1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.657
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Lazerle cilt lekeleri geçiyormu?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  cilt lekeleri sadece yaşlılık belirtisi değildir genç kişilerde de bulunur ve cilt lekesi ne yazık ki bizi olduğumuzda yaşlı ve sağlıksız gösterir. Kullanılan ilaç tedavisi ve kremler yetersiz kaldığında çaresizliğe düşmeyin. Cilt lekelerinin artık sizinle yaşamak zorunda değil. Lazer tedavisiyle leke sorununuza kalıcı bir çözüm geliyor.
  Lazer tedavisi nedir?

  Lazer tedavisi pek çok alanda kullanılan ve başarılı sonuçlara imza atan bir tekniktir. Leke tedavisi içinde oldukça tercih edilen bir teknik olan lazer tedavisi lekeli bölgeye ışınlar tutularak lekelere sebep olan pigmentli hücrelerin yok edilmesini ve derinin en üst tabakasının soyularak lekeli deriden kurtulmayı sağlar.  < Konu Resmi..>


  lazerle leke tadavisi

  Ciltteki lekelerinin sebebi cilde renk veren melanin maddesinin fazlaca birikmesidir. Lazer yöntemi ile melanin maddesine lazer ışınları gönderilerek lazerin orada emilmesi sağlanır. Bu emilme bir ısı meydana getirir ve meydana gelen ısı melanin maddesini parçalar. Melanin maddesinin küçük parçalara bölünmesi ile ciltteki lekeler solmaya başlar. Küçülen melanin parçaları zaman geçtikçe vücut tarafında yok edilir.

  Lazer koyu renkli lekeleri tedavi ederken sağlam deriye zarar vermez. Lazerle hem yüzeysel hem de çok derine işlemiş cilt lekerinizden kurtulabilirsiniz.

  Lazer yalnızca yüzdeki lekeler içi değil boyun bölgesi, ellerinizin üstü ve diğer vücut bölgelerinizde de kullanılır. Ancak lekeler genellikle yüzde oluştuğu için uygulama alanı da çoğunlukla yüzdür.

  Lazer tedavisini neden tercih etmeliyim?

  Lazer tedavisi oldukça kolay ve kısa süren bir tedavidir. Hastanın leke tipine öre bir kaç seans sürebilen bu tedavi yönteminde hastaneye yatış gerekmez ve kişi tedavi sonrası günlük yaşamına dönebilir.

  Lazerin yan etkileri var mı?

  Lazer tedavisinden sonra tedavi uygulanan bölgede hafif kızarıklık, yanma hissi, bir kaç gün kaşıntı, kabuk bağlama gibi bulgular görülebilir. Ancak bunlar endişeye meydan vermeyecek durumlardır ve kısa süreli bir yan etkidir.

  Lazer tedavisi kimlere uygulanabilir?

  Lazer tedavisi 12 yaş üstü herkese uygulanabilir. Bunun dışında hamile kadınlara, kalp hastalığı, epilepsi, şeker hastalığı gibi hastalığı olanlara ve deri hastalığı olanlara uygulanmaz.

  Tedavim bittikten sonra nelere dikkat etmeliyim?

  Tedavi sonrası günlük rutin yaşamınıza dönebilirsiniz. Doktorunuzun tavsiye ettiği nemlendirici kremleri sürmeniz, güneşe çıkarken koruyucu güneş kremi kullanmanız iyileşme sürecinizi kısaltacaktır.

  Lazerle leke tedavisi hem ülkemizde hem de dünyada sıkça tercih edilen, lekeler için etkili ve kesin bir çözüm üreten, maliyeti düşük ve kişiyi günlük hayattan uzaklaştırmadan uygulanan başarılı bir tedavi yöntemidir.


   
Lazerle cilt lekeleri geçiyormu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cilt lekeleri

  Cilt lekeleri

  Leke, hem kadın hem erkeklerde en yaygın görülen cilt rahatsızlıklardan biridir. Lekelerin birçoğu özellikle yanak, alın ve çeneye yerleşir, yüze daha mat ve pürüzlü bir görüntü verir. Bunun dışında vücutta, sırt, göğüs ve el üstünde de çıkabilirler. Leke konusunda her şeyden önce dikkatli bir fizik muayene ve iyi bir anemnez şart. Lekeler, doğuştan, çocukluk ve hamilelik döneminde geçirilen...
 2. Lazer Ciltte Kullanım Amacı?

  Lazer Ciltte Kullanım Amacı?

  Estetik cerrahi’de lazerler cilt gençleştirme, epilasyon, varis, leke tedavileri, dövme sildirme, akne tedavileri, akne izlerini yok etme, pigmentli lezyonların tedavileri (yara izleri), ince çizgilerin, kırışıklıkların giderilmesi, çatlak tedavileri, gözeneklerin sıkılaştırılmasında kullanılıyor. Gençleştirme amacıyla kullanılan lazerler hakkında bilgi verir misiniz? Kaç seans uygulanması...
 3. Cilt Lekeleri Tedavisinde Lazer Teknolojisi

  Cilt Lekeleri Tedavisinde Lazer Teknolojisi

  cilt lekeleri tedavisi, lazer teknolojisi, kullanımı, nasıl olmalı, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Artık güneşten kaynaklanan lekeler,doğum lekeleri ve çillerden kurtulmak gelişen teknolojiyle birlikte çok kolaylaştı.Bu konuda kullanılan yöntemlerden biri de lazer teknolojisi.. Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisinde, alanında uzman...
 4. IPL (Soğuk Lazer) İle Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

  IPL (Soğuk Lazer) İle Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

  soğuk lazer nedir ıpl lazer cilt lekeleri için tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Güneş lekeleri , doğum lekeleri ya da sivilce lekeleri sebebiyle bazen hayata küseriz melekler :) Oysa ilerleyen ilerleyen tıbbi-teknolojik ve bitkisel tedavi yöntemleriyle cilt lekeleri derdinden kurtulmamız mümkün. Aynalarla küsmemize sebep olan cilt lekeleri için soğuk lazer de denilen IPL...
 5. Lazerle Yüz Gençleştirme

  Lazerle Yüz Gençleştirme

  Yüz cildinin yaşlanmasıyla beraber güneş ışığının da etkisiyle ciltte harabiyet oluşmaktadır. Bu harabiyet yüz ve eller gibi güneş alan yerlerde daha fazla görülmektedir. Yanlış güneşlenme ve güneş koruyucu kullanmama buna daha fazla olumsuz etki yapmaktadır. Ciltte kırışıklıklar ve lekeler meydana gelmektedir. Ciltteki meydana gelen bu değişikliklerin düzeltilip, cildin yenilenmesinde...

Sayfayı Paylaş