer epilasyon hakkında bilgiler

  lazer epilasyondan memnun kalanlar lazer epilasyon kaç yaşında yapılır Lazer epilasyon hakkında eğer yeterince bilgi sahibi olmadığınızı düşünüyorsanız şimdi sizler için bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. Tüylerden tamamen kurtulmamızı sağlayan lazer epilasyon hakkında buyrun detaylı bilgileri Yıllardır uygulanan hızlı ve etkili bir yöntem olsa da, lazer epilasyon pek çok kişi tarafından...
 5. lazer epilasyon hakkında

  lazer epilasyon hakkında

  lazer epilasyon hakkında bilgi verir misiniz? bende lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorum ama tereddütlerim var.

Sayfayı Paylaş