1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.657
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Lazer lipoliz ile alınan yağlar yeniden oluşuyor mu?

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Diğer yağ alma yöntemlerine göre birçok avantaj sunan lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi, vücudun her yerindeki lokalize yağların giderilmesi için tasarlanmıştır. Amerikan FDA onaylı lazer cihazları son derece güvenli bir şekilde etkili ve yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.Yağ hücreleri 1 milimetre çapındaki iğnelerle parçalanarak vücut tarafından emilip kendiliğinden yok olması sağlanır. Müdahale bölgesindeki gevşeyen ve sarkan deriyi sıkılaştırma imkânı sunan lazer lipoliz yöntemi, tek seansta istenilen sonuca ulaştırması,sonucun uzun yıllar kalıcı olması, morluk, ağrı ve şişliğin az ve kısa süreli olması açısındanhastalar açısından popüler bir yağ aldırma ve vücut şekillendirme yöntemidir.
  Lazer lipoliz yağ aldırma yöntemiyle yağ hücreleri parçalanarak ortadan kaldırıldığı için tekrar oluşmamaktadır. Unutulmaması gerekir ki, yağlı bölgedeki bütün yağlar yok edilmez. Eğerhasta, işlemden sonraki yıllarda beslenme alışkanlığına dikkat etmez, kalorisi yüksek besinler tüketirse kalan yağ hücrelerini çoğaltır ve o bölgedeki yağlanma tekrar artabilir.

  Lazer lipoliz, vücudun hangi bölgelerine uygulanabiliyor?

  Lazer lipoliz yöntemi, kadın ve erkeklerde vücudun yağlanan bütün bölgelerinde rahatlıklauygulanabiliyor. Yok edilemeyen inatçı ve dirençli yağları etkili ve hızlı bir şekilde ortadankaldırıyor. Yüz ve gıdı gibi hassas bölgelerde, basen, kalça, diz, karın, bel, sırt kısımlarında biriken yağlarda, erkeklerde meme büyümesinin tedavisinde ve liposuction yapılmış bölgelerde etkileyici ve hastanın arzu ettiği sonuçlar ortaya koymaktadır.

  Lazer lipoliz yöntemine uygun hasta özellikleri

  Ergenliğini tamamlamış ve vücudunun herhangi bir ya da birkaç yerinde yağ birikimi olan kadın ve erkekler bu yöntemi yaptırabilir. İşlemi engelleyecek derecede kanama sorunu, akciğer, kalp ve damar gibi ciddi hastalıkları bulunanlara, doktor değerlendirmesi ve konsültasyonu sonrasında işlemin yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

  Lazer lipoliz ile yağ aldırma nasıl yapılıyor?

  Cerrahi olmayan günübirlik bir işlemdir. Narkoz gerektirmez. Hastanın lazer ısısından zarar görmemesi için müdahale edilecek bölge uyuşturulur. Milimetrik ince kesiler açılır.Buradan fiberoptik kanüllerle girilerek güçlü lazer ışınlarıyla yağ hücrelerinin zarı patlatılarak parçalanması ve dağılması sağlanır. Bir miktar lazer enerjisi yağ dokusuna bırakıldıktan sonra işlem tamamlanır. 15 ila 60 dakika süren işlemin damar ve sinirlere zararı yoktur. Bu yöntemde yağlar dışarı çıkarılmaz. Parçalandığı için vücut tarafından emilerek yok edilir.Ayrıca açılan kesiler dikiş gerektirmeyecek kadar küçüktür. Korse kullanım süresi de çok azdır.Ortalama 1 haftadır. Morluk ve şişmeler çok hafif görülür ve çabuk atlatılır. Selülit tedavilerinde etkili sonuçlar veren bu işlemde ortalama 3-4 litre yağ parçalana bilmektedir. İlk 6 haftada kendini gösteren sonuçlar, 12 haftada tam olarak ortaya çıkmaktadır.

  Lazer lipoliz yönteminin avantajları ve liposuction yönteminden farkı nedir?

  • Yağlanan bölgedeki fazla yağların giderilmesi için tek seans uygulaması yeterlidir.

  • İşlem yapılan bölgedeki yağlar tekrar oluşmaz.

  • Vücudun her yerindeki, özellikle hassas olan yüz bölgesindeki lokalize olmuş yağlara rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  • Bu yöntem, müdahale bölgesindeki sarkan derileri toparlayıp sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Derideki kalojen üretimini arttırarak bunu sağlar.

  • Parçalanan yağlar diğer yöntemlerde olduğu gibi dışarı çıkarılmaz. Vücut içinde kalır ve vücut tarafından emilip yok edilir.Morluk, şişlik daha az olur, ortalama 10 günde kaybolur ve iyileşme süresi daha kısadır.

  • Korse kullanım süresi liposuction yönteminde 1 aydır. Lazer lipoliz yönteminde 1haftadır.

  • Hasta 2. günden itibaren işine dönebilir.

  • İşlem esnasında hemen hiç kanama olmaz.

  • Hastanede yatış gerektirmeyen bir işlemdir.


   
  Son düzenleme: 9 Ağustos 2016
Lazer lipoliz ile alınan yağlar yeniden oluşuyor mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Meyve Suyu ile alınan ilacın etkisi azalıyor

  Meyve Suyu ile alınan ilacın etkisi azalıyor

  Meyve suları, kanser, tansiyon ve kalp ilaçlarının etkisini azaltıyor. KANADA'da yapılan bilimsel bir araştırmada meyve sularının, alınan bazı kalp, tansiyon ve kanser ilaçlarının etkisini azalttığı ortaya çıktı. Kanada'daki Western Ontario Üniversitesi'ndeki bilim adamları birlikte alındıklarında greyfurt, portakal ve elma suları belli kanser, kalp ve tansiyon ilaçlarının vücuttaki...
 2. Soğuk lipoliz-yağ aldırmaya son-cryo

  Soğuk lipoliz-yağ aldırmaya son-cryo

  lipo cryo lipo cryo fiyat lipocryo Soğuk Lipoliz Nedir: Yağ aldırma zahmetine gerek yok. İstenmeyen bölgesel yağlar, bayan erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Bu konuda en son teknoloji ise, ‘Soğuk Lipoliz Yöntemi’. Bu...
 3. nd yağ lazer yaptıranların yorumları

  nd yağ lazer yaptıranların yorumları

  selam melekler nd yağ lazer diye bişey varmış hem epilasyon hemde kılcal damar tedavisi yapıyormuş sanırım bununla ilgili bilgisi olan varmı nd yağ lazer yaptıran varsa aranızda bununla ilgili fiyat bilgi ne varsa öğrenmek istiyorum şimdiden çok teşekkürler
 4. lazer lipoliz fiyatlarını bilen varmı

  lazer lipoliz fiyatlarını bilen varmı

  selm hanımlar lazer lipoliz fiyatlarını bilen varsa söyleyebilirmi
 5. Lipoliz ile bölgesel incelme sağlayan varmı?

  Lipoliz ile bölgesel incelme sağlayan varmı?

  Lipoliz, bölgesel fazlalıkların doğal yollarla atımını sağlayan, soyadan elde edilen PPC (fosfaditilkolin) maddesinin lipoliz iğnesi marifetiyle deri altına enjekte edilmesine dayanan etkin bir tedavi yöntemidir. Liposuction ameliyatlarına göre cerrahi olmaması, maliyetinin az olması, yan etkisinin bulunmaması, gündelik yaşama dönme süresinin kısalığı gibi nedenler lipoliz uygulamalarını daha...

Sayfayı Paylaş